LG OLED48CX Ako PC monitor?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Teroo 6. 8. 2020 16:27

Áno nebavíme , ale niekto ho spomenul že chce objednávať tento asus napriek tomu, že táto téma je o inom. . LG TV.
Presne takúto tému či tento LG mať ako PC monitor so zadal na pc fórume 16.06.2020. .no bez reakcií.
Tak som pozeral informácie sám a to video na ktoré som dal odkaz, je jednoznačný názor, že tieto LG sú lepšie ako napr spomenutý ASUS za 1600 eur.
A po internete je aj kopa popísaných vhodných nastavení vo windows aby nedochádzalo k vypáleniu obrazovky (napr. spodnú lištu schovávať, ktorá tu bola spomenutá, že sa vypáli), i keď podľa niektorých aj po tisícke hodín nič nezaznamenali.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod Zofrenko 6. 8. 2020 19:26

neboj sa videi som videl viac než dost aj o tom PG43UQ. A tak či tak by si človek mal spraviť nazor hlavne sam. lebo pre niekoho Tones of the ghosting ako pre typka vo videu nemusi byt až tak viditeľné každy je na niečo ine citlivy a keby som sa riadil iba ľudmi a recenzentami na internete tak by som nemal doma ani LG 32GK850G lebo aj o nom popišu ludia Disgusting ghosting a podobne. no podľa mňa je na tom monitore ghosting absolutne minimalny a tak isto podla recenzie TFT Central do 120 HZ ten monitor nema absolutne žiaden ghosting.. a može sa objavvoat až od 120hz. Čiže určite si ho treba skusti a ak je človek nespokojny vratit ho naspat v ramci 14 dni. Určite niesom podporovateľ zbytočneho nakupovania a vracania zboži do obchodu. Ale monitor je mačka vo vreci a ak raz človek nieje spokojny , nieje na tom nič zle. Lg CX jasne tie opatrenia s vyskakovacou lištou , znižit brightnes, nastavit si šetrič obrazovky na 5 minut a pohyblivy tmavy šetrič atd atd. No mne na OLED popravde aj trocha vadi Bluish efekt obrazovky. Tak ako oled ma dokonalu čiernu oproti Qled, tak Qled ma lepšiu bielu a nerobi Bluish efekt (efekt do modra, biela farba ma nadych modrej) napr pri snežnych mapach alebo v GTA to vraj robi dost ten efekt. čiže ani o LG CX oled sa neda vyslovene povedat že je uplne dokonaly a to nehovorim o tom ,že ma aj efekt rozmazaneho obrazu pri rychlom pohybe, neviem to vysvetlit podrobne ale aj napriek tomu že to ma extra rychly response time cca 1.5ms . tak niektori recenzenti to uviedli ,že to pri rychlych pohyboch vytvara určity Blur efekt ktory ale nema absolutne nič spoločne s ghostingom nieeje to ghosting ale proste neaky efekt rozmazania obrazu. Nemam to odskúšane tak neviem to popísať svojimi očami a slovami
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Zofrenko 21. 9. 2020 09:48

Keby niekoho náhodou zaujímalo stanovisko od LG k používaniu LG CX hlavne na hranie

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2020 10:01

Zofrenko ono, přiznejme si, není úplně běžné, hrát v kuse, bez změny a přerušení, více než tři hodiny. Že to vášniví hráči dělají - OK. Nicméně statický obraz dokáže likvidovat i LCD. Tam se jedná o trochu jiný typ poškození, ale viděl jsem ho taky.

Tím vůbec nechci pochybovat a zpochybňovat informace... myslím, že LG odpovědělo v duchu toho, co mnozí vědí. Hrát na OLEDu se dá, ale je třeba mít na mysli přestávky a změny obrazu. Určitě není vhodný OLED pro zobrazení statických prvků... například při stálém zobrazení webů, dokumentu z Wordu atp. Tam se nic nemění a je to pořád na mnoha místech stejné.

Jinak, samozřejmě, mockrát děkujeme za kopii diskuze.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 9. 2020 13:22

Sranda tohle řešit s někým na live chatu. Má zkušenost je taková, že tam ví absolutní prd napříč všemi značkami.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 13:53

MgX: Ano pracuji v provoze, kde je technologie vizualizována a řízena z počítačů (myslím tím ovládání a sledování technologie, řídící programy vlastních technologických částí samozřejmě běží na úplně jiné platformě na počítačích Simatic). Takže znám dobře obraz vypálený do LCD monitorů, na kterých to běží i 24/7 a před nimi byl obraz vypálený i do CRT monitorů.
Sám hraju na Xboxu, i když ne příliš vášnivě, ale většina her je v dnešní době prokládána videi apod, možná i z tohoto důvodu a tak tam není stále ten stejný obraz, i když věřím, že i takové hry jsou. S vypalováním obrazu se hrozilo i u Plazmy a po osmi letech jsem na Panasonicu nic vypálené neměl, každopádně jsem se k ní snažil nějak chovat, takže jsem se tam snažil (na rozdíl od manžeky s Kodi na základní obrazovce) nenechávat statický obraz, byť jsem taky občas zapomněl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 22. 9. 2020 14:40

DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zofrenko 22. 9. 2020 22:52

tak to dik no :D

https://diit.cz/clanek/televize-lg-maji ... e-rtx-3080

no nič ja už asi počkam za tymto,

https://www.sector.sk/novinka/245294/as ... -a-ps5.htm

aspoň budem kľudne spávať aj čo sa tyka burningu, a hlavne to Hdmi 2.1 bude oficialne certifikovane. Nečakal som ,že LG bude mat takéto porodne bolesti. Hádam to tam vyrieši neaky Firmware
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Zofrenko 6. 11. 2020 19:39

Dnes mi prišiel Asus PG43UQ 43 palcovy , 144hz, gsync, 4k monitor

veľa sa mi špekulovať nechce ale v skratke vracam ho naspať koli Ghostingu. Testujem 3 hodiny a neni to pre mŇa pripustne :D 'G-sync kompatibilita funguje pekne, obraz ide hladko a plynulo. Ale ten ghosting v rainbow six siege napr mate texturu steny kde je červeno hnedy Stlp potom biela stena 3 metre a dalši stlp. a ked rychlejšie pohnem myšou tak tie červene farby zo stlpov sa prelievaju do bielej textury a z celeho obrazu vznika farebny guľaš. je to dosť pomaly panel a pocitovo čo som z toho šokovany a manželka ma rovnaky pocit, že ten Asus ma vačši ghosting ako ma QLED QE55Q80T samsung, čiže tohotoročny 80tkovy samsung qled.

ten QLED som mal doma pred 3 mesiacmi a vratil som ho ,lebo mi chybal gsync a ta plynulost obrazu. potom som dlho odolaval a čakal na Asus hdmi 2.1 monitory ktore boli ohlasene v auguste, no teraz sa naskytla dobra cena na PG43UQ tak som skusil. No ten ghosting je fakt velky na moj vkus. LG32GK850G čo je tiež VA panel moj monitor aktualny, tam po ghostingu ani stopa je to fakt špičkovy monitor a nechápem prečo nedokažu urobit v rovnakej kvalite neaku 43ku. no tento Asus za tie peniaze nestoji.

Premyšlam ,že fakt skusim LG CX48 a podstupim riziko vypalenia obrazu. no s takym ghostingom sa zmierit neviem. A už začinam mat pochybnosti či tie nove Hdmi 2.1 asusy čo maju prist ,že budu na tom lepšie. neviem či sa oplati čakat, a stane sa zázrak :D

Každopadne kto sa boji burningu a chce teraz neaky panel pre xbox alebo aj ako pc monitor a nezáleži mu na Gsyncu resp kupite si AMD grafiku tak budete mat Freesync lebo tie Qledy maju podporu.. tak QE55Q80T resp QE55Q90T su momentalne najlepšie LED 4k zobrazovadla na hry. pomer cena vykon.

Edit: ešte som zabudol ohľadom farieb, tie boli tiež lepšie take živšie na QE55Q80T . ani farby sa mi nezdaju až tak uchvatne a tak isto kontrast pocitovo bol lepši na samsungu. tento PG43UQ viac svieti ma silnejšiu svietivosť, často krat až prepalenu bielu farbu
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Zofrenko 7. 11. 2020 00:58

čim dlhšie skúšam tento monitor tym viac ghostingu vidím a dokonca aj počas dennych máp. Takyto ghosting nemal ani zdaleka TV Samsung QE55Q80T za nižšiu cenu s vačšou uhlopriečkou. TV Samsung je viac herny monitor ako tento "asus monitor,, Fakt som takéto niečo nečakal. čo sa tyka toho qledu tak tam bol inverzny ghosting problem iba občasne v tmavych scenach aj to nie všade napr taky battlefield V ani vnoci som ho nepozoroval resp úplne minimalne. ale toto tu je totalny masaker, neviem sa sústredit na hru ako ma to obťažuje. Budem sa opakovať ale za tú sumu čo za to pytaju je ten panel strašne žalostný a nechápem ako to mohol niekto recenzovat pozitivne.. Tento monitor ak chce niekto tak jedine na pomale hry. RPG, strategie, The sims, ale fps hry v žiadnom prípade..

Inak čo sa tyka LG oled CX . tak dnes som sa dozvedel zaujimavu vec o ňom a škrtam ho tiež. Moj sen o veľkom monitore sa zatiaľ rozplynul. Oledy sklamali taktiež

https://www.tvfreak.cz/prusvih-pro-lg-o ... ravit/6933
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 7. 11. 2020 12:44

Vypne se to když uspis PC?
Nevadí ti že je to černé zrcadlo? Hodně lidí říká, že ne, ale pak je dost šokuje rozdíl v kvalitě obrazu na monitoru oproti tv.

-- 7. 11. 2020 12:46 --

43 monitory má hpcko i LG, zcela zjevně má oboje stejný panel
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 11. 2020 20:47

Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 15. 11. 2020 10:36

Ak to niekoho zaujíma tak Rtings pretestovali Samsung QLEDY Q80T aj na Hdmi 2.1 teda 4k a 120Hz

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled

Prekvapilo ma ,že tie TV podporuju VRR v 4k až do 120hz čiže rovnako ako oledy.

Input lag pri 4k 120hz je 5.8ms a so zapnutym VRR 7.1ms čo je fakt slušné ( oledy LG CX maju pri 4k120hz 6.7ms a so zapnutym VRR 13,9ms )
Zofrenko
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků