Jaké repro k Harman/Kardon na Hard&Heavy?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2020 20:51

co si vzpomínám, tak Focaly jsem rozehrával a měnil pozici cca 2 měsíce než jsem byl se zvukem spokojen...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 21. 9. 2020 12:54

tombas píše:Další velkou roli hraje i psychoakustika, za těch 100 hodin si na charakter zvuku zvykneš natolik, že poslech jiných reprosoustav by ti připadal jako dost odlišný zážitek.

Samozřejmě, u zvuku to je neskutečně subjektivní, já jsem Sonus Faber řešil asi čtvrt roku než jsem byl spokojený..celkově čím do toho člověk vrazí více, tak chce pro něj dokonalý zvuk a řeší to do zbláznění :D
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 9. 2020 13:45

já si dokonce vzpomínám, že Focaly hrály dobře až po 3 měsících, škoda že je to tak dávno (17 let) a já už to nevím zcela přesně ale jenom přibližně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2020 14:32

jelikož mají Indiany u terminálu plastové šroubovací matice a holý drát mi tam hůře drží než na Focalech s kovovými, chtěl bych tam dát nějaké kvalitní vidličky, kabel je 3,2mm... má někdo tip které a kde koupit?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 14:56

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2020 15:08

jsem teď našel tyhle, nestačily by? nebo nejsou kvalitní?
http://www.kabelguru.cz/product/prislus ... vidlicky/4

jinak na Ali jsou ty Nakamichi podstatně levnější, pokud jsou to originály, ale ta dodací lhůta...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 15:31

To právě nejsou originály, ale funkci budou plnit taky, možná začnou časem oxidovat. Každopádně to nepřipojuješ k repro v ceně nového auta, tak to není třeba hrotit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2020 15:49

a co tyto banánky, je to lepší řešení než vidličky?
https://www.hifistereo.cz/produkty/kabe ... 11453.html
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 15:55

Banánky jsou dobré řešení tam, kde to budeš často odpojovat (skrz úklid apod.), Ale čím pevnější spoj tím lepší, banánek se časem může vyviklat a mít špatný kontakt. Takže nejlíp přímo drát a občas to dotáhnout a nebo vidlička. Mimochodem jak píšeš, že máš plastovou matku, pod ní je určitě kovová podložka. Takže dáš drát, na něj podložku a pak tu matku, pokud teda není kovová ploška zespodu té matky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2020 16:07

když je nejlepší holý drát, což si také myslím, tak nebudu zbytečně kupovat drahé, i když značkové vidličky... jenom se mi zdá, že ty dotahovací matice se jaksi samovolně povolují a ten drát nedrží tak dobře jak u Focalu, které mají celokovové a ty držely dlouhá léta
ještě mě napadlo vzít ty kovové matice od Focalu a dát je na Indiany místo těch s plastem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 18:09

Ono stačí to třeba jednou za půl roku dotáhnout, to lanko se vymačkává. Matka je uvnitř patrně kovová. Čím dýl to máš tím míň to bude třeba dotahovat.Pokud jdou matky předělat, můžeš to zkusit. Jak sem psal čím víc přechodu a jiných materiálů v cestě, tím hůř. Hifi puristům slézají vlasy z pocínování konců kabelu a podobně a takové vidličky, nebo banánky se dají koupit i za 30 litrů jen to fikne. Na bedny za tři mega proč ne...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2020 18:33

Jj zatím to nechám tak, znovu jsem je řádně přitáhl a po čase zkontroluji a případně dotáhnu...

z koupě vidlí Nakamichi tedy sešlo a tak bych mohl za uspořené peníze nahradit běžné propojení mezi receiverem a CD přehrávačem těmito signálovými kabely
http://www.britek.cz/DYNAVOX-PS-RCA-0-5m-d475.htm

je to dobrá volba a bude poznat na kvalitě zvuku anebo jde spíše jen o dobrý pocit?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2020 19:46

Nic tím nezkazíš. Pokud tam máš nějaký tkaničky za 40Kč tak si možná i polepšíš. Jestli to bude slyšet netuším.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2020 22:39

jsou tam původní obyčejné kablíky

zjistil jsem, že musím přednostně řešit připojení kabelu v terminálu, jsou tam matice, které nelze vyšroubovat, přijde mi že jsou celé plastové, drát už jsem několikrát dotahoval a vždycky se povolí... je to slabší místo jinak výborných reprosoustav a proto bych tam zkusil dát banánky, neboť u již jednou zmíněných vidliček mám obavy z toho, že se budou také uvolňovat

které doporučíte?
https://www.htpshop.cz/konektory/nakami ... #ratingTab
https://www.htpshop.cz/konektory/nakami ... ugs-angle/

nebo nějaké jiné?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 9. 2020 22:53

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků