Volba AV receiveru/ hudba ze Spotify

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JanB77 9. 10. 2020 20:17

Dobrý den,

uvažuji nad koupí AV reciveru. Posluchám hlavně rock a chtěl bych jej posluchat hlavně na Spotify (mám premiový účet, který snad umožňuje vyšší kvalitu). Zapojil bych do něj TV, Xbox, možná výhledově gramofon. Koukal jsem se na net a zatím se mi líbily tyto: Yamaha R-N602, Denon DRA-800H, Onkyo TX 8250 a Marantz NR 1200. Máte někdo s některými zkušenosti, jsem v otázce audia spiše amatér a dnešní doba bohužel moc nesvědčí navštěvování poslechových studií. Klidně uvítám i jné návrhy.
A případně i nějaké návrhy na regálové reprobedny s předním bass reflexem (na sloupy nemám místo a budou stát asi blízko stěny) v ceně kolem 12.000 Kč. Vím, není to nic moc, ale snad se něco slušného najde.
Předem díky moc za rady.

H.
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 10. 2020 07:53, celkově upraveno 1
Důvod: upraven nedostatečný název tématu
JanB77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 9. 10. 2020 21:51

Pokud neplanujes prostorovy zvuk, tak AV receiver neni potreba, staci 2-kanalovy stereo receiver. Vice kanalu a zpracovani video signalu bys nevyuzil a zbytecne za to platil. Za dany peniz tak budes mit lepsi zvukovou kvalitu ve stereu. Napr. ta vytipovana Yamaha R-N602 neni AV receiver, ale stereo receiver a je to jedna z dobrych moznosti. Xbox zapojis do TV pres HDMI a zvuk z TV optikou do receiveru. Vstup pro vyhledovy gramofon to ma taky.

Pripadne tady https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/stereo-receivery/yamaha/101963-r-n803d/ na bazaru se vali vyssi model R-N803 za 20k. Vzhledem k tomu, ze nova je za nejakych 23, myslim ze by melo jit usmlouvat nejake to snizeni ceny a to uz nebude moc daleko od tech 16k za novou R-N602.

K Yamaham pak byva dobrou volbou nejake repro od Wharfedale - Diamond 11.2, nebo jeste lepe o neco drazsi, ale o dost lepsi EVO 4.1. Obe maji spodni bassreflex, ale jak to bude hrat u tebe a u zdi, to bez znalosti poslechoveho prostoru tezko rict a nejlepsi je to vyzkouset. Obecne plati, ze kazde repro pro optimalni reprodukci potrebuje nejaky prostor kolem sebe, i to s prednim bassreflexem. A treba i alespon 10-15 cm mista od zdi muze stacit, aby i ten zadni bassreflex fungoval, tak pokud by to bylo mozne, otevreli by se dalsi moznosti. Zalezi na modelu a nejlepsi je si to vyzkouset primo doma. Pokud neplanujes poslech ve studiu, udelal bych si nejaky shortlist dvou, tri modelu, nakoupil, vybral ten nejlepsi a ostatni v ramci 14 denni lhuty vratil.

V rozpoctu je take treba pocitat s kabelazi (do cca 1500,- by melo stacit) a necim, na co ty regaly das - idealne stojany za par tisic (pak to ale bude zabirat stejne prostoru jako sloupy), nebo alespon nejake antivibracni podlozky za par stovek, pokud to treba bude stat nekde na nabytku.

Pokud nechces bazar, ale vse nove, tak je vhodne nakoupit cely set v jednom obchode - pak je vetsinou mozne vyjednat nejakou slevu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 10. 2020 07:33

JanB77: Zvaž, zda se ti (např. v budoucnu) nebude hodit HDMI vstup pro snadné připojení TV. Pokud ano, ta odkazovaná Yamaha jím není vybavena.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanB77 10. 10. 2020 19:36

Ok, díky všem za rady. HDMI oželím, jdu do Yamahy a asi do Wharfedale Evo 4.1.
JanB77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2020 20:05

Hlavně si to někde poslechni ať víš do čeho jdeš. Kdyby ti tady všichni doporučovali Jamo a Marantz, tak jdeš asi místo Yamahy do Marantze, že? Ale poslech je tak individuální záležitost, že co se líbí mě nebude se líbit tobě, co já považuju za neutrální bude kolega považovat za zábavný a podobně....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanB77 10. 10. 2020 21:33

Jasně, poslechnout si předem vybranou kombinaci by bylo ideální, ale dnešní doba je taková, jaká je a projet půl Moravy a pět poslechových center může být možná větší riziko, než to koupit rovnou, nehledě na to, že ji třeba nikde.mit nebudou. Prošel jsem si nějaké testy a recenze na netu a doporučilo mi to i pár lidí přes soukromé zprávy...je to trochu risk, takhle na slepo, ale určitě to bude lepší, než to, co mám doma teď (mikro věž od Panasonicu). No co, nějak se začít musí...
A Marantz s Jamo? Třeba příště �
JanB77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2020 22:06

To byl jen příklad, který neber vážně. Vůči Jamo mám averzi podloženou vlastní dlouhou zkušeností.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanB77 10. 10. 2020 22:23

V pohodě.
JanB77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 10. 10. 2020 22:45

Ja bych taky nechtel nejak vypichovat tu Yamahu nad ostatnima moznostma. Jak jsem psal, je to jedna z dobrych moznosti a kdyz tu Yamahu, tak se k ni hodi ty Wharfedale. Zameril jsem se na ni, protoze byla v uvodnim vyberu jako jediny stereo receiver, ale urcite jsou i dalsi moznosti receiveru a k nim zase dalsi moznosti vhodnych repro.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 10. 2020 22:58

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanB77 11. 10. 2020 08:45

Evo 4.2 vypadají dost dobře, jen jsou trochu mimo můj rozpočet... uvidím, jestli se mi nepodaří vyjednat někde nějakou slevu.
JanB77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 11. 10. 2020 09:31

https://elektro.bazos.cz/inzerat/124761 ... evo-42.php

Za tuto cenu myslim, ze uz je to ok nebo se zeptat nejakeho prodejce na tu slevu.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod JanB77 11. 10. 2020 09:52

Když já jsem spíš na nové, ještě kdybych to kupoval od nějakého známého...no uvidím. Díky.
JanB77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 11. 10. 2020 10:53

Yiakubou píše:Ja bych taky nechtel nejak vypichovat tu Yamahu nad ostatnima moznostma. Jak jsem psal, je to jedna z dobrych moznosti a kdyz tu Yamahu, tak se k ni hodi ty Wharfedale. Zameril jsem se na ni, protoze byla v uvodnim vyberu jako jediny stereo receiver, ale urcite jsou i dalsi moznosti receiveru a k nim zase dalsi moznosti vhodnych repro.

Len pre poriadok, vsetko z uvodneho prispevku boli stereo receivery...

A este by som popremyslal nad HDMI vstupmi, ktore by sa mohli hodit vzhladom na pripojenie TV a Xboxu a tiez do buducna...
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 11. 10. 2020 13:28

Pravda, omlouvam se, to nevim kam jsem koukal :roll:
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků