LG OLED55B9PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BigSandy 23. 4. 2020 14:00

Zdar.
Mam novou a max spokojený, ale řešim problem.
Mam činskou krabku s kodi, ktera mi fungovala na starším samsungu a starši LG přes HDMI (CEC)
Prostě šlo kodi ovladat ovladačem od TV.
U teto se mi to nedaři zprovoznit.
V nastavení - připojení - nastavení HDMI mám vše pozapinane.
Na kterem HDMI je HDMI (CEC), na stare LG byl na HDMI 1.
Muže to být HDMI kablem? Použivám ten, co fungoval na těch starších, ale ty byly jen HD?
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quapor 23. 4. 2020 14:40

Mam taky pocit, ze dialkove komunikuje s tv cez bluetooth, nie stare ir
quapor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 4. 2020 15:42

Mám krabku postavenou na raspberry pi s Kodi a normálně mně to jde ovládat. Musí být povolené HDMI CEC. Funguje přes všechny HDMI porty. Kabelem to podle mě není, spíš ještě nějakým nastavením. Zkus jít přes Všechna nastavení do sekce Připojení a tam jednak u HDMI aby bylo zapnuto CEC. A pak zkus ještě v konektoru zařízení nastavit jiný box a tam vybereš pro které HDMI to bude a jestli to půjde ovládat. Jo a taky pomáhá staré ajťácké zkusit to vypnout a zapnout. TV, i krabičku, srandu si nedělám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 4. 2020 15:50

Jak pise quapor, staci zjistit jaky signal ta cinska krabicka prijima. Pokud je to pouze IR, tak na to ten ovladac z LG, ktere jede pres bluetooth, fungovat nebude. V tom pripade bud vymenit set top box, nebo koupit nejaky univerzalni dalkovy ovladac s IR i BT, ale to vetsinou stoji za prd.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigSandy 23. 4. 2020 17:05

No nevím jak je to s tým bluetooth, ale mam doma 7 roku starou LG 47LM660S a ovladač komunikuje i s tou novou.
Zitra vyzkoušim jestli nebude náhodou reagovat na tu činskou krabku.
Když jsem do te LG 47LM660S připojil něco, co umi CEC, tak jsem to poznal na ikoně HDMI.
Obrázek
Tak jsem spiše toto řešil,a čekal, že se něco zobrazi.

@ martas38 když tam maš to raspi připojene a podporuje CEC, vidiš normalni ikonu HDMI zařizení nebo se změní?
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 4. 2020 17:48

Pokud jede ovládání přes HDMI CEC a jelo to stejně na předchozí TV, tak je jedno jestli má krabka IR nebo ne, protože pokyny do ní jdou z TV přes CEC.
Ano normálně se mně ukazuje ikona HDMI zařízení. Dokud jsem měl krabičku připojenou k receiveru, ukazovalo to název Kodi, pak jsem to předělal přímo do TV a ovládání přestalo jít, tak jsem to musel nastavit v tom Konektoru zařízení. Někde se tam povolovalo ovládání, až budu doma, podívám se. Pak to začalo fungovat, akorát od té doby není na ikoně HDMI zařízení napsáno Kodi, ale jiné zařízení. Ale fungovat to začalo až po restartu raspberry a vypnutí zapnutí TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 24. 4. 2020 07:32

Ahoj, jak pise martas38, HDMI CEC jde přes kabel, je jedno, zda TV ovladač posila BT nebo IR signaly.

Ja mam LG C9 a Kodi na RPi4 a taky jsem s tim valcil, zkousel ruzne porty (ted mam v HDMI2), povoloval HDMI CEC (Simplink) na televizi, v Kodi, vypnout a zapnout v ruznem poradi nez se to chytlo. Od te doby jede bez problemu.

Obecne je HDMI CEC trochu magie. Na druhe Samsung TV mi pro zmenu po pripojeni set-top boxu HDMI CEC na Rpi4 prestalo fungovat, nejak se tam ta dve zarizeni hadaji, musim STB odpojit (vytahnout HDMI kabel) aby to jelo. Kdyz je stejnym kabelem pripojena Playstation tak jede vse ok. Nemas tam jeste nejake jine zarizeni?
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 25. 4. 2020 06:32

martas38 píše:Někde se tam povolovalo ovládání, až budu doma, podívám se.

Ještě nejsi doma, nebo jsi na mně zapomněl?
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 25. 4. 2020 07:05

Sorry, ale zatím dělám v práci dvanáctky. Až se vyspím, odpoledne na to mrknu.

-- 25. 4. 2020 09:01 --

Tak jsem na to ještě mrkl:
Všechna nastavení - Připojení - Konektor zařízení nastavit Jiný Box a vybrat HDMI vstup na kterém to je.
Připojení - Nastavení zařízení HDMI vše zaškrtlé.
Po vypnutí a zapnutí TV i krabičky to jde ovládat dálkou od TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigSandy 27. 4. 2020 05:43

Tak vyřešeno :-)
Nepřipojovat HDMI.
Spustit TV
V nastavení HDMI vypnout automaticka detekce HDMI.
Všechna nastavení - Připojení - Konektor zařízení nastavit Jiný Box a vybrat HDMI vstup na kterém to bude.
Vypnou TV.
Zasunout HDMI.
A zapnout kodi krabku.
TV se sama spusti a funguje to :mrgreen:

Dotaz.
Když mám playlist IPTV, da se nějak přehrat?
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladisg 1. 8. 2020 18:22

Tak, mám pár dní tuto TV a napíšu pár postřehů. Předchozí TV byla Samsung 48h6500. Zvuk se mi na staré TV moc líbil, zřetelné dialogy i malinko hloubky u filmů( má lepší zvuk než model 6400, proto jsem si připlatil). U LG jsem neočekával žádnou hitparádu, ale zvuk má LG o několik levelů jinde, nedokázal jsem si představit, že by takový zvuk mohla mít nějaká placatá TV, hudba z Youtube zní . Dialogy v pohodě a super čisté a silné basy(na TV), měl jsem doma krátce i Samsung QE65Q85R(tu jsem vracel) a ta měla proti LG zvuk příšerný, jak ze sudu(zkoušel jsem ladit equalizér, ale furt hnus).
S nastavením obrazu si stále hraju a ladím, zkoušel jsem dle Rtings a byla to katastrofa. Zatím jedu na standart, kde jsem upravil hlavně pleťovku, vyvážení bílé a pár dalších věcí a už se na to dá dívat, ale z obrazem si budu ještě dlouho hrát a zkoušet.
Nejvíce jsem se u Oledky bál lesklého panelu, v obchodě to vypadá fakt jak zrcadlo a i lidi po fórech to kritizují( teď už vím, že hlavně lidi co ji neviděli v domácích podmínkách). Plánoval jsem nákup rolet do oken a naproti TV a když by bylo nejhůř, přemalovat zeď z bílé na nějakou tmavší. No realita je nakonec úplně jiná, ta antireflexní úprava u Oledek opravdu funguje výborně. Nějakým způsobem to dost ztmavuje světlou barvu, která se v TV odráží. Ve výsledku to funguje mnohem lépe než u polomatné obrazovky starého Samsungu, u kterého odraz osvítí větší plochu obrazovky. V obýváku mám 3 okna a balkonové dveře a pere mi do nich slunko celé odpoledne a dá se dívat úplně v klidu i na filmy, které jsou furt ve tmě(teď jsme se, se ženou na takový dívali).
No teď už jen doladit ještě trochu ten obraz a budu s telkou max zpokojený....zatím jsem zkoušel jen to Rtings nastavení. Udělal jsem pár fotek obou obrazovek pro porovnání, ale foťák to trochu zkresluje.
P1012770.JPG

P7312771.JPG

P7312772.JPG

P7312778.JPG
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 6. 8. 2020 08:06

Tak až to odladiš, tak se poděl :D
Nejvic mně štve ta spousta reklam kteryma nas krmi (prohližeč,youtube,HbbTV).
Raději jsem připojil počitač a použivam firefox + AdBlock.
Už jsem vypnul i to hnusne červene tlačitko, ktere furt otravuje.
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladisg 26. 8. 2020 10:17

Má tato Oled TV čidlo okolního osvětlení? Protože u Samsungu to fungovalo docela obstojně a tady musím upravovat jas ručně(večer/den). Televize nereaguje na změnu světla i podle měřáku spotřeby(automat/minimální/střední úspora energie). Je potřeba zapnout ještě někde něco?...nechce se mi věřit, že by to ta telka neuměla, když to umí v dnešní době snad každý telefon za pár korun.
Jinak obraz je oproti staré TV dost jiný, řekl bych že to je rozdílnou technologií obrazovky, těžko se to popisuje. Nastavení dle Rtings u mé telky bylo dost špatné(a jiné jsem nenašel), tak jsem laboroval různě a stále sem tam něco ještě změním.
Co mě ale u LG štvalo byl šum a artefakty v obraze u HD programů, mám Skylink a satelitní přijímač Zircon. Koupil jsem tedy na radu kámoše Ca modul Smit a obraz byl o dost lepší, méně artefaktů i ostřejší obraz. Bohužel začal tento modul zlobit - mizely kanály, nebo nehrálo nic. Vrátil jsem ho a koupil ještě moduly Technisat a Mascom...ikdyž na každém z nich je naspáno i Smit(jestli to pro ně vyrábí, nebo co netuším, ale každý z těch 3 modulů měl trochu jiný obraz). Nejlepší se mi zdál ten původní Smit(bohužel výpadky), Technisat nejostřejší(ale nejvíce šumu), nechal jsem si nakonec Mascom(není tak ostrý, ale méně šumu než Technisat....zapl jsem ještě v nastevení super rozlišení na "min" a už je to skoro stejné, ostrost mám na 25). Rozdíly sice nejsou obrovské, ale při porovnání vedle sebe znatelné....u jiných TV to může být úplně jinak. U každého modulu jsem zkoušel samozřejmě spoustu různých nastavení, nebylo to jen přehazování v TV.
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 8. 2020 13:12

Myslím má čidlo okolního světla funguje to špatně (ale to skoro na každé TV), doporučuju vypnout, je to někde v sekci úspora energie. To už mně přijde lepší nastavit si jeden profil na světlo a druhý na tmu, protože automatika to reguluje nepřirozeně, bývá to přesvícené atd.
Mám tam nastavení zcela dle rtings https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled/settings a maximální spokojenost. Ale to je možná tím, že jsem přecházel z plazmy, lidi co přecházejí z LCD a LED vesměs spokojení nejsou, protože ten obraz je dost jiný a oni se pak snaží dosáhnout na OLED zobrazení LED, což je podle mě špatně, na druhou stranu každému to, co mu vyhovuje.
Žádné artefakty u HD nemám, ale je pravda že jediné HD je Čt protože mám jen pozemní vysílání. Ale tam je všechno ok, stejně ta při přehrávání jak HD, tak 4K HDR z NAS, youtube, Xboxu atd. Problém bych viděl v tom satelitu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 8. 2020 16:33

Z mého pohledu je dost divné, že pozoruje nějaké rozdíly v obraze při využití jiného typu modulu. To je z určitého pohledu naprostý nesmysl. Modul nemá s obrazem nic společného. Jedině, že by docházelo k chybování při dekódování a následně by se v obraze projevily různé anomálie, ale určitě to není běžné chování. A že by uživatel byl schopen navíc detekovat rozdíl po výměně modulu a zřetelně určit rozdíly... tj. bez přímého porovnání na dvou zařízeních. Tomu se nechce ani věřit.

Obecně věštěno z křišťálové koule. Někde je něco špatně. Problém s PINy v CI slotu, problém s CI slotem, problém se SW TV, problém s nastavením.

Koupit si OLED a pak psát, že je JINÝ obraz oproti předchozímu LCD Samsung je možné pro člověka, co nečte internetová fóra, a navíc ani nebyl nikde v prodejně mrknout na vybírané televizory. Pak je možné být z obrazu trochu více v šoku. Jinak ne. Vždy je rozdíl mezi technologiemi zobrazení. Už jen jiný kontrast, práce s podsvícením a zcela jistě úplně jiné nastavení barev dává dvěma různým zařízením, různý výsledek pro oko. Když se k tomu přidá drama v podobě jiné technologie pro obraz - výsledek je na světě. Ale nejedná se o nic nového, co není dlouhodobě známo.

Jestliže se nastaví nějaký ultimativní FILM režim, může při sledování určitého obsahu docházet k pocitu navýšeného zrnění. K jeho potlačení slouží jednoduché přehození obrazového profilu na jiný, akceptovatelnější, anebo aktivace vylepšovátek, která toto řeší. Ano - aktivace, byť tato jsou puritány zapovězena, protože oni chtějí surový obraz. Navíc se povětšinou koukají jen na UHD a HD v hodně vysokých datových tocích.

Skylink sledovaný z integrovaného satelitního tuneru v TV, dekódovaný korektním modulem s kartou a jeho běžné vysílání a stanice v HD, jistě nepatří mezi totální špičku, z druhé strany se nejedná o nějaký odpad, který nelze pozřít. Je nutné vždy věnovat pozornost, kterou konkrétní stanici sleduji, v jakém rozlišení a jaký pořad je právě vysílán. Pak se lze zorientovat.

Doporučuji si nastavit několik obrazových profilů pro různé chvíle sledování a pro různých obsah. Pak jde dosáhnout vyšší spokojenosti. Jestliže TV dramaticky chybuje, nikde není psáno, že se nejedná o technický problém. Začal bych aktualizací na nejnovější dostupný software s následným resetem a novým nastavením a naladěním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků