Receiver se stream službou Tidal

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 12. 8. 2020 12:18

Nevim proc by estetiku poslechu hudby mela narusit TV. Ne kazdy ma prostor pro dedikovane poslechove misto s knihovnou, vystavenou kolekci a sbirkou whiskey. Kazdy nemusi byt zasekly ve starych casech. Dost lidi ma sestavu prave u TV. TV pak muze slouzit jako displej / ovladatko ukazujici co prave hraje, atd. a tech scenaru pouziti je vic. Ja to treba pouzivam jako webdisplay pro Roon a nemyslim, ze to vypada nejak neesteticky.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 12. 8. 2020 12:25

S tím naprosto souhlasím, ale také se mi líbí komfort na té telce je to prostě za mě super vidět album a pak vše o kolo.
Jen stou kvalitou nevím optika vs. HDMI. To řešení telka, optika, zesilovač a sluchátka se mi velmi zamlouvá. Ten zesilovač má na krabici tu nálepku HI-Res :-)
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 8. 2020 12:31

Já myslim že ta kvalita je víc než dostatečná pro sestavy v zaplatitelný cenový relaci. Pokud se budeme bavit o hi-endu tak jo, tam ti omezení SPDIF asi můžou vadit, ale pro běžnýho uživatele je to naprosto dostačující řešení.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 12. 8. 2020 12:44

vencaxxx: super moc dík. Taky jsem se spíš přikláněl, že mi ta optika bude stačit :-) Ještě jednou dík. Moc rád si to tady čtu
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 12. 8. 2020 14:14

vyzkoušel jsem obě cesty - Tidal z TV (optikou) a z Android boxu (HDMI) a jasně vítězí ATV box.

ani ne kvůli zvuku nebo spotřebě TV, ale jednak nepotřebuji koukat hodinu na obal a druhak mi to tak blokuje TV.
docela jsesm si oblíbil pustit hudbu z ATV boxu a TV vstup potom přepnout na satelit s nějakým sportem (bez zvuku) - nyní běží třeba MS ve snookeru a to je na to úplně ideální :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 12. 8. 2020 14:31

Optika zvládá CD kvalitu a pokud je to někomu málo a požaduje Hi-res, pak tomu musí přizpůsobit celý řetězec. Větší vliv na kvalitu zvuku pak bude mít samotný DAC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 12. 8. 2020 14:38

Nová doba, hudba z TV:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 8. 2020 16:03

tombas píše:Optika zvládá CD kvalitu a pokud je to někomu málo a požaduje Hi-res, pak tomu musí přizpůsobit celý řetězec. Větší vliv na kvalitu zvuku pak bude mít samotný DAC.


To, ze cd kvalita je plně dostacujici, rozhodne nerozporuji, ale Toshiba konektory s tím skleněným (umělohmotným) brčkem uprostřed zvládnou uz velmi dlouhou dobu i víc. PCM signál 24/96, popř. 24/192 uz neni vyjimkou a v jejich "laboratoár garnijé" přemístí i soubory 32/384. Bude jen otázkou času, kdy se vrchlí na trh přístroje na obou stranách lepšího káblu, které budou zvládat ultravysoký bitrate levou zadní, TV nevyjímaje.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 12. 8. 2020 20:03

Machrovat dneska s optikou (toslinkem) je asi jako vzpominat na SCART za dob MESECAM TV normy z doby Cernobylu :-) Je to digital, je to o propusti a toslink oproti necemu jako eARC je naprosto mimo. Kazdopadne se bavime o prenosove vrstve, cili az nad tim je kodovani.

Ja souhlasim s temi, co se neboji pouzit svou smartku byt jen proto, ze na ne hezky sviti obal alba. Kazdemu, co jeho jest :-)

Obrázek
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 8. 2020 06:35

Souhlas s Merhautem, čučet pri poslechu muziky na "hezky" svitici obal alba v TV, je svatokrádež. A k tomu machrování s optikou, tazatel řeší pripojení do přístroje, který jaksi konektorem hdmi neoplývá, proto se tu ta optika řeší a čím větší propustnost, tím více muziky ze vsech tech "optikálních" stereo zes, sluchatkovych dac/amp apod.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 8. 2020 07:05

Stále tomu nějak nerozumím. Prosím tak jestli píši nějaké nesmysly tak mě nekamenujte. Děkuji moc. Jsem moc rád. že to tu žije ta diskuse
Koupil jsem si sluchátkový zesilovač který podporuje i HI-Res audio. Kvůli tomu, že má mnohem ale opravdu mnohem lepší (kvalitnější) výstup na sluchátka než jakýkoliv vícekanálový receiver pro domácí kino, jak mi tu bylo poraděno ;-). Připojení má zmiňovanou optiku, coaxial, a pak ty dva cinche (bílý červený) a ještě USB.
Dejme tomu, že teda nebudu používat telku ale zapojím to do receivru. Čím bude kvalita (přenos) nelepší) receiver disponuje všemi konektory co ten sluch. zesilovač krom USB tuším. Kde teda vezmu tidal, když ne z telky a receiver ho nepodporuje?
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 8. 2020 07:33

Proc to resis jen teoreticky, kdyz si to muzes vyzkouset v praxi? Zprovozni v tv tidal, zapoj k ní svuj dac/amp, sluchatka a poslouchej. Kdyz ti nebude zapnuta tv vyhovovat, ci ti bude vadit cokoliv jineho, pak teprv uvazuj o streameru, pc ceste, ci jinem zpusobu. Zadne prekazky v tom nehledej.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 8. 2020 07:40

No jo to je vlastně pravda :-D takhle do toho půjdu :-)
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 8. 2020 08:20

Mě by osobně zajímalo co konkrétně merhautovi a Houbičkarovi vadí na použití TV a optiky na přenos zvuku do DACu nebo pouštění Tidalu přes aplikaci v TV? Zatím tu padají výrazy jako "estetika poslechu" a "svatokrádež", ale to je jen takový plácání. Vidí v tom někdo technicky problém, resp. existuje důvod proč by to nemělo být "plnohodnotné řešení" v porovnání se streamerem? Já o žádném důvodu nevím, čímž neříkám že je to "perfektní řešení pro všechny" ale podle mě to je vhodná varianta pro lidi co mají Smart TV a chtěj poslouchat streamovanou muziku. To ani nemluvím o tom, že spousta lidí tady jede z mobilu přes BT a stačí jim to.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 8. 2020 08:37

vencaxxx: super komentář lépe bych to nenapsal. Už jen počkám na sluchátka Sennheiser HD 660S, které mi maj přijít v těchto dnech. A budu poslouchat :-) jsem moc zvědav jak bude hrát ABBA a Queen. A například Karel Gott :-D
Lordpcman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků