TV SHARP

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod seesul 21. 9. 2020 14:49

Dobrý den,

9 let vlastním TV Sharp AQUOS LC40LE820E a s přechodem na DBV-T2 zvažuji pořízení Sharpky nové, ale větší, optimálně 55". Výrobce sice TV v této velikosti na svých stránkách nabízí, ovšem momentální nabídka těchto TV je u našich prodejců na netu hodně omezená, prodejci nabízí převážně velikosti do 40" a větší obrazovky jsou většinou již nedostupné.

https://sharpconsumer.com/electronics/t ... tv-4k-uhd/

Neví někdo proč?

Děkuji

-- 21. 9. 2020 16:38 --

Teď jsem našel článek zmiňující nástup nové řady Android TV od SHARP, ale překvapuje mne, že je málokdo v rozměrech 50" a více nabízí.
https://www.tvfreak.cz/sharp-prinasi-na ... oidem/6507
seesul
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 21. 9. 2020 21:28

Je to proto, ze Sharp prodal licence na znacku cinskemu Hisensu, ktery je tak vyrabi pod logem Sharpu.
S japonskym Sharpem to nema uz nic spolecneho.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 21. 9. 2020 23:19

Hisense to vyrábí v USA, tamější TV Sharp nemají s těmi evropskými nic společného.
V Evropě patří Sharp společnosti UMC, které Sharp dříve prodal práva, ale později ji odkoupil (už v náručí Foxconnu).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seesul 22. 9. 2020 06:45

Díky oběma, takže je Sharp v Evropě pořád Sharpem vyráběným v Japonsku, anebo v Polsku, jak jsem někde dočetl? Anebo někde jinde? A má smysl uvažovat o sérii BL2 z linku, který mám ve svém příspěvku? V porovnání s ostatními TV mi přijde podezřele nízká cena a také fakt, který už jsem zmiňoval, že Sharp s obrazovkou větší než 40" tu prakticky nikdo ze známých prodejců nenabízí, je zvláštní. Otázkou je proč, když Sharp přišel na náš trh s řadou BL2 v březnu tohoto roku :hm
Zajímá mne to hlavně proto, že s Sharpkou, která mi slouží již 9 let, což je na současný přístup ke spotřebnímu zboží doslova válečný veterán, jsem maximálně spokojený, co se obrazu týče, a proto bych si rád stejnou značku pořídil znovu.

Zde článek z konce roku 2019. https://www.cnews.cz/sharp-se-vraci-do- ... y-android/
seesul
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 25. 9. 2020 18:25

Kvok: Mas pravdu, v Evrope to prodali UMC a v roce 2017 odkoupili cca 57% spolecnosti.

Jinak uz ale obecne Sharp nema s puvodni Japonskou kvalitou moc spolecneho, jsou to spise low-end modely. Co jsem za posledni roky videl, byla to dost bida (subjektivne), takze bych spis sahnul po necem jinem.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 25. 9. 2020 22:42

Tady je kvalitní recenze: https://youtu.be/PFlYFc4OoBc
Sharp zůstává zatím v low-end sektoru, ale narozdíl od Vestelu, který i tam občas nabídl zajímavý poměr cena/výkon, sharpy mi ani nepřišly nějak levné. Jinak v 55" už to u nás bylo, nevím, proč zmizel z nabídky tak brzo. A taky bych čekal, že když to Sharp koupil zpět, že s tím má nějaké plány, ale zatím nic.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 26. 9. 2020 20:31

Pokud vim, tak Sharp patri Hon Hai / Foxconnu. Pro Foxconn jsem nejakou dobu pracoval v Cine. Pokud za poslednich par let nezmenili strategii (pochybuji), tak kdyz Foxconn koupi takovou znacku, neni to proto, aby tu znacku rozvijel, ale aby ziskal jeji technologii / know-how / assety, atd. a zahrnul to do sveho vertikalne integrovaneho businessu. Neni v zajmu Foxconnu konkurovat znackam, pro ktere chce delat. Misto toho jim nabidne technologie, komponenty, kapacity a postavi to pro ne. Takze ja bych si tipnul, ze Sharp televize uz neuvidime, postupne to zmizi z trhu a Foxconn to bude vyuzivat pro TV, ktere bude stavet pro jine znacky.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků