LG TV magic remote a O2TV box

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2020 19:13

polda píše:Reset a továrko je rozdíl!


Jaký rozdíl? Ne všechny výrobky mají vícero druhů obnovy. Rozdíl tak je reset a restart. Ale reset a továrko být rozdílné nemusejí.

Už na Tebe, myslím, reagoval miromen4 v jiné záležitosti. Někdy je lepší se věnovat pokecu na Garáži.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 24. 9. 2020 22:34

Settopbox jsem resetoval. Tv byla nová v továrním nastavení, nebylo co resetovat.
A hlavne je tam napsáno resetovat do tovarního nastavení :)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 25. 9. 2020 09:39

MgX píše:
polda píše:Reset a továrko je rozdíl!


Jaký rozdíl? Ne všechny výrobky mají vícero druhů obnovy. Rozdíl tak je reset a restart. Ale reset a továrko být rozdílné nemusejí.

Už na Tebe, myslím, reagoval miromen4 v jiné záležitosti. Někdy je lepší se věnovat pokecu na Garáži.


Je důležitý aby udělal co měl, pro někoho reset znamená vytáhnout ze zásuvky jako u PC, pro někoho najit v programu ovladani STB položku reboot.

Z miromena akorát vypadlo,že ma nakonec jiny STB a tento vůbec nezná. Ja resim problem s STB nikoli TV
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2020 10:01

Neřešíš nic. Dlouhodobě. Plácáš a někdy i zavádíš. Každý se občas sekne, ale Ty tu spíš potřebuješ pokecat, než regulérně poradit. Sbíráš příspěvky. Není to poprvé, co Ti to píšu. A nejsem sám, co si to myslí.

Opět píšeš hlouposti. Reset je forma obnovy něčeho. Vytáhnout zástrčku není reset, je to restart. Reboot je něco podobného jako restart. Reset a restart jsou dvě odlišné věci. Opět se hrubě pleteš.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 9. 2020 10:10

Aha a ti díky od těch co jim nikdo neporadil je plácání .
A u tohoto konktretniho případu tedy tazatel udelal podle tebe co a jak?

Si to čtu celý a vidim,že kdo tu zavadi je pravdepodobne tvuj příspěvek ktery spojil default u tv (tovarko)a reset u stb , zatimco moje odpoved se tykala pouze stb !! V tv neni co upravovat že.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2020 11:26

Přečti si po sobě více svých příspěvků (nejen v tomto vlákně), prober návaznost na dotazy tazatelů a zamysli se. Možná na leccos přijdeš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 29. 9. 2020 11:56

Takze prozatimni vysledky: novy kabel nepomohl, objednal jsem aktualni verzi o2 settopboxu.
Ten settopbox se hned chytl a v ramci ARC/CEC vse funguje jak ma.
Jedine co, tak v ramci o2tv v EPG/pruvodce nevim jak hledat porad nebo se rychle presouvat v jednotlivych dnech (na DO od o2 je primo tlacitko lupy) s tim novym settopboxem o2 a lg nahodou nemate nekdo zkusenost? Diky.

Jinak pokud na ovladaci lg vypnu na DO tlacitku vpravo nahore - vypne se setopbox, tv i avr. Ten retezec tedy funguje cely opravdu od toho settopboxu. Nicmene kdyz zapnu pak normalne cervenym tlacitkem na DO lg tak se zapne tv i avr a hned se to zepta na zapnuti setopboxu, staci tedy jen potvrdit ok a zapne se i settopbox a funguje ARC/CEC.
Jsem potesen jk to cele bezproblemu funguje. Jen jeste doresit to vyhledavani v EPG.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 29. 9. 2020 12:20

Ano to červene tlačitko nahoře vlevo na dalce od TV LG, slouži čistě pro zapnuti/vypnuti TV.
Jinak pokud ti nikdo neporadi tak prostě zkoušet stylem pokus, omyl. Jinak řada funkci se pravě provadi přes tlačitko ty tři tečky na dalce od TV LG. Určitě nečekej, že ovladani funkci STB od O2 bude stejně rychle a intuitivni s ovladačem od TV LG jako s ovladačem od STB od O2.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 9. 2020 12:45

maro2455: A proč se snažíš TV ovladačem ovládat STB? Není jednodušší STB ovládat vlastním DO, na kterém si nastavíš jen hlasitost TV/AVR?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 29. 9. 2020 12:54

Protoze mi hodne sedi DO lg, je to snad i rychlejsi nez DO o2, o2tv jen jedna ze sluzeb, ktere na tv jedou, ma hlasove a “magic mouse” ovladani na ktere jsme zvykli apod. Kdybych mel tv jen pro o2tv tak to neresim a vyuziji DO o2.
Nicmene krome toho hledani v EPG funguje vsechno, co jsem zkousel tak opravdu pohyb v menu s DO lg je o malinko sviznejsi nez s DO o2, coz me velice prekvapilo, myslel jsem ze to na rychlost pohybu v menu nemuze mit vliv.

miromen4 - pro ten zaklad to i intuitivni a jednoduche je, jen clovek vyuziva to EPG tak proto se ptam zda nekdo jiz neresil. Jinak rychlost ovladani je jak jsem psal vyse snad i sviznejsi (maly zazrak)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pioner 20. 2. 2021 21:47

Řešení je ve výběru režimu StBy Passive. STB z tohoto stavu sice déle nabíhá (booting), ale v pohotovostním stavu O2TV STB nekomunikuje CEC na HDMI rozhraní a zvuk pro AVR ale i jiné zařízení již není ovlivněn.
Pioner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 21. 2. 2021 14:08

Mas to propojene s lg Tv? V konektoru zarizeni lg tv jako settopbox nebo jako ostatni?
Co jsem vypozoroval tak jako standardni hdmi cec to nefunguje - je potreba mirit DO od lg tv na krabicku O2 aby reagovala na pokyny. Plnohodnotne hdmi cec funguje tak, ze muzes mit krabicku v supliku (mam takto zprovozneny android box)
maro2455
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků