Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 17. 9. 2020 11:27

V dnešní době to snad až na LDAC kodek někde jinde není a i ten nedosahuje kvalit drátu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kapolet 17. 9. 2020 11:52

Ahoj,
před lety jsem si na základě místního tip koupil sluchátka Maxell a jsem s nimi maximálně spokojený. Byť stále drží, uvažuji o koupi nových.

Sháním tedy sluchátka přes hlavu, pokud možno uzavřená nebo "polo-uzavřená", dobrá zvuková izolace od okolního hluku je +. Cena do 1000,- Kč.

O Superluxech vím, a určitě si je půjdu poslechnout, ale chtěl bych i nějaké alternativy, beru i čínu.

Díky.
Kapolet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ypee 23. 9. 2020 12:03

Mam doma FIIL T1X tak Tronsmart Onyx Neo a drat TinAudio T2 vse z cinskych eshopu. Jak pise Reign, ze Onyx hraje lepe o parnik, tak ve srovnani s FIIL me prisel Onyx docela "jalovej" (no offense). Mimochodem u Tronsmartu me prestalo hrat po par mesicich prave sluchatko (nabijel jsem jen pres usb kabel s pc viz. (viewtopic.php?f=1712&t=1305781). FIIL jsem objednaval z tadyma - https://www.geekbuying.com/item/FIIL-T1 ... 22271.html ted uz jsou drazsi, ale z Italie jsem je měl doma za 2 dny. Jinak pokud narazite na dalsi good deal, tak dejte vedet. ;)
Přílohy
IMG_tigr_20200923_130010.jpg
ypee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 23. 9. 2020 14:03

Jinými slovy ty FiiL T1X(s) jsou zkrátka a dobře dobrá koupě, popřípadě se tak jeví, je to tak? :)
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod reign 25. 9. 2020 19:43

@ypee: Super, máš přímé srovnání. V čem bys řekl tkví největší rozdíl ve prospěch Fiil? (já ten parník Tronsamrtu beru vůči těm mnou jmenovaným konkurentům, rád se posunu dál). Můžeš upřesnit tu jalovost Tronsmartu oproti Fiil?
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 19. 10. 2020 18:35

Tak už mám Fiil T1XS v uších a zatím rozpaky - čekal jsem větší skok... Možná mi nesedí optimálně nástavce, nevím. Jinak zpracování je velmi pěkné, super je aplikace z obchodu Google, hlavně na vypnutí Čínštiny.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 20. 10. 2020 11:16

Taky jsem si je pořídil a přišly. Hrají za mě velmi zajímavě, čistě, trochu nadnášejí zpěv jako takový oproti nástrojům. A je teda fakt, že nástavce to chce mít takové, aby opravdu zaplnily celý vchod do ucha, pak hrají dobře. Musel jsem si takhle dát ty největší přibalené nástavce, kde proti těm ostatním až neuvěřitelně rozdílný zvuk, do té doby takový plochy, s vyplněnýma ušima pak nikoli.
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod reign 20. 10. 2020 11:56

Tak zvuk se dá poladit apkou, nakonec jediné minus oproti Tronsmartu je horší komfort a celkem pitomý vyndávání z boxu. Ladění nástavců bude asi běh na dlouhou trať.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 20. 10. 2020 20:35

Tenhle typ zvuku si nemyslím, že by šel výrazně ovlivnit appkou, ale možná jsem si jen nepohrál dostatečně s jejím nastavením. A co se vyndavání z boxu týká - nepřijde mi nějak pitomé. Pravdou ale je, že to jsou moje první BT TWS sluchátka.
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod reign 20. 10. 2020 20:48

Zkus ten 10-ti pásmový equalizér, stačí zvednou mírně první dvě šoupátka a už je to někde jinde, nebo prostě jen kliknout na bass...
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 24. 10. 2020 05:27

Jeden nepříjemný postřeh - Fiil T1XS šumí a to tak, že fest. Když je kolem běžný provoz, nevíte o tom. Jak se ale rozhostí kolem vás ticho, tak je šum výrazný, rušivý. Při ceně kolem 1300 Kč je to neodpustitelné.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 25. 10. 2020 12:51

Nevim, jestli úplně šumí, ale mají značně citlivej mikrofon a když ti nic nehraje, posílají ti do ucha okolní dění. A je pravda, že někdy možná i víc, než by bylo třeba. Ale teda co, tak vítr v tom slyšet je, když fouká o trochu víc.
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod reign 25. 10. 2020 12:55

Vidíš, to mně nenapadlo. Ale u nás doma moc vítr nefouká, jen občas vanou větry :-)
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 3. 11. 2020 09:18

Doporučíte sluchátka na online výuku pro menší ženskou hlavu?
Mám vybrané Superlux HD681 EVO, ale nejsem si jistý tou velikostí.
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimoar 4. 11. 2020 12:37

Zdravim,
chcel by som sa spytat pritomnych odbornikov, ci ma niekto skusenost s nasledujucimi modelmi. Popripade ci by vedel doporucit nieco podobne.

- https://www.audio-technica.com/en-us/ath-ck3tw
- https://www.soundpeatsaudio.com/en/true ... ne3se.html

Pocuvam hlavne rock a metal.

Dakujem!
Grimoar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků