KVALITA ztažených audio souborů

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 13:15

Nejde o remastery, jde o remixy. Nevíš, neznáš, komentuješ.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 14:09

Opakuji: Nevis nic o tom co ja vim, nebo nevim. A ano, komentuji, to jsi pochopil spravne. Toto vynaseni hloupych rychlosoudou na zaklade nejakych svych paranoidnich predsudku, nebo nepochopeni psaneho textu, si laskave nech od cesty. Ja nemuzu za to, ze na tobe predchozi rezim zanechal hluboke sramy a ted mas nutkani vybijet svou frustraci na jinych. Ale fajn, pokud si opravdu myslel remixy, tvoje vec, tvuj vkus a moje nepochopeni. Ted mi prosim rekni, kolik z tech tebou uvedenych kvalitnich nahravek je teda na Tidalu v MQA, kdyz nic jineho k poslechu nepotrebujes? Kde jsou nejake ty priklady nahravek se zasadne nizsi DR, ktere hrajou lip nez nahravky s vyssim DR, protoze DR je preci bezcenne cislo?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 15:10

Prokazatelně nevíš nic o Wilsonových remixech, ani o remixech Genesis, Led Zeppelin, atd. Jinak bys mi nepodsouval: "asi myslíš remastery":-) Si je na tom Tidalu najdi, jsou tam. To taky neumíš?

-- 28. 8. 2020 16:13 --

Čím dál víc mi připomínáš Pohnána.-)
Naposledy upravil merhaut dne 28. 8. 2020 15:23, celkově upraveno 1
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 15:23

Nic jsi neprokazal. Nebud srab, odpovez na ty otazky o kterych tohle tema je a nevykrucuj se. Na to ostatni si zaloz nove vlakno. Cokoliv jineho je jen tvoje manipulace. Pohnana neznam, ale vim, ze to je nekdo, koho si na ostatnich forech verejne lyncoval. Taky proto te temer vsude zabanovali. Tvoje chovani o tobe vypovida mnohe. Mne zas tvoje uroven pripomina diskutery z novinek, nebo parlamentnich listu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 15:26

Ale prokázal: "Remixu moc neznam, asi myslis remastery. Vsimni si, ze za tuto nepresnost z tebe hned nedelam analfabeta co nic nevi.":-)

Jsem dobrák, tak ti jeden ukážu: https://tidal.com/browse/album/68732194 Zní luxusně:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zino333 28. 8. 2020 15:36

martas38 píše:Já docela dobře žiju jak bez databáze DR, tak bez měření. Věřím svým uším, dojmům a pocitům. Jeden z nejlepších DAC/Ampů co jsem měl bylo AudioGD NFB12. Jak dopadá měření výrobků AudioGD všichni víme, já jsem byl s jeho zvukem spokojenej, současný majitel si taky nestěžuje, neznám nikoho, komu by zvuk AudioGD nějak výrazně vadil a předpokládám, že mně dá za pravdu i zino.

Súhlas. Mal som Audio-gd R2R 11 a s ťažkým srdcom som predával. Ak by som mal menšie finančné možnosti, alebo by som bol menej náročný, tak R2R 11 je u mňa ten typ železa, s ktorým by som vedel byť absolútne spokojný po dlhé roky.

A aktuálne mám už dlhú dobu na predaj Audio-gd C2, po ktorom nie je žiaden záujem. Je to smutné, pretože to je podľa môjho názoru fantastický zosík o ktorý nie je záujem aj napriek tomu, že sa predáva za smiešne peniaze. Mal jednoznačne lepšiu kontrolu a podanie scény ako napr. Schiit Lyr3, po ktorom sa mi za takmer trojnásobnú cenu iba zaprášilo behom pár dní. C2 mi leží doma a za už aj možno viac ako 2 mesiace ani jeden dopyt. A pritom je to po zvukovej kvalite lepší zosík, poctivej konštrukcie, postavený ako tank. Nevýhodou sú len jeho rozmery.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 15:36

To neni odpoved na moje otazky.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 15:38

Téma je kvalita stažených audio souborů. Na to jsem záhy odpověděl: "V praxi ale záleží ani ne tak na formátu, ale na tom, co kdo na tom kterém hudebním titulu spáchal." DR jsi sem coby parametr zvukové kvality zatáhl ty. Prokázal jsem ti, že samotné DR o zvukové kvalitě neříká nic – vyjma extrémních výjimek, co jen potvrzují toto pravidlo – a že zásadní problém je clipping.

To, že se někomu nějaké vydání líbí víc než jiné, spadá v naprosté většině případů do oblasti tzv. estetické kvality zvuku, kdy je výsledný zvukový dojem založen především na pocitech posuzovatele, nikoliv na objektivním zvukovém rozdílu.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 15:41

Neprokazal jsi nic. Opakuji otazky: Ted mi prosim rekni, kolik z tech tebou uvedenych kvalitnich nahravek je teda na Tidalu v MQA, kdyz nic jineho k poslechu nepotrebujes? Kde jsou nejake ty priklady nahravek se zasadne nizsi DR, ktere hrajou lip nez nahravky s vyssim DR, protoze DR je preci bezcenne cislo?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 15:59

1. Kvalitních nahrávek v MQA/NEMQA je v Tidalu spousta. Mimo Tidal poslouchám čas od času i LP/CD ze své několikatisícové sbírky:-) Kde jsem napsal, že nic jiného než Tidal k poslechu nepotřebuju?
2. Opakuju pro méně chápavé: napsal jsem, že samotné DR nic neříká o zvukové kvalitě. A na tom "samotné DR" trvám. Nebo chceš snad tvrdit, že větší DR automaticky znamená vyšší zvukovou kvalitu než vydání s menším DR?

Zkrátka, nepodsunuj mi svoje vývody. A čti pořádně, co jsem kdy napsal.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 16:52

1. To jsem dovodil z tohoto tvrzeni "Patřím mezi ty, co už nestahují, ale streamují per Tidal. Naprostá spokojenost. Muziky nekonečno, kvalita de facto dtto. jako ze zdrojového CD/SACD." Za nedorozumeni se tedy omlouvam. Pokud vyuzivas i svoji sbirku, dobre delas (nezapomen ale pro jistotu jeste jednou zduraznit, jak velka je a jak dlouho jsi ji daval dohromady), protoze na Tidalu tech opravdu kvalitnich vydani je velmi malo.

Krasny priklad si dal sam: Poslechnul jsem si ten Wilsonuv remix/remaster. Shodou nahod mam totiz k dispozici lokalne skladbu Mother Goose jak z tohoto vydani, tak verzi z CD z roku 1986. Neni to muj zanr, tak mam pouze tuto jednu skladbu, ale pro srovnani to staci. To je dobry priklad, protoze oboji ma stejne DR, ale Wilson je proste objektivne horsi a za zadnou zvukovou estetiku to neschovas. Wilsonuv remix/remaster ma oproti tomu z CD z roku 1986 vse mnohem vic ve stredu (umisteni tamburiny, nebo kopaku v prostoru), zvuk tamburiny je spis takove syceni, nez lehke cinkani jako na tom starsim vydani. Celkove je to starsi vydani prirozenejsi, uvolnenejsi. Vysledkem je, ze Wilsonuv remix/remaster uz neni tak vzdusny, prostorny a prirozeny. Je to stisnenejsi a cela puvodni prostorova scena tim trpi. Neslysim nic, v cem by Wilsonuv remix/remaster byl lepsi. Jestli ti to zni luxusne, prosim, ale to je vec relativni, zvlast ve srovnani se starsim vydanim - tedy pokud ho mas a slysis dobre. Za me je to klasicky pripad zmrseneho remasteru/remixu, rikej si tomu jak chces. Takze problem tady nejsou neci znalosti, technikalie, nebo neco takoveho, ale opravdu tvoje usi! Hifista co neslysi, musi tento nedostatek vetsinou kompenzovat akademickymi pouckami, to uz tak holt byva.

Kdyby mel nekdo zajem, muzu nekam nahodit ty skladby na porovnani, at se muzou presvedcit i ostatni.

2. V tom pripade nevim, do ceho tady sijes a co porad resis. Ani ja nikde nepisu, ze samotne DR znamena jakoukoliv zvukovou kvalitu. Vsude pisu, ze to beru jako jeden z indikatoru kvality masteru. To ostatni je pouze tvoje neukojitelne nutkani vytahovat technikalie, ktere s tematem nesouvisi. Mohl sis sobe (a ostatnim) usetrit pul vlakna.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 17:10

Jsou to tvoje pocity z Wilsonova remixu. Mé jsou jiné. Něco si o objektivní a estetické kvalitě zvuku zjisti, abys zase nebyl za Neználka.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 17:37

Ne, to opravdu ne :-) Ty rozdily jsou velice zrejme, Wilsonuv remix poskytuje mnohem mensi prostor, vysycenou tamburinu a neni v nicem lepsi. To neni o tom, jestli ti spise vyhovuje plnejsi, svetlejsi, nebo ja nevim jaky zvuk. Wilson je proste horsi - tedy pokud nejsi nejaky masochista, co by snad neco takoveho mohl preferovat. Je to velmi slysitelne, ty estetiko a to fakt nemam nijak vyjimecny sluch, aspon podle doktora. Mozna by ses taky mel nechat vysetrit. Sorry jako, ale timhle jenom potvrzujes, co jsem si myslel. Kdyz poradne neslysis, tak te to bohuzel diskvalifikuje z velke casti jakekoliv debaty o kvalite zvuku a tim to pro me konci.

Kdo by mel zajem o porovnani na vlastni usi, poskytnu pres SZ.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 8. 2020 17:41

Nemáte nějaký odkazy na tuhle konkrétní skladbu na Tidalu nebo někde, abych to taky zkusil posoudit?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 18:19

Verze z CD z roku 1986 na Tidalu nebo jinde neni, mas to v SZ.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků