KVALITA ztažených audio souborů

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 8. 2020 19:42

Ano, DR neni vsemohouci cislo, ale v drtive vetsine pripadu jsou vydani s nizsim DR horsi. Chtel si priklad, dal jsem jich nekolik, muzes posoudit sam. Jestli to v tom neslysis, to uz neni muj problem. Kazdemu co jeho jest. Take to nic nezmeni na faktu, ze jsou vydani horsi a lepsi kvality, vyber tech lepsich je na streaming sluzbach omezeny a nalepka MQA nerika o kvalite te ci one nahravky vubec nic. MQA je jenom placeny hi-res format, z jisteho uhlu pohledu navic ztratovy.
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 27. 8. 2020 19:58

Ty tvé příklady nebyly ale o kvalitě/nekvalitě MQA, ale o tom, že různá vydání mohou znít různě, bez ohledu na formát CD/MQA/Hi-Res... a to víme všichni:-)

MQA garantuje vydavatelskou autenticitu, jinými slovy - garanci původu, což otevřené hi-resy negarantují, protože se v nich může rýpat kde kdo.
Naposledy upravil merhaut dne 27. 8. 2020 20:20, celkově upraveno 1
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 8. 2020 20:17

Cela tahle vymena vychazi predpokladam z teto vety:

Yiakubou píše:Treba na Tidalu vim o nekolika prikladech, kdy MQA verze je horsi, nez nejake starsi vydani, nebo dokonce original z roku vydani v CD kvalite, ktery se tam obcas vzacne vyskytuje.


Chtel jsi priklady pro toto tvrzeni, ty jsem dodal. Otazka a odpoved. Ja nevim co vis, nebo nevis a co vedi, nebo nevedi ostatni tady. Pokud jsi z toho pochopil, ze tim myslim, ze stejne vydani/master je v MQA horsi nez v CD kvalite, tak je to opet pouze tvuj problem.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 27. 8. 2020 20:32

No, ale předtím jsem napsal: "V praxi ale záleží ani ne tak na formátu, ale na tom, co kdo na tom kterém hudebním titulu spáchal." Takže jsi mohl vytušit, že vím:-)

Mimochodem, dělové salvy můžou mít menší DR než nějaký "ambient". Záleží na nastavení FFT. DR je proto takřka bezcenné číslo. Průser je clipping, to je nevratné poškození signálu.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 8. 2020 20:59

No tak DR je proste nejaka metrika. Aniz bych chtel rozjizdet diskuzi o tom, co je DR, jak to interpretovat, jak se to pocita, vyuziva a podle jakych standardu, tak jako bezcenne cislo to nepovazuju uz jen z toho duvodu, ze zadna jina metrika pro porovnani kvality masteru neexistuje, nebo ty udaje nejsou bezne dostupne. Neni to cernobile a ano, vyssi DR neznamena automaticky kvalitnejsi zvuk nahravky, ale jak jsem psal, v drtive vetsine pripadu to tak proste je. Neznam priklad, ze by master se zasadni nizsi DR hral lip.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 27. 8. 2020 22:28

To není "nějaká" metrika, to je FFT, kde výsledek záleží mimo jiné na ... A to je ten problém, že se DR nejvíc ohánějí ti, co nemaji tucha vo co go. Z DR se stalo něco jako "víc pruhů, víc Adidas":-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 8. 2020 22:49

K tomu nevim co dodat. Opet se jen ukazuje tvoje touha odklanet od pointy, slovickarit, machrovat a manipulovat technikaliemi pro tema nijak dulezitymi a pokouset se o urazky ostatnich. Opravdu fascinujici. A toxicke.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 07:31

Já nepoužívám DR jako určující parametr kvality zvuku, já ne:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 8. 2020 08:51

A co používáš?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 09:14

Uši. Co neslyším, to mě z pohledu posluchače nezajímá. Z pohledu technika jsem samozřejmě zvídavější:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 09:32

Ja myslel, ze to bude nastaveni FFT! Cloveku, ktery ma doma (nebo mel?) rozsahlou sbirku fyzickych nosicu, kde je jiste spousta kvalitnich masteru, ale vystaci si s Tidalem, o kterem tvrdi, ze kvalita je stejna, ty usi uz asi moc nefunguji. A nebo to nakonec bude cele o necem jinem. Tim se ledacos vysvetluje.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 09:34

Neměj péči. Uši i hlava fungují:-) A myslet zpravidla znamená nic nevědět.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 8. 2020 10:05

merhaut píše:Uši. Co neslyším, to mě z pohledu posluchače nezajímá. Z pohledu technika jsem samozřejmě zvídavější:-)

A z pohledu technika?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 10:16

Placani ve stylu "ja mam absolutni pravdu, protoze to rikam ja, velezkuseny meric Jarda, se spoustou zakazniku, vsichni jste analfabeti, jenom ja jsem letadlo' neni nic jineho nez spousta planych predsudku, prekrucovani, manipulace, casto zamerne smerujici pouze k urazeni ostatnich. To uz zname z vedlejsich hi-fi for. A jak to tam dopadlo, ze?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 10:30

Zklidni hormon, uleví se ti. Já nemůžu za to, že nevíš nic o DR a přesto se jím oháníš jako Kopčem kyjem:-)

-- 28. 8. 2020 11:33 --

tajnik píše:
merhaut píše:Uši. Co neslyším, to mě z pohledu posluchače nezajímá. Z pohledu technika jsem samozřejmě zvídavější:-)

A z pohledu technika?


Z pohledu technika mě zajímají různé druhy zkreslení signálu.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků