Receiver se stream službou Tidal

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 14:22

Yiakubou, směšné je akorát tvoje podsouvání:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 14:40

Kde neco nekomu podsouvam? Krasny priklad toho, o cem jsem psal v predchozim postu. Od zkuseneho hifisty bych ocekaval nejake argumenty, vysvetleni, predavani zkusenosti. Misto toho nadrazenost a utoky v osobni rovine. Zajimave, ze vlakna, do kterych prispivate, se vetsinou zvrhnou v nejaky konflikt a uplne mimo tema. Dekuji nechci. Zijte si dal ve svem hifi vesmiru a at se dari ;-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 14:43

Stačí: "pokud bychom to vnimali jako merhaut, tak bychom se asi meli bavit, jestli ten spravny poslech hifi je, kdyz to doma poslouchame polonazi v trenkach, nebo upraveni v obleku, pripadne kdo ma na zdi poveseny jaky obraz, jestli se u toho muze prdet, atd..."?
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 14:57

To neni zadne podsouvani, ale interpretace vaseho pohledu na vec, logicky vyvozena z vasich predchozich prispevku, treba: "No, mít zapnutou televizi kvůli poslechu hudby? To je něco jako nastartovat auto a jet se projet na kole.", nebo "...Technicky/kvalitativně i vizuálně plus hudebně esteticky čisté řešení poslechu hudby ale je vynechání televize. A že někdo neví, co je to estetika poslechu hudby, to není můj problém:-)"

Pokud s takovou interpretaci vaseho pohledu nesouhlasite, mozna byste se mel lepe vyjadrovat, pripadne to nejak vysvetlit. Na forech ocekavam diskuzi, argumentaci, ne osobni utoky.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 15:04

To není interpretace, nýbrž infantilní podsouvání a osobní útok v jednom.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 15:32

Hele, ja tady nepsal nic o tom, co je to spravne ciste arijske reseni reseni z pohledu estetiky hudebniho poslechu. Tak nam to prosim vysvetli. Stale cekam na ty argumenty. Protoze jinak je to naprosto logicka interpretace na zaklade predchozich prispevku, ktere jsem odcitoval. Vztahovacnost to nezmeni. Kdyz tedy TV neni ok pro hudebni estetiku, co je ok? Muzu u toho prdet? Byt jen v trenkach? Muzu u toho koukat z okna, abych byl ten spravny hifista? Odpoved neocekavam, pouze poukazuji na smesnost argumentace a dle meho nazoru zbytecne konzervativni pohled na vec.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 15:49

Poukazuješ pouze sám na sebe:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 8. 2020 16:06

Tahle debata je pro všechny hrozně užitečná :/
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 8. 2020 17:30

Jednak nechápu opovrhování optikou, která jako jediná zařízení galvanicky oddělí a tudíž značně zamezuje rušení.
A za druhé se musím smát debatě o estetice poslechu a při tom používat Tidal s jeho ztrátovou MQA kompresí a používat při tom krabičky jako je Bluesound Node, které vypadají jak od čínského kolotočáře a současně se pohoršovat nad estetikou zapnuté TV. To by vás hoši hifi puristi a ostatní podivní netopýři hnali :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 18:27

V podstatě se směješ své hlouposti:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 13. 8. 2020 18:39

Ne, já se směju hloupým kecům o estetice poslechu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 18:45

Tvá estetická hudební výchova je evidentně zanedbaná. S tím nic nenadělám, to je tvůj osud:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 13. 8. 2020 19:14

Já jsem se svým osudem spokojenej. Je mně jedno jestli někdo k poslechu používá streamovací služby, nebo černou desku, je mně jedno jestli používá TV, analogový, nebo digitální zdroj, jestli má klasické komponenty, výstřední Naim, nebo ještě výstředněji vypadající krabičky od Chordu. Jestli poslouchá přes repro, přes sluchátka na uši, nebo do uší. Jestli věří nebo nevěří na kabelovou magii. Hlavně když je dotyčný spokojený a jeho řetězec dělá to co on chce a tak jak chce. Stejně tak je mně jedno, jestli to má někdo učesaný a nebo změti kabelů. Ale to bude možná tím, že nevybírám auto podle barvy a mixér podle vzhledu. Důležitá je funkčnost a výsledek a to ostatní je až někde vzadu. Nehledě na to, že to co se líbí mému vkusu může jiného naprosto odpuzovat a otázka kdo má pravdu. Sám vím, že tu pravdu nemusím mít vždy a že moje pravda může být pro toho druhého neakceptovatelná.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 14. 8. 2020 06:26

Myslim, ze nikto tu optikou neopovrhuje, je to skvely, ruseniu odolny sposob prenosu dat. Len upozornujeme, ze sucasna implementacia ma svoje limity na urovni CD kvality. A ako spominal Houbickar, buducnost optiky je stale svetla. :-)
bruco
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků