TV 49/50" NA Freesat/anténu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ecop 15. 9. 2020 21:30

Prosím doporučte TV velikosti 48-50". Příjem je ze satelitu a nebo mám i anténu.
Občasné pouštění DVD/BD.

Momentálně mám Samsung UE40J6272 (100Hz)
Chtělo by to o něco větší uhlopříčku.
Současný Samsung funguje vcelku dobře, občas zamrzne DO, je potřeba vypnout TV ze sítě, pak zase nějakou dobu jede.

Co mi na něm ale vadí je to, že při fotbalu a hokeji vidím kolem hráčů jakoby další obrys, jako by mi švidraly oči :shock:

Další, u F1 si všímám, jak je záběr na asfalt, občas vyskočí jakoby nažloutlý nepravidelný tvar, takový obláček v té šedé barvě asfaltu (závodní dráhy)
Tomu bych se u nové TV rád vyhnul.

Cena ideálně do 20k i když pokud by to stálo za to, lehce jsem ochoten částku překročit.

Co jsem se tak díval, tak 100Hz ve velikosti 48-50" moc není, otázka je, jestli je to nutné.
Jasně že jsem tady přečetl spousty stránek o 50 vs 100Hz.
Většinou to vyznívá lépe pro 100Hz.

Díky moc za nasměrování :-)
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod ecop 16. 9. 2020 10:28

Ještě bych doplnil, že hry jdou mimo mě, takže to nemusí být na hraní přizpůsobené :-)
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 16. 9. 2020 14:30

Hisense 50U7QF. Má Full Array Local Dimming, široký barevný gamut, slušný jas.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 16. 9. 2020 21:38

Ahoj, díky. To nevypadá špatně. Možná jediné mínus je 50Hz panel ?
Zajdu se na ni podívat do obchodu :-)
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 9. 2020 22:05

100hz jsou nyní až tak od 55" v mensim rozměru rozdil není tak znatelný.
Dulezite je mít kvalitní prijem signálu aspon HD
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 16. 9. 2020 23:17

Ahoj díky. Jak jsem psal, přijímám Freesat (předtím Skylink) a platím nějaký balíček abych mohl sledovat Sport 1/2 na formuli a Nova sport na motorky :-) jestli je to dostatečně kvalitní nevím...anténu nastavoval technik.
V místě bydliště jiná možnost než sat/anténa není :'(
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 9. 2020 07:49

Takhle, kdybys těch 100 Hz chtěl, tak dnes začala na Electroworld akce, kde je LG 49NANO86 za cca 16k a má i Variable Refresh Rate, ale ten když nehraješ neoceníš.
Má IPS a jen sloupcové lokální stmívání, takže kontrast nic moc. U sportu nebo zpráv či reality show to zas tak vadit nebude, ale na filmové session za tmy vytáhne ten hisense lepší výsledek.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 17. 9. 2020 10:13

kvok moc díky, ještě jsem se nedostal zajít ji někam omrknout.

Jen se obávám, že po přinesení domů bude výsledek jiný než na prodejně, když tam pouštějí ty svoje nahrávky...
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 9. 2020 10:56

Při sledování na prodejně ber v potaz hlavně to, že je tam hodně světla, tzn. slabší úroveň černé u LG nepůjde tak vidět. Samozřejmě pokud sleduješ TV při plném světle, tak tě to tolik trápit nemusí.
Co se týče ostrosti obrazu, kanály, co máš na Freesatu v HD, budou vypadat dobře. U SD to je slabší, záleží i na tom, jak daleko budeš od TV sedět.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků