Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 15:35

Hej to nie je tak blbý nápad s tým ustrihnutím :D
ZMF Verité si tiež prosím vyskúšať :) (na stálo)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 16:41

Vyriešil som to skrátením na koncoch z každej strany o 0,5 cm, kde to nie je vidieť, keďže je to prišrobované cez takú platničku. Ale aj tak je ten pruh taký vyťahaný a zaslúži si výmenu aj keď nateraz sa mi hlava nedotýka kovovej časti. Chvíľu bude snáď pokoj.

Ale so všetkou vážnosťou, strihať to niekde v strede a potom zošívačkou to pocvakať, to mi príde proste ako prasácka oprava.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 17:01

Hej veď mňa tiež napadlo, že v strede to je blbosť, ale strihanie bol dobrý nápad, tak už máš kľud :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 17:11

Nemám. Ja som puntičkár. Takže aj tak to budem riešiť a pravdepodobne si dám vyrobiť na mieru nový. Poznám jedného veľmi šikovného kožiara z Prahy a robí fantastické remienky na hodinky, tak toto by pre neho tiež nemal byť problém a s veľkou pravdepodobnosťou to bude aj vyššej kvality ako originál. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 16. 10. 2020 17:13

Tak potom niet čo riešiť :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 10. 2020 18:47

tibormi: Upgrade neplánuji. Upgrade kam? Z čeho? Popravdě jsem přemýšlel spíš nad downgradem (na PS500e nebo Klipsch HP-3), ale asi nebudu vymýšlet blbosti. Leda kdybych potřeboval uzavřená sluchátka, tak bych vyměnil LCD-X za LCD-2 Closed-back, ale to zatím nehrozí. A Schiit sestavu, dokud se nerozpadne, měnit nehodlám.

zino333: Myslíš pana Šímu? Máš od něj něco?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 16. 10. 2020 18:56

zino333 píše:Vyriešil som to skrátením na koncoch z každej strany o 0,5 cm, kde to nie je vidieť, keďže je to prišrobované cez takú platničku. Ale aj tak je ten pruh taký vyťahaný a zaslúži si výmenu aj keď nateraz sa mi hlava nedotýka kovovej časti. Chvíľu bude snáď pokoj.

Ale so všetkou vážnosťou, strihať to niekde v strede a potom zošívačkou to pocvakať, to mi príde proste ako prasácka oprava.

Posunul jsem to na jedné straně o rozteč šroubků - cca 1,5mm, lehká asymetrie ničemu nevadí. Až (jestli) se kůže vytáhne znovu, udělám to i na druhé straně. Díky za inspiraci.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 19:45

@The Wolverine: Nie, Oto Krojzl. Mám od neho 3 remienky a je to vynikajúca práca. https://www.krojzl.com/
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2020 21:09

Ja sa vrátim k predmetu vlákna.

Moje LCD-2C po dnešnej operácii a musím povedať, že ja ich asi naozaj nikdy nepredám. Empyreany sú zásadne lepšie, ale Audeze majú proste niečo do seba.
Hugo TT2 je aj k nim skvelý zdroj a to čo predvádzajú, je jednoducho veľká radosť.

IMG_2700.jpg
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 10. 2020 08:19

zino333 píše:Ja sa vrátim k predmetu vlákna.

Moje LCD-2C po dnešnej operácii a musím povedať, že ja ich asi naozaj nikdy nepredám. Empyreany sú zásadne lepšie, ale Audeze majú proste niečo do seba.
pavel1756 píše:
tibormi píše:No a proč právě LCD2 clossed? Co se Ti na nich líbí, když máš Empyreany? :)

Empyreany jsou sice na mnohem vyšší úrovni, ale hrají hodně jinak a zvuk LCD-2 Closed Back se mi na tolik líbí, že jsem si je koupil jako "třetí" sluchátka. To ostatně platí i pro HD 800 S, kde jsou zvukové rozdíly (s Meze) mnohem dramatičtější...

Zajímalo by mě, co konkrétně vás na zvuku Audeze ve srovnání s Empyrean oslovuje. Je to o linearitě a údernosti basu? O vřelosti a přívětivosti středů? Nebo snad o specifickém vjemu prostorovosti, kterému hodně dopomáhají Audeze kožen(kov)é náušníky? Trochu detailu na dané téma by mi pomohlo pochopit, "odkud vítr vane".

Trochu se i zamýšlím nad tím, proč vás ty LCD oslovují, když vidíte Empyrean na "mnohem vyšší úrovni". Chci říct - sluchátka typu MA900 nebo HD650 mám stále v oblibě, ale když je pro audiofilní poslech postavím vedle top modelů, je to downgrade do té míry, že bych si je už k takovémuto poslechu nikdy nevybral.

Mezi takovými LCD2C a LCD4/Utopia/... nevnímám natolik dramatický rozdíl, abych to označil za "mnohem vyšší úroveň". Lepší jsou, to ano, ale dle mého názoru už ne dramaticky. Pokud bych to však takto dramaticky vnímal, LCD2C bych si určitě nekupoval a nenechával. :hm Spíš bych se asi snažil najít jiný model, který mi svým charakterem nabídne to stejné co nabízí LCD2C, ale kvalitativně se mým top modelům víc přiblíží. (Např. tak, jak jsem se dostal k Auteur, když jsem hledal kvalitnější verzi HD650tek.)

-- 17. 10. 2020 09:24 --

The Wolverine píše:tibormi: Upgrade neplánuji. Upgrade kam? Z čeho? Popravdě jsem přemýšlel spíš nad downgradem (na PS500e nebo Klipsch HP-3), ale asi nebudu vymýšlet blbosti. Leda kdybych potřeboval uzavřená sluchátka, tak bych vyměnil LCD-X za LCD-2 Closed-back, ale to zatím nehrozí. A Schiit sestavu, dokud se nerozpadne, měnit nehodlám.?

:arrow: :arrow: :arrow: Tak nad tímto příspěvkem se všem doporučuji pozastavit a chvíli zamyslet... má hodně do sebe. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 10. 2020 08:58

V první řadě mi ze všech uzavřených sluchátek, které jsem zkoušel, právě tyto Audeze nejvíc vyhovují z hlediska tonality.
Druhým neméně důležitým aspektem je, jak píšeš, specifické podání prostoru řady LCD. Většinou poslouchám klasickou hudbu a prostor, zejména jeho hloubka je pro mě mimořádně důležitá a zde tyto Audeze podávají s ohledem na svoji cenu nadstandardní výsledky.

Je pravda, že kvalitativní rozdíly mezi například LCD 2C a LCD 4 nejsou tak moc významné jako mezi LCD 2C a HD 650. Přesto jsou pro mě natolik zásadní, že jsem ochoten si za ten rozdíl připlatit i tu značně nepřiměřenou sumu peněz.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 17. 10. 2020 09:19

MHOE jo to máš recht, když něco baví a funguje to, není nutnost to měnit. Já se ptal jestli je potřeba :)

The Wolverine myslel jsem Tvojí Schiit zestavu, ne hp. Vím, že jí máš už řadu let, tak jen se zvědavosti mě to zajímalo.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 10. 2020 09:36

pavel1756 píše:V první řadě mi ze všech uzavřených sluchátek, které jsem zkoušel, právě tyto Audeze nejvíc vyhovují z hlediska tonality.
Druhým neméně důležitým aspektem je, jak píšeš, specifické podání prostoru řady LCD. Většinou poslouchám klasickou hudbu a prostor, zejména jeho hloubka je pro mě mimořádně důležitá a zde tyto Audeze podávají s ohledem na svoji cenu nadstandardní výsledky.

Je pravda, že kvalitativní rozdíly mezi například LCD 2C a LCD 4 nejsou tak moc významné jako mezi LCD 2C a HD 650. Přesto jsou pro mě natolik zásadní, že jsem ochoten si za ten rozdíl připlatit i tu značně nepřiměřenou sumu peněz.

A jak vnímáš nebo bys popsal rozdíly v basu, řekněme Empyrean vs LCD4?

Btw, když už o tom diskutujem, LCD4ky jsou na Audigo zlevněné na 89k. :-) Jsou to pořád nekřesťanské peníze, ale už se to aspoň blíží těm Empyreanům.

Docela se už těším, až se na trhu zase objeví nějaká pro mě opravdu zajímavá sluchátka... jenže ono pořád nic. :-| Možná až přijde Mrspeakers s plánovanými wireless modely? Na trhu je to teď dost nuda, nic opravdu převratného nevidím. Focal Radiance Bentley, třeba?

A jak zmiňoval wolverine, SBAF bohužel do kytek opravdu směřuje, pokud už tam teda není. ASR je návštěvností totálně válcuje a vypadá to, že krom nich a Head-Fi už prostor pro další americké vlivné fórum moc není. Žel Head-Fi ani ASR mi moc po chuti nejsou.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 10. 2020 10:20

Ahoj, nad Auteurem stále přemýšlím.
Takže dle tebe mají blíže spíš k 650 než 600?
Dík.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2020 10:25

MHOE píše:Zajímalo by mě, co konkrétně vás na zvuku Audeze ve srovnání s Empyrean oslovuje. Je to o linearitě a údernosti basu? O vřelosti a přívětivosti středů? Nebo snad o specifickém vjemu prostorovosti, kterému hodně dopomáhají Audeze kožen(kov)é náušníky? Trochu detailu na dané téma by mi pomohlo pochopit, "odkud vítr vane".

Trochu se i zamýšlím nad tím, proč vás ty LCD oslovují, když vidíte Empyrean na "mnohem vyšší úrovni".

LCD-2C majú doslovne medové stredné pásmo. Plné, sladké a pritom veľmi rôznorodé. Ako keby človek olízal cukrík alebo lízatko. A tie sladkosti môžu mať veľa príchutí. Jahodovú, marhuľovú, citrónovú, čokoládovú. Napriek tomu stále viete, že je to cukrík alebo lízatko. A tak nejak na mňa pôsobia LCD-2C. A čo si budeme hovoriť, cukor je droga.
Jednoducho mne sedí ich tonalita, je mi to príjemné. Nakoniec, sám si to veľmi dobre opísal - vřelost a přívětivost středů.

Teraz porovnanie s Empyrean. V prvom rade, napriek miernej podobnosti tej vrelosti a prívetivosti stredov, Empyreany sú úplne iným zážitkom z počúvania. Ak medzi LCD-2C a LCD-4 nie je veľký rozdiel, potom by ma zaujímalo porovnanie LCD-4 vs. Empyrean. Pretože Empyrean sú úplne v inej lige oproti LCD-2C a to úplne vo všetkom.
Spodné pásmo majú Empyrean najlepšie aké som kedy počul. Sú údernejšie ako LCD-2C, pôsobia zásadne mohutnejším dojmom, ale nie je to hučák alebo dunenie. Je to krásne detailný a prekreslený bas a má úžasnú razanciu, ale najmä hĺbku. Dokážu vytvoriť tak úžasný dojem z priestoru a hĺbky, že mi to pravidelne vyráža dych. Proste zvuk je všade okolo Vás a ide ďaleko, ide do výšky, ide do hĺbky a expanzívne sa rozprestiera. Nie ako HD800, že všetko je tak nejak roztiahnuté. Tu je to povedzme správnejšie - neumelé. Ale podľa skladieb. Napríklad Hans Zimmer Live in Prague album je veľkým zážitkom. Strašná nálož na Empyreanoch. Ja som bol na tom koncerte 3-krát naživo. Empyreany vedia vyvolať pocit tej prítomnosti v hale a to sa nedá opísať, to treba zažiť.
Stredné pásmo medzi Empyreanmi a LCD-2C má nejaké podobnosti v takom tom sladkom prevedení. Mierne teplejšie zafarbenie, nič Vám netrhá uši, nevadí, neunavuje. Ale opäť, Empyreany sú iná liga, všetko lepšie aj tu. A výšky? LCD-2C sú menej detailné. Empyreany majú obrovské množstvo detailov, ale neupozorňujú na ne. Proste keď sa na ne zameriate, tak sú tam a aje ich tam obrovská hromada. Ale nič nerežie, nevadí, netrhá bubienky.
Asi najväčší rozdiel v tých technických kvalitách je potom zvládanie hlasitostí. LCD-2C mi dobre znejú pri nejakej optimálnej hlasitosti. Empyreany hrajú vždy a tým myslím skutočne vždy skvelo. Potichu nestrácajú na dynamike alebo detailoch a pri vysokých hlasitostiach nezačínajú vadiť. Nič sa nezlieva. Všetko ostáva pevne na svojom mieste iba sa zvyšuje intenzita. Dokonalé.

Nechce sa mi to veľmi do detailov rozpisovať, lebo som to už niekoľkokrát myslím rozpisoval aj vo vlákno k Empyreanom. Empyrean sú fantastické slúchadlá a ich majiteľom sa postupne odkrývajú dlhú dobu a čím dlhšie ich mám a čím lepšie ich spoznávam, tým viac si o nich myslím, že je to šperk, ktorý ocenia len majitelia, ktorí majú možnosť s nimi dlhšie žiť. Nemožno ich hodnotiť po pol hodine na nejakej výstave.

LCD-2C sú teda po zvukovej stránke aj po stránke spracovania v nižšej lige. To je bez debát, ale ich zvuk je príjemný, nevadí a ak niekomu sadne tonalita, vedia vyčarovať kopec zábavy. Nie je to zážitok ako s Empyreanmi, ale niekedy človek nemá potrebu byť ohúrený. Chce len príjemne stráviť čas, chce rozmanitosť a vtedy mne LCD-2C veľmi dobre fungujú a teším sa z nich aj po dlhej dobe.

-- 17. 10. 2020 11:51 --

Iba dodám, že LCD-2C považujem vzhľadom na svoju cenu za fantastický nákup. Ja som ich kúpil z UK z druhej ruky za 545GBP pred niečo viac ako 2 rokmi. V podstate odvtedy ani nestratili na hodnote. A užil som si ich náramne aj s niečim takým ako R2R 11. Viem si predstaviť, že aj s niečim ako Ifi ZEN budú parádne kombo. To sa človek zmestí do 1000€ a úprimne si myslím, že máme super možnosti v dnešnej dobe.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků