Jaké repro k Harman/Kardon na Hard&Heavy?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2020 20:43

to jako vážně ne Indiana Line? ani jedny z těch, co jsem dal odkaz nezahrají metal? které bys tedy doporučil?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 12. 9. 2020 22:59

Už jsem svůj tip napsal.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 9. 2020 23:29

tombas píše:Ten receiver má výstup na subwoofer, neuvažoval jsi o něm?

Hm a k němu EVO 4.2, ale to by byla větši investice...
https://www.l-e.cz/wharfedale-evo-4-2-orech
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2020 23:34

merhaut píše:Už jsem svůj tip napsal.

tak jsem tip našel, Klipsch nebo JBL, osobně bych se klonil k těm Klipsch, ale které?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 12. 9. 2020 23:40

Jednotlivé řady Klipsch hrají stejně, modely v nich se liší jen maximálním dosažitelným akustickým tlakem a basovým fundamentem. Takže podle peněženky. Blbé je, že v průběhu let podražily odhadem o 1/3.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 9. 2020 23:44

No nevim, ale na 15m2 to je spiš na větši regalovky popř menši sloupy. :hm
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2020 00:09

merhaut píše:Jednotlivé řady Klipsch hrají stejně, modely v nich se liší jen maximálním dosažitelným akustickým tlakem a basovým fundamentem.

Takže na 15m2 stačí tyto?
https://www.htpshop.cz/sloupove/klipsch-r-610f/

anebo spíše tyto?
https://www.htpshop.cz/sloupove/klipsch-r-620f/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 9. 2020 08:50

Na metal bych volil spíš R-620F. Nejde ani tak o m2, ale o poslechovou vzdálenost, rozteč, oblíbenou hlasitost a jak jsem na tom s basama. Zkrátka, bez poslechu to stejně nepůjde.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2020 23:31

Ano, slyšel jsem názor, že na rock a metal jsou oblíbené repro Klipsch, ale v recenzích se píše, že nové řady se zvukově změnily, basu je trochu méně, trochu ubylo dynamiky a celkově Klipsch změnily svůj zvukový projev
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 01:00

miromen4 píše:No nevim, ale na 15m2 to je spiš na větši regalovky popř menši sloupy. :hm

jsem téhož názoru, neboť můj prvotní výběr, kromě jiných byl:
Indiana Line DJ 310
AQ Kentaur 655 MKII
AQ Wega 55 MKlll

a potom jsem ještě zařadil do výběru tyto
Indiana Line Tesi 561
AQ Wega 53 MKlll

jsem spíše pro nějaké menší sloupky, tak těch 890cm anebo zkusit 3 pasmové Indiana Line DJ 310 s velikostí regálovek

také zde padl návrh na Magnat Transpuls 1500 líbí se mi ten retro styl a to dost, ale rozměry, hmotnost a hlavně cena jsou proti
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 9. 2020 06:38

Magnat Transpuls 1500 jsem poslouchal u kamaráda, jsou to bedny na rock, stačí k nim slabší zesilovač. Myslím že za ty peníze jsou výborný. Podle p. Březiny hrají skvěle s Marantzem.
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Leony5 14. 9. 2020 07:25

Dynavoice jsem vlastnil dva roky DF-6, také jsou na rock. Ceny těchto beden letí nahoru, já dával za nové df 6 15 K. DF 5 se mi ale zdají už dost malé, nejlépe DF-8.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2020 07:42

Dynavoice DF8 stojí 27,5tis. poměrně dost zdražily, tak jako ostatní reprosoustavy

ano, ty DF5 se mi zdají taky malé, měniče 13,33cm jsou asi na pořádné basy malé, nebo se mýlím?

ve výběru mám Wharfedale Diamond 230 za 19,5 asi tak maximum co bych ještě dal
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 9. 2020 08:01

Těžko radit, ale podle mích zkušeností s problematikou sestavy na rock jsem zjistil že to chce objemné bedny s pořádným basákem. Mě uspokojily až Quadral Vulkan. Druhá možnost je doplnění sestavy o sw. Dynavoice hrály slušně, ale jen při vyšší hlasitosti, jinač to bylo bez života. Hledal bych spíše na bazarech, tam najdeš myslím spíš něco kloudného do 20 K.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků