Stereo vs soundbar

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod luxorr 15. 9. 2020 19:58

zdravim, riesim zlepsenie zvuku v TV, prikladam nakres izby
soundbar vs stereo
-Yamaha YSP-1600 - vyhovuje akustike?
- Yamaha A-S501 + wharfedale diamons 11.1; alebo 9.1 - v com su roziely?

zdroj signalu - satelitny prijem
poziadavka - zrozumitelne dialogy film/serial -aj pri stisenom zvuku (nocne sledovanie TV)
Přílohy
Capture moja obyvacka.JPG
luxorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 15. 9. 2020 20:28

pokud ti jde o zlepšení zvuku z TV, tak soundbar stačí
pokud chceš "filmový" zvuk, tak jedině něco většího se subem

nepíšeš nic o poslechu hudby - pokud nějaký bude, tak na soundbar zapomeň
taky mě mate, kam chceš ty repro umístit? do toho výklenku vedle TV?
možná by se dalo místnost uspořádat jinak, lépe
a co akustika, jak to bude zařízený? (koberce, závěsy, obrazy atd.)

ta Yamaha (501) je slušná, má snad i výstup na sub, který budeš potřebovat na filmy

jinak ten plánek se mi jeví nějak divně (poměry)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luxorr 15. 9. 2020 21:03

Koberec je celoplosne, zaves na balkonovom okne , obrovske hodiny(Ø 70cm) nad sedackou, pod TV ( zavesena na stene)v tom vyklenku je komoda - na nej by stali repro aj zosilovac, alebo reproductor na stenu?
medzi dvermi a stenou vytrina a pred sedackou stol.

tak ten konkretny soudbar s 8x repro a 2xsub all in one by stacil?
wharferdale reproduktory su OK?
hudbu ak tak iba na Silvestra.
luxorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 15. 9. 2020 21:48

já jsem odpůrce soundbaru, čili za mě by nestačil (rozhodně ne tento)
jenže je otázka co znamená stačil... někomu určitě

ty wharfy neznám, ale kdybych měl na výběr z toho co píšeš, tak vezmu Y 501 a W 11.2
další problém vidím v umístění: repra by neměly být úplně u zdi ani v rohu, ani umístění na nějakou skříňku zvuku neprospěje. Prostě nacpat ty repra do té "díry" vedle TV a ke zdi je silně nevhodné

možná by opravdu byl lepší soundbar, ale nějaký slušnější se samostatným subem, ale to ti neporadím, počkaj na nějakého příznivce tohoto ozvučení

tento se mi celkem líbí (ale jen podle obrázku) :)
https://soundbary.heureka.cz/jbl-bar-5_1-surround/
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 16. 9. 2020 02:04

Jestli soundbar, tak určitě se subem a ideálně i zadními repro. Nejsem přes soundbary vyložený expert, slyšel jsem jich jen pár a jen jeden Polk magnifi max sr jsem měl na pár dní doma na důkladnější test.
Tento polk byl zvukově velice dobrý, na filmy bych řekl až výborný (samozřejmě s přihlednutím na cenu) , ale jako každý soundbar velmi trpí na základní stereo prostor a to není Magnifi max žádný mini soundbarek, přesto se nejde zbavit pocitu "bodového" zvuku, což je velká bída. Osobně mi stačilo u hudby zapnout do sterea i zadní bedny, které jsem měl od sebe asi 4m a najednou mě to už tak nevadilo. Narazil jsem bohužel na vadný kus, kde neustále blblo párování beden, tak šel soundbar pryč a pořídil jsem si polk s55e a s30e a vše posunul o řádný kus dopředu a vůbec nelituji. Na druhou stranu ten sub u magnifi max měl u filmů taky co do sebe, i když to spíše jen dunělo, než basovalo, ale nábytek cestoval po pokoji, tak byly aspoň děti nadšené :D

Celkově bych se ale magnifi max nebál pokud člověk nemá místo na pořádné bedny, zdaleka to není typické chrastítko jako levné LG či Samsung a ke všemu vypadá fakt hodně pěkně a kvalitně, teda až na subáč, ten moc krásy nepobral.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 16. 9. 2020 11:08

Ak spravne rozumiem nacrtku, tak TV budes mat na stene ktora ma 2m a budes ju pozerat zo skoro 6m? Alebo 4.5? Tak ci onak. Ak das tie repro k TV a das ich kusok od steny, tak budu medzi sebou max 1.5. co je voci sledovacej vzdialenosti dost malo. Nevytvori ti to ziadnu stereo scenu. V tom priestore, tak ako je nakresleny bude tazke najst nejake rozumne rozmiestnenie repro, TV a sedacky aby to davalo ako taky zmysel. Ale ak aj napriek tomu chces do tho ist, tak by som bral Diamond 11.2 ako ti tu radil kolega vyssie. Yamaha je fajn zosik a aj tie regalovky su velmi dobre hodnotene. Sice zabijes ich potencial umiestnenim, ale oproti repro v TV to bude 100 a 1... Tie 11.2-ky oproti 11.1-kam vedia ist hlbsie...Tie 9.1-ky podstatne starsie myslim...zozenies ich jedine z druhej ruky...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2020 12:03

Ta dispozice je hodně nešťastná, ale jedno řešení bych viděl. Nekupovat Diamonds, ale sestavu 5.1 bedniček se subwooferem, např.
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... __MOVIE_95
protože ty malé satelity mají omezený frekvenční rozsah a hrají víceméně směrově, není problém je pověsit přímo na stěnu do výklenku nebo před něj a nasměrovat na sedačku. SW pak zajistí zbytek frekvenčního pásma všesměrově, takže se omezí vliv akustiky místnosti a hlavně toho výklenku na minimum.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 16. 9. 2020 13:13

Ta TV v tom vyklenku a este na taku obrovsku vzdialenost. No, naozaj uplne zle dispozicne. To nebude dobre ani obrazovo ani zvukovo. Nedalo by sa to cele prekopat? Do vyklenku si daj naku skrinu (ako ulozny priestor to vyzera idealne) a TV daj na protilahlu stenu, kde planujes sedacku. Tak ziskas velku stenu, kde mozes dat TV aj hocake repro. Sedacku dat oproti do protilahleho rohu, ako to je v planiku. Ziskas mensiu sledovaciu vzdialenost (stale by to na 3m chcelo min. 65 uhlopriecku) a priestor aj pre zvuk.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2020 14:27

Zase bych to tak nedramatizoval. Ta obrovská vzdálenost není nijak obrovská, když celý pokoj má 13 m2 a rozměry jako malá paneláková ložnice. Výklenek je 2x tak široký jak hluboký... prostě ten nákres je silně zavádějící, když není v měřítku.
Umístění repro bude komplikovanější, ale uspokojivě řešitelné to je.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luxorr 19. 9. 2020 20:52

izba sa nebude "prekopavat"
5.1 reproductory po celej izbe nepresli u manzelky,
stereo regalovky na stenu alebo na komodu medzi TV nevytvoria potrebny stereo zvuk
nakup sounbar-u neodporuca nikto
je to sach-mat?
luxorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 19. 9. 2020 22:01

Neni. Kdyz se vratime na zacatek, tak hledas hlavne vylepseni zvuku z TV pro film/serial tak, aby byly lepe slyset dialogy. Kdyz bude horsi podani stereo prostoru, tak to sice neni nic moc, porad to ale asi bude lepsi nez stavajici zvuk z TV.

Pokud to chces vyresit jednoduse, tak porid ten soundbar se subwooferem - sice muze byt pocit, ze zvuk jde z jednoho bodu, ale to preci neni tvoje priorita. Taky pozor na ty dialogy. To muze byt model od modelu ruzne a chce to vyzkouset. Ja sam kdyz jsem mel soundbar, tak i tak byly dialogy srozumitelnejsi z TV, vzhledem k tomu, ze TV repraky jedou ve stereo a soundbar prijimal prostorovy zvuk, kde ten center nebyl nic moc a zanikal. Jenom bych u tech soundbaru zbytecne neprestreloval. Podle me neni moc zvukovy rozdil mezi soundbarem za 8, 10, nebo 15 tisic. Nejake zasadnejsi zvukove zlepseni jsem slysel az u soundbaru za cca 30 tisic a vic a to uz je podle me fakt lepsi poridit nejake stereo / surround, kdyz ma clovek aspon trochu misto.

Slozitejsi, mene elegantni (kdyz to teda rozhoduje manzelka :-), ale zvukove lepsi variantou budou ty regalovky, pripadne nejaky 2.1/3.1 set. Aktivni, nebo pasivni. Center bys dal pod TV, subwoofer na podlahu a zbytek na zed, pripadne na nejake stojanky aspon, co zmirni vibrace. Asi to nebude idealni, ale kdo to ma idealni, zejo...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod luxorr 20. 9. 2020 18:57

dakujem. ktore kupit z 3.1 aktiv?
luxorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 20. 9. 2020 22:29

Tak zrovna teda 3.1 aktivni sety moc nejsou, nebo nevim o tom. Ale 2.0/2.1 sety ano. 3.1 by byla asi ta nejslozitejsi varianta, kde by bylo nutne poskladat pasivni repro, center, subwoofer + receiver, ale v ramci rozpoctu okolo 20 tisic by se snad neco najit melo, pripadne s pomoci bazaru. Mozna uz ale prilis kombinuju a stacil by nejaky aktivni 2.1 set. V teto kategorii nemam moc zkusenosti, tak snad nekdo poradi.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 21. 9. 2020 07:01

Mohl bys vyzkoušet něco levnějšího, např.
https://www.alza.cz/trust-lino-xl-2-1-d ... 557251.htm
a protože to je soundbar, který se dá rozdělit na dva stereo sloupky, můžeš si vyzkoušet různé varianty ustavení v prostoru, ve výklenku nebo ho nechat jako soundbar pod TV a uvidíš, které řešení bude znít nejlépe.
Nebude to žádné hifi, ale lepší než TV by to být mělo a v každém případě ho můžeš do 14 dnů vrátit a pak pořídit něco kvalitnějšího.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luxorr 21. 9. 2020 11:51

tombas - som na ostove (UK), tu sa nedaju zohnat. co povies na tieto
https://www.amazon.co.uk/Edifier-Booksh ... ics&sr=1-2
alebo
https://www.amazon.co.uk/Edifier-R2750D ... 7DSKTCG9QD
luxorr
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků