AV nebo Stereo receiver pro Wharfedale diamond 10.5

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tučňák 31. 7. 2020 13:00

No ta zmiňovaná Yamaha R-N803 už je fakt mimo můj rozpočet. :-) Když pořádně zavřu obě oči, tak furt přemýšlím o těch stereo zesilovačích v rozmezí 15 - 17, takže zmiňovaný Denon nebo Marantz nebo i případně i ta Yamaha R-N602, ale když do toho zamotám konektivitu a neberu jen HDMI, ale i třeba podporu Apple Homekit, tak z toho Denon a Marantz vycházejí líp.

@longie: Zmiňuješ, že Yamaha a Wharfedale je výborná kombinace, neslyšel jsi je třeba právě ve spojení s tím Marantzem?

@Denkez: Jj já Byl celkem spokojen se spojením Denon + Wharfedale. Doma to sice hrálo trošku jinak než ve studiu, ale to přisuzuju akustice doma, která není ideální, tak jak ve studiu. Nicméně to, že jsem byl spokojen, neznamená, že to nemůže hrát lépe, případně trošičku jinak. Člověk by tak po letech vlastně dostal trošku jiný zážitek :-)

Zmiňujete, že HDMI ve stereu není potřeba. Já měl nyní zapojeno tak, že multimediální centrum jsem měl přes HDMI připojeno přímo do AV Receiveru, stejně tak telku. Jiné zapojení by vypadalo jak? Přes HDMI připojit MMC do TV a z TV pak optikou do zesilovače?
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 7. 2020 13:23

Ano, vše zapojit přes HDMI do TV a z TV přes optiku do zesilovače.
Vzhledem k tomu, že se jedná o stereo, bude vhodné v TV nastavit jako zvukový formát PCM a případný multikanálový zvuk si na stereo převede TV, případně to lze nastavit na výstupu každého zdroje (MMC).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 31. 7. 2020 13:41

Ok. A v případě toho Denonu nebo Marantze a připojení přes HDMI přímo do receivru? Je schopen ten stereo receiver pobrat všechny ty DTS a další multikanálové formáty a udělat si z toho stereo?
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 13:45

Nevím jestli ti to pomůže, ale já mám stereoreceiver s HDMI vstupy a když jsem vše zapojil do receiveru (MMC, Xbox) a pak šel s HDMI do TV, nedělalo dobrotu ovládání HDMI CEC. Mnohem lépe funguje vše do TV a z ní to mám teda přes HDMI ARC do receiveru (ty to budeš mít optikou jestli chápu).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 7. 2020 13:53

Já bych řekl že hlavní rozdíl bude v tom, že receiver s HDMI bude hrát nezávisle na TV, tzn. TV vypnutá a hudba může hrát třeba z MMC. V případě zapojení HDMI do TV bude muset být TV zapnutá aby to hrálo, tzn. otázka je jestli je tohle problém? Pro mě ne, sám to tak mám, MMC -> TV -> DAC -> zesilovač. Hudbu jedu z Tidalu z aplikace v TV takže zapnutá TV mi nevadí. A u filmu zapnutá bude stejně. Ale kdo to chce jen na hudbu nebo řeší spotřebu tak mu to může vadit.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tučňák 31. 7. 2020 13:55

No já ještě nevím jako to budu mít :-) Záleží co nakonec vyberu, ale přiznám se, že se spíš kloním k nějakému stereo receiveru i s HDMI, přijde mi to univerzálnější s tím, že nechci řešení pouze na hudbu, ale 50% hudba, 50% filmy. Hledám nějaké ideální a funkční řešení, tak tady nahlas přemýšlím a ptám se, abych si udělal obrázek, protože se často ztrácím v těch nejrůznějších možnostech zapojení.

Ono to vypadá, že budu kupovat i novou TV (bouřka stála za to), takže předpokládám, že nové TV disponují širokými možnostmi zapojení.
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 7. 2020 14:04

Mě zas přijde celkem zbytečnost mít něco s obrovskou konektivitou když to vlastně vůbec nepotřebuju. Navíc jednodušší zařízení se spíš nepokazí.
V podstatě existují 2 přístupy, buď si koupim univerzální zařízení který umí všechno, do doby než se objeví nový formát, kodek, rozhraní apod. a pak vyměním celý zařízení, nebo kupuju jednoúčelová zařízení která propojuju, přídávám, odebírám podle potřeby.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 14:16

Oni dneska vesměs receivery umí Tidal, Spotify, TuneIN, hrát z NAS, Airplay, Chromecast atd. takže TV může být vypnutá a MMC taky, ovládá se to mobilem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 7. 2020 14:32

Vždyť to přesně píšu, je to takový all-in-one zařízení.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 15:05

To jo, ale HDMI ze všech věcí mně jde do TV. Jedinej problém ve spojení TV a receiveru optikou vidím v tom, že to nepůjde ovládat jednou dálkou.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 31. 7. 2020 15:25

Neviem akú máš telku, ale ty žiaden receiver nepotrebuješ. Veď všetky HDMI napoj do TV a z TV optikou buď do integrovaného zosilňovača so vstavaným DAC (Onkyo, Yamaha aj Denon majú veľmi dostupné modely na trhu), alebo si kúp nejaký Schiit alebo Topping DAC za 100€ a k tomu vyber nejaký klasický stereo integráč. Pokojne aj z bazáru a kvalitou zvuku budeš neporovnateľne lepšie ako s nejakým AVR alebo základným stereo receivrom. Ak fakt nepôjdeš do surroundu, tak od akéhokoľvek AVR ruky preč. To je riešenie na filmy a priestorový zvuk. Na stereo naozaj nie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 15:57

Asi záleží na preferencích. Mám poměrně základní streoreceiver a pseudoprostorový zvuk u filmů je hodně dobrý, stejně tak přehrávání hudby pro mě naprosto dostačující. Na pořádný poslech mám sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 31. 7. 2020 16:44

Ja by som to tiež zapojil vsetko do TV a kupil integrac. Ak by nevyhovovalo, tak by som to doplnil streamerom nejakým. Cenovo rozumná by potom bola Yamaha A-S701. Len tak pre zaujímavosť, R-n803 je a-s701 so sietovymi funkciami.. ;-) Takže ak tu chvalia 803, tak so 701 chybu nespravíš.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 31. 7. 2020 16:55

@longie: Zmiňuješ, že Yamaha a Wharfedale je výborná kombinace, neslyšel jsi je třeba právě ve spojení s tím Marantzem?

4 Tučňák:
Prave ze slysel, mel jsem i takovou kombinaci doma, ze zacatku jsem z toho byl nadsenej, libilo se mi to, ale celkem rychle me to preslo.
Zacalo me tam neco chybet a byla to takova ta razance, ta spravna udernost a to vse jsem dostal s tou Yamahou.
Zvuk co maji Wharfedale me bavi moc, ale za sebe si neumim predstavit, ze bych k nim pripojil neco jineho, nez je Yamaha.
Ostatne, vyzkousej sam, chapu, ze nevis do ceho jit, ale kup treba tu R-N602 a vyzkousej.
Od toho mas 14 dni na vyzkouseni a pripadne vraceni.
Neni nic jednodussiho.
Navic ma ta Yamaha super apku na ovladani pres telefon.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod hanycr 3. 8. 2020 10:43

Yiakubou píše:
hanycr píše:Tak to by mně zajímalo kde si to porovnával? V jakém studiu, to snad nemá vystaveno nikdo komplet.... A na jakých bednách si to porovnával...?
Yamaha R-N602 je už dost old model..., šel bych aspoň do R-N803D, to je někde jinde...

Asi pred pulrokem v AVcenter v Praze. Akustika tam byla hodne spatna, ale i tak bylo dost poznat, ze Yamaha i Marantz hrajou lip. Navic v te dobe stal ten A5 stejne jako Marantz PM7000N okolo 32k, mozna jeste vic, tak to mi uz vubec nedavalo smysl. Za 25-26k, stejne jako ta Yamaha, jeste mozna, ale i tak mi ta Yamaha hrala lip. Bylo to na sloupech QA 3050i, Fyne Audio F303, MA Bronze 6 a Elac Debut F6.2. Uplne vsechny kombinace jsem ale s A5 nezkousel. No docela rychle ten A5 zlevnili, proc asi?


Ahoj, já myslím, že si pleteš A5 a A7, stojí to furt stejně, A5 cca 25, A7 cca 33. O té A5 uvažuju i jsem četl nějaké recenze a líbí se mi víc než Yamaha, (HDMi nepotřebuju).
Domnívám se, že to bude hrát s těmi WD líp než Yamaha, chystám se objednat k hošanům do L-E na Marantz 7000 a A5 s EVO 4.4, tak popř. poreferuju....

https://www.l-e.cz/advance-acoustic-playstream-a5

https://www.l-e.cz/advance-acoustic-playstream-a7

Každopádně kolegovi bych asi doporučil zabalit bedny a někam si s nima zajet, nehodlám dělat reklamu L-E, ale byl jsem tam jednou a zákazník tam něco poslouchal na starých bednách SHAN, tak asi to jde domluvit, že si přivezeš bedny...
hanycr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků