DAC do 100eur

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 14. 10. 2020 19:20

Branis0904 píše:hm žeby aj tento model do toho spadal ?
za tie peniaze mi to príde super..

xDuoo XD05 Plus nema ziadne oslnujuce merania a to asi aj je pocut. 30EURovy Tempotec Sonata HD PRO (HIDIZS S8) je na tom v tomto smere o dost lepsie. Vyhodou xDuoo XD05 je baterove napajanie a tym padom moznost pouzitia na cestach s telefonom, ked nemas pocitac.

Branis0904 píše:Chcem radšej menej zariadení. .

E30 a L30 maju sirku 10cm - su teda ovela mensie, nez si myslis podla obrazkov. Napajacie kable spojis dokopy a ani nebudes vediet, ze su 2. Zvukovo to za tu cenu to nema chybu a zosik je velmi univerzalne pouzitelny od citlivych IEM po planary. Daju sa kupit v Europe - audiophonics, E30 momentalne aj ebay.de.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 14. 10. 2020 20:21

Vďaka ľudia sa príspevky.

Takže takto ak mám vybrať tak asi kritériá ktorých sa nechcem vzdať je aby to bolo všetko v jednom. Napájanie malo rovno usb z pc a nie zvlášť.

Preto sa mi pozdáva Mojo a EarMen.


Oplatí sa priplatiť za Mojo alebo v pohode staci EarMen?

Kde najlepšie zakupit tieto modely?

aj keď možno za tu cenu sú lepšie kúsky pokiaľ človek nepotrebuje prenosné zariadenie...
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 10. 2020 20:36

Aj Mojo aj EarMen majú baterku, budeš musieť dobíjať.
Ak si nikdy nič podobné nevlastnil, úplne stačí EarMen, kupuj priamo od nich, link už máš.
:)

-- 14. 10. 2020 21:38 --

Ehm tá baterka je plus, lepšie než napájanie z usb.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 10. 2020 20:53

Pro mě je největší slabina Mojo, právě baterka. Ale to je věc použití. Já ho mám jako desktop řešení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Branis0904 14. 10. 2020 20:56

ale predpokladám že z pc môžem počúvať aj bez nabitej baterie kedže obidva stroje maju nezavisle vstupy ..jeden na data a druhy pre nabijanie..
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 14. 10. 2020 21:38

Ok, tak po prečítaní diskusie si ja osobne myslím, že výborné riešenia pre Teba naozaj budú, to toľkokrát tu spomínané, Chord Mojo, alebo v prípade, že by si išiel do desktop železa, tak Audio-gd R2R-11. Ani s jedným z týchto zariadení nešlápneš vedľa.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 10. 2020 23:52

Mojo můžeš poslouchat a nabíjet současně. Ale hřeje to jak kráva a nemyslím si, že to dělá baterce zrovna dobře. Mám Mojo tři roky a jsem řekněme na 40% kapacity baterie.
Ale Mojo se dá poslat někam, kde ti ji vymění (někde tady na fóru najdeš kam, řeší to firma, co Chord Electronics u nás zastupuje). Vyměnit ji můžeš sám, je na konektoru a dá se objednat nová. Nebo se to dá provozovat bez ní, jen ji odpojíš, ale je nutno mít kvalitní napájecí adaptér.
Na druhou stranu to vyvažuje opravdu dobrý a laděním velice příjemný zvuk a těžko seženeš v této cenové relaci něco lepšího. Za mě je Mojo parádní zařízení a velice dobrá investice do audia. Ale to i to AudioGD o kterém píše Zino. To si poradí hravě i s opravdu rozežranýma velkýma sluchátkama. U nás ho ale bohužel nekoupíš, Polsko, nebo Francie.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 15. 10. 2020 07:12

Ked chces napajat z pocitaca pocas prehravania, v pripade Mojo a Earmena to znamena kabel navyse - to mozes mat rovno napajaci kabel s adapterom v zasuvke, ktory nebude ohrievat DAC/AMP.

Napajanie priamo zo signalneho USB kabla je to najhorsie, lebo a) je prudovo obmedzene a b) je zanesene rusenim z pocitaca a po ceste ovplyvnuje signalne vodice. Prave preto to tie 2 nemaju. Zaroven ich osobitny napajaci konektor umoznuje pouzit lepsi zdroj napajania nez je to z pocitaca. Vymena za lepsi zdroj typicky prinasa lepsi zvuk. To, co vyzera na prvy pohlad najjednoduchsie, nemusi byt najlepsie. Chces zelezo ku sluchadlam vyssej triedy.

Inak, Mojo a Earmen zneju celkom inac. Mojo da teplejsi, relaxovanejsi zvuk, vhodny na dlhe pocuvanie. Earmen moze/nemusi byt (nie sme vsetci rovnaki) so svetlymi sluchadlami a svetlymi, energicky zmastrovanymi nahravkami az neprijemny a na dlhe pocuvanie unavujuci, ako pre koho, ale jeho zvukove naladenie je neutralnejsie, nez u Mojo. Takze kupa naslepo nie je az taka jednoducha vec. Bez uvahy o zvukovom charaktere sluchadiel a zeleza to nemusi dopadnut idealne. Ak taka moznost je, vzdy le lepsie si danu kombinaciu pred kupou vyskusat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 15. 10. 2020 08:56

Tak ďakujem za názory.
Som zvedavý ktorým smerom sa nakoniec uberiem.
Je to takto ťažko.. zrejme by bolo najlepšie skúšať a podla toho vybrať no žiaľ určite nebudem môcť vyskúšať všetko.

Možno nakoniec zvolím dac s vlastním napájaním z tých ktoré ste mi odporučili.

Ešte som videl také minimalistické dragonfly cobalt ale to sa ozaj oplatí za tu cenu? Ci to je len drahé kvôli veľkosti a možnosti nosiť všade so sebou?

Neviem ci teda platí ze stroj klasický desktop ktorý má 3 kilo napr ako to audio r2r nedokáže nahradiť niečo také malé.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 15. 10. 2020 09:41

Asi sa oplatí, ale priplatiť za Mojo sa oplatí viac. Ale ako vravím, ak je to pre Teba všetko nové, asi bude zozačiatku ťažké vidieť, ehm počuť, tie rozdiely, ktoré tieto rôzne zariadenia ponúkajú.
Ak máš laptop a chceš mať mobilitu, Mojo alebo Tr-Amp sú top voľba. Ale potom hľadaj slúchadlá s nízkym odporom, teda tie spomínané Denon sú ok.
Ak chceš len domáce riešenie, viac univerzálne a časom by si chcel prikúpiť nejaké planar-magnetické slúchadlá, tak Audio-GD R2R 11 je lepšia voľba.
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 12207.html
Lovu zdar :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 10. 2020 09:50

Bogino: Jak to myslíš s tím adaptérem a hřáním? Vždyť při současném hraní a nabíjení z adaptéru hřeje Mojo jak blázen.

Branis0904: Malé zařízení může mít lepší zvuk než velké (Cobalt podle mě ale nemá lepší zvuk jak Mojo, ani jak AudioGD, ale to je věc názoru/vkusu). Ale nikdy nebude mít malé zařízení větší výkon jak velké. Kdybys to AudioGD rozdělal, tak zjistíš, že tam třetinu prostoru zabírá jen toroid napájecího zdroje - tedy má to kvalitní tvrdý napájecí zdroj. U moja to zastane akumulátor, který je též relativně tvrdý zdroj, Cobalt je napájený přímo z USB,které má proudové omezení a tudíž není schopno dát potřebnou proudovou špičku v případě velkých výkonů.
Prostě Dragonfly je určený pro přenosný poslech, Mojo vlastně též, ale je na tom o kus líp (kvalitou zvuku o větší kus líp) a AudioGD je stolní zařízení, které utáhne s přehledem i velká rozežraná sluchátka, jako třeba AKG K701, která by sice s vážkou, nebo Mojo hrála, ale ploše, bez dynamiky, nepříliš poslouchatelně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Branis0904 15. 10. 2020 10:39

Ďakujem za vysvetlenie.

Ešte to teda poriadne zvážim ale zatiaľ to vyzerá teda tak žeby som mal predsa len zvoliť poriadne "železo".

Ten audiogd nie je ani veľmi drahé. Je to taka naj voľba v tej cenovej hladine? Ak beriem do úvahy že je to zariadenie všetko v jednom?
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 15. 10. 2020 10:52

Podle mě je to v dané cenové hladině jedna z nejlepších voleb a je to investice do budoucna. Dělají víc typů, otázka jaký zvuk preferuješ. R2R 11 zábavnější ladění, mírně temnější, NFB 11.28 přesnější, analytičtější, ale sušší zvuk, podle mě ale univerzálnější. Záleží prostě na sluchátkách a tvém vkusu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 10. 2020 10:52

Napajanie Mojo zaroven pri prehravani nie je dobry napad. Ako pise martas38, velmi sa to prehrieva a mne sa dokonca vypina po nejakom case. Na head-fi som zistil, ze nie som sam. Keby som mal Mojo k PC, riesim to tou vypinatelnou zasuvkou, ktoru obcas zapnem (nevyhoda - musim na to mysliet) alebo odpojim baterku (strata zaruky u noveho kusu).
Ak tak velmi trvas na tom, ze sa chces kvoli nepochopitelnej (ale asi mas svoje dovody) pooziadavke len 1 kusu pripravit o lepsie riesenia a nechces riesit problemy s baterkou, kukni aj Aune X1S, ProJect PreBox S2 Digital alebo to AudioGD, co spomina zino333.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 15. 10. 2020 11:23

martas38 píše:Bogino: Jak to myslíš s tím adaptérem a hřáním? Vždyť při současném hraní a nabíjení z adaptéru hřeje Mojo jak blázen.

Mal som na mysli desktop riesenie na porovnanie s bateriovym Mojo a Earmen. Napr. L30 ma trafo adapter (nie spinany zdroj) - usetris na teple, ktore vznika v tom adapteri, tak som to myslel.
Ked ale zariadenie ma vnutri bateriu, ta sa pocas nabijania zahrieva viac, nez ten adapter, to mas pravdu. Ono tie bateriove zariadenia su navrhovane ako prenosne, co casto prinasa nejake kompromisy. Pre trvale pouzitie v interieri su optimalnejsie desktop produkty.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků