Panasonic 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jidash 20. 8. 2020 12:54

MgX píše:Ne, není tam nic, co by mohlo někoho štvát. Je to jednoduché. Stačí projít s virtuálním průvodcem a víš co a jak. Když bys tápal, zeptáš se zde. Jediný zádrhel je pro ty lidi, co prostě chtějí mít v telce milion aplikací. Pak se Firefox OS samozřejmě nemůže rovnat třebas Androidu. Běžné věci tam máš. Skylink apka, sledovanitv.cz apka, Youtube, Netflix... Záleží, co všechno chceš/potřebuješ. Většina uživatelů na Firefox OS u Panasonicu ocení minimum přehmatů a vysokou stabilitu systému.


Nic moc extra nepotřebuju, stačí klasika + nějaký přehrávač na filmy (VLC asi není). O stabilitě jsem četl, to je velké plus.
jidash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 8. 2020 16:43

Integrovaný přehrávač samozřejmě nepodporuje všechno. Typicky neumí DTS (což už dnes nemá ani Samsung a něco od LG taky ne). No a bohužel tam, stejně jako na Samsung, nebo LG nedoinstaluješ další/jiný přehrávač.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jidash 21. 8. 2020 12:05

MgX píše:Integrovaný přehrávač samozřejmě nepodporuje všechno. Typicky neumí DTS (což už dnes nemá ani Samsung a něco od LG taky ne). No a bohužel tam, stejně jako na Samsung, nebo LG nedoinstaluješ další/jiný přehrávač.


S tím tak trochu počítám. Díky za odpovědi. Teď ještě rychle prodat starou plasmu, ať tu GX můžu koupit, dokud je ještě v prodeji :D

(ještě mne docela nahlodává TCLEC780 v podobné ceně - mám se jí vubec zaobírat?)
jidash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tiberi 30. 8. 2020 09:23

mám gx800 od ledna a pokud chceš stabilitu a nepotřebuješ android nemá cenu se s 780 zaobírat-je to velmi jednoducha obsluha a na filmy jak dělaná :-) určitě má větší podporu formátu než samsung a pokud nepřehraje nějaké starší avi což se tak často nestává tak to přeformátuji do mkv....
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod Tony70 10. 3. 2021 16:35

https://av.jpn.support.panasonic.com/su ... is_02.html

Nový software, verze 3.222 -

1.Improve network applications - Vylepšení síťových aplikací

2.Improve system stability - Vylepšení stability systému

Týká se všech předloňských modelů OLED televizorů a LCD řady 75GX9..
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 19. 8. 2021 09:12

https://av.jpn.support.panasonic.com/su ... is_02.html

Nový software, verze 3.228 -

1.Improve network applications - Vylepšení síťových aplikací

2.Improve system stability - Vylepšení stability systému

Týká se všech předloňských modelů OLED televizorů a LCD řady 75GX9..
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 9. 2021 12:43

https://av.jpn.support.panasonic.com/su ... is_02.html

Nový software, verze 3.232

1.Improve network applications - Vylepšení síťových aplikací

2.Improve system stability - Vylepšení stability systému

Týká se všech předloňských modelů OLED televizorů a LCD řady 75GX9..
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Einson 16. 9. 2021 16:29

Je sice fajn, že jsou aktualizace, ale...
A teď obecně (bez jmenování konkrétní značky).
Pokud je trend dnešní doby - jsem odkázaný na výrobce, který aktualizací něco opraví, něco "vylepší", ale mnohem více pokazí a ještě např. přidá reklamní bannery u prémiového modelu s exluzivní cenou.
A dovolí si napsat bez dalších podrobností k aktualizaci jen obecné plky: ... vylepšení, ...
Tak děkuji nechci! Pokud vše funguje - NEZASAHOVAT!
Ale uvítám (a určitě nejen já), co se vám kterou aktualizací vylepšilo a co naopak pokazilo.
65GZ2000-;-AVC-A110---L-R-C-BI-AMP-;a dál raději no comment
Einson
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 9. 2021 17:24

Einson :

Tady je vlákno PANASONIC-u, což znamená, že je to vlákno firmy, která je léta nejvíce kritizovaná a vysmívaná za vlastní "předpotopní" OS ...
Nicméně právě díky němu nemá žádné problémy při jakékoliv aktualizaci, neexistují žádné reklamní banery a následné žaloby uživatelů jako například u Samsungu nebo LG. Jakákoliv aktualizace má za následek pouze maximální vylepšení stávající funkčnosti, případné odemknutí (pokud to lze) nebo doplnění tohoto jednoduchého OS.
Proto se klient PANASONIC-u bát nemusí, jelikož ví, co chce a co kupuje. A díky za to, že PANASONIC stále ví, že je to hlavně televize, myslí jen na maximální kvalitu obrazu a veškeré "chytré" aplikace jsou u nich na druhé koleji ... :oboze
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Einson 16. 9. 2021 18:03

Tony70 - Zdravím Tě.
Pokud mrkneš do podpisu, též jsem majitelem 65GZ2000.
Se kterým jsem obrazově navýsost spokojen. Používám jej však výhradně jako zobrazovadlo pro vyhrazený a optimalizovaný PC pro přehrávání audio-video materiálu.
(Audio jde rovnou z PC sólo samostatným HDMI přímo do AVC-A110)
"Zastaralost" OS je mi úplně jedno. Ale kromě obrazu mám k uvedené TV mnoho výtek, ale to by bylo opravdu na dlouho.
Asi dvě aktual. jsem zkusil, ale přínos žádný. Takže (jako konzervativec) a též jako konstruktér vyznávám jednoduché kritérium a to: jednoduchost a spolehlivost - tedy pokud mě nic netrápí a konstrukce je dokonalá. Není třeba vylepšovat.

A teď naprosto upřímně a vážně. Zpozoroval jsi u některé aktualizace nějakou změnu?
65GZ2000-;-AVC-A110---L-R-C-BI-AMP-;a dál raději no comment
Einson
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 9. 2021 18:48

Einson, taky tě zdravím ...

Napíšu to takhle. Mám téměř dva roky svou 65GZ2000 napojenou přes HDMI na UHD player DP-UB9000 a jako další zdroj mám už jen Netflix v plné palbě.
Na zadní straně mám v USB připojený 2TB hardisk WD. Všechny bývalé či současné dostupné aplikace v samotné televizi nepoužívám a stejně tak jsem nikdy nenaladil ani double satelitní či pozemní tunery. Proto ti nejsem schopen napsat, zda je na tomto typu televizoru skutečně nějaká změna po aktualizaci viditelná. Nicméně aktualizuji pravidelně od zakoupení (tohle už je sedmá aktualizace) a dodnes se u mne nikdy nevyskytl jediný problém ...

Upozornění na aktualizace sem vkládám pravidelně, protože je někteří mají ve svých televizorech třeba nastaveny jako zakázané no a pak se mohou s něčím trápit a třeba tohle jim ten problém může odstranit. Nicméně nikomu to samozřejmě nenutím ...

P.S.
Je docela možné, že my dva tyto modely využíváme podobně a tím pádem ten přínos, který se mohl projevit jinde (satelitní - pozemní příjem, doplnění - vylepšení nějakých aplikací) proto nepozorujeme. Ale to neznamená, že tam žáden není ... 8-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dz61 16. 9. 2021 19:11

Umí české ip TV? Skylink live tv, t-mobile tv go apod?

Upřímně mít TV za 40-50t a k tomu muset připojit další kouzelnou krabičku, abych si mohl zvolit poskytovatele ipTV mi přijde panasonicem nedotažené.

Jen tak pro zajímavost na staré plazmě P42GT30E jednou aktualizací prostě smázli youtube aplikaci. Nikde nic předem nepsali, prostě už není součástí marketu takže smolík.
dz61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 18. 9. 2021 08:39

Jen tak pro zajímavost. Kdysi byly u YouTube provedeny změny, které řada výrobců ve svých starších modelech TV nebyla ochotna a schopna akceptovat, proto YouTube aplikaci zařízli. Nová verze šla až do nových modelů. Mně to samozřejmě vadí taky, jen aby bylo jasné, že toto neudělal Panasonic a reakce se zaříznutím apky nebyla výjimkou… její chod ukončil nejeden další výrobce TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ale 18. 9. 2021 14:41

Nevim jak komu, ale me tedy aktualizace jaksi ani nejde odmitnout, nevyuzit je. Pak mi to totiz napise ze jinak zadnou z aplikaci nebudu moct pouzit...
C220d (S206)
ale
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 13. 8. 2023 14:00

Mne sa niečo stalo na Panasonic OLED TV a nefunguje mi dobre VIERA Link. Mám k TV pripojený set-top box a ovládam to ovládačom od set-top boxu, fungovalo to bezproblémov aj sa mi vždy prepol vstup na ten príslušný, ak tam nebol práve navolený. Ale zrazu mi to prestalo ten vstup prepínať. Spravil som reset do továrnych nastavení na TV, ale to nepomohlo. Neviete mi poradiť, kde by mohol byť problém?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků