Receiver s pasivním výstupem.

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lipown 11. 9. 2020 07:26

Ahoj sháním receiver, který bude mít pasivní výstup nejlíp na velké jacky nebo xlr. Mám studiové aktivní bedny a nerad bych je kvůli receiveru měnil.
Lipown
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 11. 9. 2020 09:43

Tak sehnat nebo vyrobit redukci jack 6,3 <-> cinch by snad velký problém být neměl. A sehnat receiver s cinch výstupy bude určitě menší problém.
A proč vůbec receiver, když jsou aktivní repro a případně jaký (stereo nebo 5.1)?
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lipown 11. 9. 2020 10:08

Je to jednoduché. Dřív jsem snil o domácím nahrávacím studiu, ale postupem času už reproduktory používám jen na hudbu a filmy. Teké je nemám už zapojené přes externí zvukovku do PC, ale do Raspberry PI, které mám jako mediální centrum.

Rád bych míto takového řešení měl receiver, ze kterého bych mohl poslat zvuk jak z PC tak i Raspberry.

Bohužel cinche jsem před lety na těchto repro používal asi tak pár hodin. Vázali na sebe děsnej ruch. Repro vstup pro cinche má.
Lipown
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 11. 9. 2020 11:21

Jednou z hlavních součástí receiveru je zesilovač, za který zaplatíte, ale který vlastně nechcete. Pokud chcete spojit jen dva zdroje stereo signálu, doporučil bych spíše nějaký malý mix, který je k vašim bednám "jak dělaný" :) Třeba zrovna BEHRINGER XENYX 502. Výhodou takového řešení je možnost provozovat oba zdroje současně - neřešil byste přepínání vstupů, protože by počítač i malina jeli souběžně + získáte navíc možnost sluchátkového výstupu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lipown 11. 9. 2020 11:46

Přesně tenhle mix byl pokus číslo jedna. Bohužel je to strašnej šumák a z Raspbery potřebuju posílat signál po HDMI.

Plus můj sen je ovládat hlasitost dálkovým ovladačem.
Lipown
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 11. 9. 2020 12:07

Já akorát nechápu, jak máš teď propojený R-Pi s těma bednama? R-Pi má klasický nesymetrický výstup na malém jacku. Což je prakticky totéž, co dostaneš na cinch výstupech z receiveru. Pokud teda nemáš pro R-Pi rozšiřující zvukovou kartu s XLR výstupy. To by pak vysvětlovalo ten šum přes cinche a Tvou touhu po symetrickém propojení.
Kombinaci receiveru s HDMI vstupy a symetrickými výstupy přes velký jack nebo XLR ale myslím budeš hledat těžko.

Edit: Tak nakonec to najít zase tak dlouho netrvalo, jenom nevím, jestli je cena akceptovatelná ;-) Jedná se o předzesilovač bez výkonových stupňů.
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /9614.html
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lipown 11. 9. 2020 12:18

Na malinu mam napojenou externi USB M-Audio zvukovku.

Koukam, ze hledam temer neresitelne.

O tomhle vim :D, ale vzhledem k ceně bych koupil rovnou pasivni repro a jinej receiver. Čekám investici max kolem 10k.
Lipown
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 9. 2020 12:25

Čili potřebuješ (před)zesilovač nebo AVR s HDMI vstupy a PRE-out výstupem alespoň na fronty. Řešením by mohl být např. Marantz NR1510: https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... ACE/NR1510
Že k tomu dostaneš 5 koncových stupňů navíc, které nevyužiješ, tě nemusí nijak mrzet.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 11. 9. 2020 12:26

Denkez: Jak jsem vyrozuměl, tak tazatel preferuje symetrické propojení a to tyhle levné AVR nenabídnou.

Lipown: To asi bude opravdu problematické, zvlášť v té ceně.
Ještě by se možná daly pořídit levnější řešení bez HDMI, jenom s digitálními vstupy. Ale 10 tKč to furt není.
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /5867.html
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 9. 2020 12:36

Symetrické propojení není nijak důležité a navíc v této cenové kategorii je to nereálné.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 11. 9. 2020 12:58

Tak to já jsem na tom podobně. Jednou jsem slyšel aktivní monitory Tapco S8 a to byla "láska na první poslech"! Tak jsem starší pár v TOP stavu pořídil a přes symetrický kabel je krmím z USB DAC Cambridge Audio DacMagic Plus. Do něj tlačím signál přes USB buď z počítače, nebo častěji z Androidu, resp. z aplikace USB Audio Player Pro a přehrávám soubory Hi-Res, nebo hudbu z TIDALu. Dál má tento DAC 2x digitální vstupy, takže jen optikou propojit TV (aj.) a luxusního zvuku máš kolik chceš. Upřímně, ještě jsem nebyl se svým zvukem tak spokojený, jak s touto sestavou...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lipown 11. 9. 2020 14:06

Jeee, no a ted kez by byl k tomuhle nejaky dalkovy ovladac. Nebo je?

Mimochodem nestava se ti, ze se ti to pusti na plnekule?
Lipown
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 11. 9. 2020 16:48

Dálkový ovladač k DAC Cambridge Audio DacMagic Plus není. Moje monitory jsou v kategorii nearfield, tak je mám na stojanech vedle stolu a samotný DAC na stole. Tvořím s monitory klasický rovnoramenný trojúhelník. To je pak poslech se kterého jsem "hotový". :-D Žádné korekce, jen si data "plynou" v bit-perfect režimu z mobilu do převodníku a pak symetrikou do monitorů. Ještě větší možnosti vč. DO nabízí převodník RME ADI-2 DAC FS, ale to už jsme na nějakých 25k. Jinak co se týče té hlasitosti, vždy si ten Cambridge Audio DacMagic Plus pamatuje poslední nastavenou úroveň, nebo to nikdy "neřvalo".
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lipown 11. 9. 2020 17:57

Tak to je krásné. Tohle je jedno možné řešení. Já mám též near field, ale při koukáni na film puštěný na projektoru tak blízko být nedokážu :)
Lipown
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 11. 9. 2020 19:57

f1sker.com
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků