DAC, Amp, oboje?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 7. 10. 2020 21:28

Já se obávám, že pro tuto kategorii sluchátek je "obyčejný" PC, byť s externí zvukovou, ne úplně vhodné řešení. Audio PC se samozřejmě dá poskládat, ale je to pak darda. Abys pak zbytečně nezabil potenciál celého řetězce.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2020 05:28

Obyčejné PC je úplně v pohodě. Ale je potřeba externí DAC/Amp.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2020 07:14

"Obyčejné PC je úplně v pohodě. Ale je potřeba externí DAC/Amp."

Kéž by to bylo takhle jednoduchý. PC je ale pro kvalitní poslech hudby bohužel potvora se spoustou problémů, zvlášť když už člověk míří na takovouhle úroveň sestavy.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2020 07:38

U mě to opravdu není nic co by mě limitovalo. Mám poměrně extrémně citlivé CA Solaris a není zásadní rozdíl jestli poslouchám z PC přes Mojo, nebo z iBasso DX160 přes Mojo a nebo jestli připojím CD přehrávač Yamaha k Mojo ať už optikou, nebo koaxem. A z těch tří uvedených příkladů mně přijde, že z toho PC to hraje tak nějak nejlíp (MacOS, přehrávač Audirvana). Mojo uvádím, aby byly podmínky stejné a lišil se jen zdroj hudby. Samozřejmě pokud použiju samotné DX160, sluchátkový výstup z počítače (má převodník Sabre), jiný DAP, mobil, sluchátkový výstup z CD, je pokaždé zvuk jiný, vesměs horší. A jediné rušení které jsem odhalil bylo, když jsem měl poblíž telefon a něco se indukovalo do Moja.
Takže jsem přesvědčen, že i pro sluchátka třídy Senn HD800, Audeze LCD-3 atd je jako zdroj hudby PC naprosto v pohodě a daleko větší vliv bude mít použitý zesilovač, převodník, ba i kabeláž ke sluchátkám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 8. 10. 2020 07:45

Súhlasím s tým čo píše martas38. PC je absolútne v pohode ak sa používa externý DAC. To potvrdzujú aj poprední výrobcovia slúchadiel na výstavách.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 10. 2020 07:57

martas38: je velky rozdiel medzi Macbookom a PC s velkym zdrojom. To je podla mna neporovnatelne. Velky zdroj v PC je zdrojom zarusenia. Aj klasicky NB je lepsi ako velke PC.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 8. 10. 2020 08:06

K HD 800 bych Hugo 2 moc nedoporučoval. Ta moje kombinace s HD 800s co jsem měl, se mě až tak moc nelíbila. Asi ani ten výkon tomu ten Hugo nedával. Nepoužíval jsem ji.K HD800 nějakou lampu. Hrát jenon přes PC..brrr..Co tak ten Auris, co tady prodává pavel 1756. Lampově to má jistě ,jak Pavla známe :-) ,,vytuněné" na maximum, ve zvuku určitě budou ty lampy slyšet, i když to bude třeba laděné do neutrálna. Nevím, to chce přečíst recenze. Můj KHV1 je v kombinaci HD800s v pohodě, i ten výkon tomu jakžtakž dává. A pavel už Ti jistě poradí Usb/dac ke zmíněmému Aurisu, i ohledně jiných věcí.
Naposledy upravil sarga dne 8. 10. 2020 08:35, celkově upraveno 1
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 10. 2020 08:30

Samotnému se mi teď potvrdilo, že přeci jen lze dosáhnout kvalitnějšího zvuku při vyřazení PC. Mám nově Project Stream Box S2 Ultra a ve srovnání s Audirvanou na iMacu je hudební scéna trošku hlubší a transparentnější.

sargovi děkuji za agitaci. :)
Ten Auris by se k HD 800 skutečně hodil. Navíc mám k němu ještě jednu ultravzácnou elektronku, kterou ale chci prodat zvlášť, protože jeden kus stojí 300 dolarů. A k těm HD 800 by byla skvělá.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2020 08:33

_daRK: Není to Macbook, ale iMac, takže má zdroj uvnitř.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2020 10:46

martas38 píše:Takže jsem přesvědčen, že i pro sluchátka třídy Senn HD800, Audeze LCD-3 atd je jako zdroj hudby PC naprosto v pohodě a daleko větší vliv bude mít použitý zesilovač, převodník, ba i kabeláž ke sluchátkám.

Já taky nemluvím o vlivu PC na zvuk, je jasný že zesilovač nebo i DAC mají na zvuk mnohem větší vliv než PC.
A taky tu nemluvím o rušení ze zdroje o kterým mluví _daRK, když hrát z PC tak je potřeba kvalitní zdroj a když je kvalitní zdroj, tak s rušením není problém ani v případě velkýho stolního PC. Přece se tu bavíme už o poslechu hudby na vyšší úrovni, takže i tohle je potřeba mít vyřešený když chci mít PC jako přehrávač hudby.

Já mluvím například o latenci operačního systému, která nezřídka hraní z PC doprovází a značně ho znesnadňuje. Předpokládám že tu většina lidí bude používat Win7 nebo Win10, protože jsou dneska asi nejrozšířenější. A právě to je problém. Latence systému způsobuje při přehrávání hudby tzv. dropouty, neboli krátký, rychlý mezery v přehrávání hudby, zní to jako lupance (trochu se to podobá praskání vinylu), kterých není vůbec jednoduchý se zbavit.
Já zkoušel oba zmiňovaný operační systémy a dokonce jsem si postavil extra PC jen na přehrávání hudby kde jsem povypínal a deaktivoval všechno co šlo jak ve win, tak v BIOSU (včetně například síťovýho adaptéru, takže se s toho PC ani nešlo připojit na internet). A i přesto, že se mi podařilo latenci výrazně snížit, tak to nebylo dost na to abych se dropoutů zbavil. A to jsem vyzkoušel kde co, poutrácel jsem desítky tisíc a vrtal se v tom měsíce než mi došla trpělivost.

Co se prezentuje na nějakejch výstavách je sice hezký, ale skutečnost je většinou značně odlišná a mnohem složitější. Výstavy jsou od toho aby se prezentovalo zboží, je potřeba ho vychválit, ukázat, nalákat zákazníky atd., ne od toho aby se mluvilo o možných problémech který doprovázejí například hraní hudby z PC.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2020 12:25

L.U.K.: U win nevím, ale na MacOS ani na linuxu jsem nikdy žádné lupance nevnímal. Pár lidí si na to stěžovalo ve win, ale obvykle stačilo zaškrtnout u zvukového zařízení Exclusive Mode a bylo po praskání.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gy007 8. 10. 2020 13:06

Ohledně OS, je to program a program jako takovej, jakej vliv může mít? Tomu moc nerozumím, může být na vině slabší,pomalejší hardware, který nestíhá kočírovat software ( třeba slabá grafická karta = sekají se mi náročný hry apod.), ale software sám o sobě?
Ještě bych se chtěl zeptat na vysvětlení co je to ta Audirvana?
A jak moc řešíte kabely na propojení PC - D/C, případně potom D/C - zesilovač ? Tak jak pavel1756 psal v recenzi na ten Auris, že samostná šňůra do elektriky nehrála roli, spíš potom až nějakej filtr, tak jestli má smysl kupovit kablíky za tisíce na propojení komponent.
gy007
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2020 13:13

martas38: Tak ona spousta lidí to nevnímá ani u win (není to tak výrazný jako někdy může být lupání vinylu, to jsem k tomu jen přirovnával). Taky jde o to jakou posloucháš hudbu, když posloucháš něco kde jsou často tichý pasáže tak si toho všimneš celkem snadno (a nemusí se jednat jen o klasiku). A jakmile si toho jednou všimneš, tak je to pak problém. A když máš pak právě kvalitní sestavu a sluchátka jako třeba ty HD800, kde už je slyšet kde co, tak si toho člověk zase všimne snáz.
A opravdu ani náhodou nestačí jen zaškrtnou "exlusive mode," zabýval jsem se tím měsíce a věř mi tohle fakt nestačí ;-). Kéž by to bylo tak snadný aby stačilo jen něco zaškrtnout nebo pořídit kvalitní DAC, jak už tu taky padlo, a bylo by hotovo, ale ani jedno bohužel nestačí.
A ani slabým hardwarem to není. Jak jsem říkal, postavil jsem si PC kde ani nebyla grafická karta (k čemu taky když se na tom PC jen přehrávala hudba a žádný jiný procesy tam neběžely), dokonce jsem tam měl jen dva programy pro přehrávání hudby a nic víc a přesto latence systému pořád ovlivňovala přehrávání hudby.
anonymni

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 10. 2020 13:14

Digitální a analogové kabely hrají velikou roli.
Například tomu USB kabelu jsem dlouho sám nevěřil, ale ty rozdíly u opravdu dobrého USB kabelu jsou dramatické.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 8. 10. 2020 13:35

L.U.K. píše:A opravdu ani náhodou nestačí jen zaškrtnou "exlusive mode," zabýval jsem se tím měsíce a věř mi tohle fakt nestačí ;-). Kéž by to bylo tak snadný aby stačilo jen něco zaškrtnout nebo pořídit kvalitní DAC, jak už tu taky padlo, a bylo by hotovo, ale ani jedno bohužel nestačí.

Zkoušel jsi zvýšit prioritu potřebných procesů ? Určitě přehrávače, možná i jiných (systémových)
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků