65' cena do 15.000kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip85 10. 8. 2020 12:05

Ahoj všem,
chystáme se koupit novou TV, jako náhradu za PC s 22'' :shock: monitorem které používáme už pár let. Prošel jsem si místní témata až do ledna a jsem zmatený jak lesní včela :-D
Velikost chceme 65''+ (od gauče to mám skoro 4m). Použitá bude v obývacím pokoji kde máme velké okno takže deního světla máme hromadu. Provoz bude dopo žena s malým pohádky atd, večer zprávy, nějakej film. Ve volných chvílích PS4.
Nejsme ultra náruživí diváci, pozorovací úhel bude od gauče 0-35stupňů, záleží kam se my, nebo návštěva posadí takže asi VA panel bude pro nás pasé.
TV bude přehrávat přes net kabelem- VDF TV (dostal sem od nich zajímavou nabídku tak sem zvolil je), přes externí disk tam budeme přehrávat naše oblíbené filmy(avi, divx, upirátěné :D ).
O dalších fičurách v podobě operačního systému, dopočtu snímků, zvuku sound blaster apod, podsvícení atd sem si maximálně přečetl ale zkušenost s tím nemám a tak pořádně nevím o co jde. Zjistím asi až v prodejně jak to ve skutečnosti vypadá a zní.
Cenu si představuji do 15.000kč, když bude vyhovovat necháme si ji, když né tak jí za rok pustím do světa při rekonstrukci bytu a pořídí se jiná.
Adepti:
JVC LT-65VU3905
LG 65UM7660
LG 65UM7050
Philips 65PUS6504
TLC, Hyundai, Hisense neznám a i když se to zde doporučuje tak bych jí vzal asi opravdu jen kdyby se nám na prodejně líbila nebo by bylo u nich velké +.
Nebo tip z místních duiskuzí :
Philips 70PUS6724 :D Tohle je ale už jak domácí kino :D
Sorry za obsáhlý příspěvek ale už v tom ležím 3dny skoro nonstop a čím víc to řeším tím víc z toho mám hlavu kolem. Případně jiný typ TV s radostí přidám do seznamu :D
Filip85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 10. 8. 2020 15:16

Pozorovací úhly bych u VA tolik nedramatizoval, to není nějaké TN, které je z pohledu z boku invertní, jen dochází k mírné ztrátě saturace. (Taky blooming ze stmívacích zón může být víc vidět, ale to v téhle ceně neřešíme.)
Máš JVC ve výběru a Hyundai se ti nepozdává, přitom obojí má stejného výrobce i distributora.
Jinak Hisense H65B7100 se doprodává za směšné peníze, s Androidem (=velkou podporou formátů videa) je TCL 65EP660 (/662/663), s IPS je Philips 65PUS6804, kde Ambilight i v noci přebije slabší černou.
Ale vzdálenost je vážně velká a i 70" TV by klidně šla.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merkury 10. 8. 2020 17:48

Jestli se můžu vmísit do diskuze bude nějaký výraznější rozdíl mezi loňskou Hisense H65B7100 a letošní Hisense 65A7100F díky.
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 10. 8. 2020 18:01

Nevím o takovém.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 8. 2020 08:03

0-35° .. to by možná byla škoda naopak nevzít VA a upřednostnit návštěvu (které to asi v dané chvíli bude jedno, protože se na návštěvě lidi asi víc bavěj než koukaj na TV) před vlastním požitkem.

Zjisti si, co znamená KODI a co přináší. Pokud nepirátíš sám, ale jedeš v tom i s kámošema, tak určitě budou vědět.
Nebudeš pak chtít jinak než Android. Ten se bude hodit i pro "staromódnější" způsob přehrávání kradených filmů - má totiž možnost pokročilejch playerů jako VLC, MX nebo právě zmíněné KODI.

Negativa IPS se přes den nijak extra neprojeví naopak některé můžou bejt přes den lepší, ale pokud je to přes den kulisa, tak je to jedno, a VA zase oceníte v noci u filmů, kde IPS nepředstavuje zrovna velkou radost.

Na Androidu se dá i česky krásně hlasem vyhledávat hlasem, což děcka mohou ocenit.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2020 10:33

To snad ani nemyslíte vážně. Bavit se tady o „kradených“ filmech atp. Možná by bylo vhodné rozdat tresty, aby bylo jasné, že zde existují nějaká pravidla. A to jak pro nové, tak pro zkušené uživatele. Rozhovory tohoto typu zde opravdu nehodlám tolerovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip85 11. 8. 2020 11:13

Omlouvám se za hovory na nelegální téma. Dám si pozor aby se to neopakovalo

Takže můj výběr neuspěl. Nevadí :) U toho JVC právě beru ''kvalitu minulosti'', žádné užitečné recenze a zkušenosti z poslední doby sem nenašel (na CZ stránkách) tak proto sem ho měl ve výběru. Značka Hyundai ve mě evokuje vzpomínku při ladění na settop boxu u rodiny :D Porod by byl proti tomu hračka :D
Pro budoucí používání bych byl asi pro Android TV, takže TLC je favorit. Jen nemůžu najít jaký to má ten panel, jestli IPS nebo VA (ale asi VA).
V nějaké recenzi psali že chytrý ovladač není v balení. Blbý dotaz, dá se dokoupit a je jedno jaký nebo musí být přímo TLC apod.
Ohledně zvuku si taky stěžovali že hraje divně, takže bude lepší pořídit náhradní zvuk? (Soundbar, 2.1....).
Zkoušeli jsme rozměřit tu 70'' a to už by bylo moc, zavazí nám vypínač z jedné strany a skříňka z druhé.
Filip85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 11. 8. 2020 12:55

Dobrý den, TCL ..EP660 ovšem neumí dopočet mezisnímků. Je potřeba zvážit, zda Vám to nevadí. Projděte si:
viewtopic.php?f=1703&t=1303290
viewtopic.php?f=1703&t=1306677
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 11. 8. 2020 13:24

Filip85 píše:Značka Hyundai ve mě evokuje vzpomínku při ladění na settop boxu u rodiny

Set-top box vyrábí zase jiná firma (distributor ale stejný).
Filip85 píše:Pro budoucí používání bych byl asi pro Android TV, takže TLC je favorit. Jen nemůžu najít jaký to má ten panel, jestli IPS nebo VA (ale asi VA).

TCL obecně používá VA.
Filip85 píše:V nějaké recenzi psali že chytrý ovladač není v balení. Blbý dotaz, dá se dokoupit a je jedno jaký nebo musí být přímo TLC apod.

Můžeš si dokoupit třeba Bluetooth klávesnici s touchpadem od jaké značky chceš.
Filip85 píše:Ohledně zvuku si taky stěžovali že hraje divně, takže bude lepší pořídit náhradní zvuk? (Soundbar, 2.1....).

Tak jsi v nejnižším patře cenové nabídky, co čekat. Až budeš mít TV doma, uvidíš, jestli zvuk vyhovuje, nebo něco dokoupíš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2020 13:29

Filip85 nelze očekávat, že člověk za 15t v rámci 65" dostane mimořádnou kvalitu obrazu, zvuku s nadupanou výbavou. Z mého pohledu se jedná o silně kompromisní poměr cena/velikost/výkon. Nicméně chápu, že ne každý potřebuje mít doma zařízení za desítky tisíc.

Mimochodem, před chvílí jsem koukl na avmania.cz a vidím recenze TCL, dokonce v 65" a se soundbarem. Jen ne za Tebou naznačenou cenu.

https://avmania.zive.cz/tcl-65c815-stoh ... -tv#part=1
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merkury 11. 8. 2020 14:11

Chytrý ovladač v balení je až od vyšší řady tj. TCL 65EP680
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 8. 2020 14:42

To ano, ale dá se pořídit na Ali za pár šupů. RC802V

-- 11. 8. 2020 15:46 --

Filmy získáné "neoficiálním" způsobem zmiňuje sám tazatel.
Dal jsem tomu jiný, takový více přímý název. Nečekal jsem, že by to mohlo urazit. Záměrně jsem to psal tak, aby to nevyznělo jako nabádání k takové činnosti.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip85 11. 8. 2020 18:28

Díky všem za podnětné rady.
Na uvedené linky jsem narazil už před tím, ukázková videa zkoukl a zhodnotily jsme, že tohle sledujeme celou dobu, takže by nás ten chybějící dopočet snímků nemusel mrzet. Ale chce to vidět na vlastní bulvy.

Za tuto cenu nečekám úplnou star mezi TV, jen nechci šáhnout úplně mimo.

Zítra jedeme do města tak mrknu do Planea, Datardu a Okaye s tímto požadavkem, kdy budu mít favorita jasnýho. Musím to vidět naživo, hlavně tedy ten dopočet snímků na jiné TV. Dle rad zde na fóru si mám nechat zapnout i klasický TV program- nejlépe ČT24, a co dalšího bych si měl hned osahat? Zvuk bude bezpředmětný, asi spíš ovládání v menu?
Ptám se jak jalovička :D
Filip85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 11. 8. 2020 19:56

Mohu doporučit TCL65 EP680, sehnat se dá pod 15, VA, Android, Kodi, hlasové ovládání, mám třetí měsíc a maximální spokojenost, měl jsem 100Hz 55 Sony a taky jsem měl strach z přechodu na 50/60 Hz, zbytečně
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 8. 2020 06:48

Dopočet je jak telenovela. Nejlepší si vzít flešku s filmem, který znáš a vyzkoušet, jestli je to divný nebo přinosný.
Za mě dopočet je hnus.
indeshit
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků