Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 06:51

tibormi píše:Tak to povede k tomu, že Ty budeš spokojen, ale neuslyšíš hudbu tak, jak Ti měla být prezentována.

:oboze

PS: To srdiečko som dal zasa omylom.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 10. 2020 06:52

Samozřejmě, dělat závěry výlučně na základě měření frekvenční charakteristiky není správné. Ale ještě jsem se nesetkal s žádným seriózním recenzentem, který by tak činil. Naopak vzít některé zjevné nedostatky ve frekvenční charakteristice v potaz, a zahrnout je do celkového hodnocení, zcela jistě správné je.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 06:58

My ale máme problémy hned po ránu :D

-- 16. 10. 2020 08:13 --

Hlavne sa vždy téma tohto vlákna zvrtne niekam inam :D
Radšej by mal niekto vytiahnuť fotku ZMF Aeolus a presvedčiť ma, že si ich mám kúpiť :) :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 10. 2020 07:14

No, z té fotky to nepoznáš :-) U fotky pouze zjistíš, že (tato konkrétní) sluchátka si asi koupit nechceš - olysalé náušníky atd.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 07:17

Nie z fotky, ale z nadšenia konkrétneho jedinca a jeho skúseností. :)
Náušníky sa dajú vymeniť :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 10. 2020 08:34

The Wolverine píše:pavel1756: Na LCD-2 Closed se mi až tolik nelíbily tenčí vokály a popravdě čekal hutnější podání (i ve srovnání s LCD-X), podobné LCD-2 Classic. Jsem zvědav, jestli u nich slyšíš něco podobného. Nicméně ze současné nabídky uzavřených sluchátek dávají právě LCD-2 Closed imho největší smysl.


Jsou opravdu tenčí. Stejně tak houslová sekce v pásmu někde mezi 500Hz a 1kHz. Je to asi jediná výtka, kterou k těm sluchátkům mám. A jak píšeš, z uzavřených modelů, tento asi dává největší smysl. Ještě jsem v minulosti zvažoval ty LCD XC, potom Focal Elegia/Stellia a Sennheisery HD 820, ale všechny měly určité zvukové vlastnosti, kvůli nimž bych je nechtěl snad ani zadarmo..
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 08:38

Coo, taky Stellia? Why?
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 10. 2020 08:41

Spíš jsem je tak zkoušel ze zvědavosti kvůli tomu, že vrcholný otevřený model od Focalu (Utopie) považuju za jedny z nejlepších sluchátek současnosti (v mém žebříčku jsou v "top tři"). A tak mě víc zajímalo, jak hrají ty Stellie..

-- 16. 10. 2020 10:18 --

U těch Stellí mi hodně vadilo podprůměrné prostorové podání a zvýrazněné vyšší středy a část výšek.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 10. 2020 09:24

tibormi: U těch Grado je otázka, jakou měrou se na zvuku podílejí právě ty náušníky a jakou použité dřevo a měniče. Lze předpokládat, že nasazením F-pads třeba na RS2e lez dosáhnout velmi podobného zvuku jako mají Hemp.

introvert: Ty vycházíš z údaju o gramáži na stránce Audeze, které ale nejsou pravdivé. A ty blbosti ohledně FR ani nemá cenu komentovat. Místo psaní nesmyslů by to chtělo méně teorie a více praxe.

zino333: Taky mám pocit, že SBAF šlo do kytek. Předtím všichni ozpěvovali HD650, nic jiného nebylo přípustné a za zmínění Grado v diskuzi následoval pomalu ban. Teď všichni kupují Grado jak splašení, protože jim to nakázal neomylný guru purr1n...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 09:47

Hej, jako náušníky asi taky dělají své. Ale ten nový měnič je lepší, má lepší separaci a hraje čistěji než mé/tvé staré RS2e. Tuning je asi díky dřevu jinej, ja som fakt spoko nad očekávání.
Taky již moc sbaf nečtu...

-- 16. 10. 2020 10:47 --

*Hej ty kdy se chystáš upgradovat svuj gear? :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 10. 2020 09:50

V Audeze moc dobře vědí, že hmotnost jejich sluchátek není ideální a není se s čím chlubit, právě naopak. Proto nějaký čas tyto parametry na svých stránkách raději neuváděli. No a teď, když už ano, tak jak píše The Wolverine, moc nekorespondují s realitou.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 14:20

Ja zasa riešim s Audeze tú koženú časť hlavového mosta. Mne sa natiahla a tak sa mi o hlavu dotýka cez to ten kovový most a nie je to nič príjemné. Tak som písal na Audeze Customer Support a teda musím pochváliť ich komunikáciu aj ochotu. ALE! Samotný kožený kúsok, ktorý potrebujem stoji 39$, čo je yslím úplne v pohode. Ale, za dopravu mi k tomu účtujú 58$, čo dohormady robí 97$ a to už premýšľam, či to nedám vyrobiť nejakému garbiarovi u nás alebo u bratov českých. :hm

IMG_2695.jpg


Spomenuli ste tu ZMF. No pre mňa je to stále veľké lákadlo. Sú mi veľmi sympatickí a tie ich modely vyzerajú parádne. Auteur alebo Vérité (+ closed verzia) by som chcel počuť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 10. 2020 15:19

Nevím, zda to není nad Tvé síly, ale řešení je triviální. Uprostřed kůže ustřihneš centimetr (dva, tři .. ?) široký pruh, a zbylé dva kusy sešiješ pevnou nití (režná nit). Nebo secvakáš sešívačkou.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 15:24

introvert píše:Nevím, zda to není nad Tvé síly, ale řešení je triviální. Uprostřed kůže ustřihneš centimetr (dva, tři .. ?) široký pruh, a zbylé dva kusy sešiješ pevnou nití. Nebo secvakáš sešívačkou.

Sorry, ale ja mám pocit, že to čo z Teba vypadne, všetko samá perla.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 10. 2020 15:28

Nápodobně.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků