Sony OLED A8-jak vypadá balení? Černé pozadí=mapy. Proč?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ecop 21. 10. 2020 10:25

Ahojte, mohl by prosím někdo napsat, jak je balená Sony oled A8? Jestli má na obrazovce nějakou fólii?
Moc by mi to pomohlo, díky ;-)

Případně jak se dostat do servisního menu, jestli tam nenajdu počet najetých hodin provozu?
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod polda 21. 10. 2020 14:05

Použitou poznáš podle smradu když ji zapneš. Říká se tomu vypalování součástek 2.-3. den už neni nic cítit.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarChal 21. 10. 2020 17:35

Přímo na obrazovce folie není. Televize je celá zabalená v igelitu. Na YouTube je několik příspěvků s rozbalováním televize. Dobu provozu jsem objevil v nastavení - předvolby zařízení - o zařízení - stav - doba provozu.
KarChal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ecop 22. 10. 2020 06:28

Pánové díky oběma :-)
Smrad jsem necítil žádný, do menu se ještě musím podívat.

Jinak ta moje byla jen v igelitu, jediné co je nalepeno je ze zadní strany TV úzký pásek fólie na horní straně toho boxu s elektronikou.

Je to moje první oledka, zatím dobrý, jen při sledování přes anténu jsem si všiml u nočních scén, že na černém pozadí ve filmu vznikají takové jakoby mapy šedo-černých odstínů, různě se to mihotá.
Všiml jsem si toho včera u četnických humoresek. (ČT1 HD)

Nevím, co si o tom mám myslet, jestli je to normální (u příjmu z antény) nebo je něco špatně :?:
V jiných scénách, které se neodehrávaly ve tmě byl obraz perfektní...
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 10. 2020 06:51

Zkusit přes internetové připojení nějaké testovací stránky obrazu na YouTubu.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 22. 10. 2020 07:42

Nevím, co konkrétně bych měl hledat, nemohl by jsi, pokud budeš mít čas, hodit sem nějaký odkaz ;-) a na co se zaměřit?

Jinak k těm mapám (flekům) u tmavých scén - prvně jsem to viděl na Jojce u Akce Bororo, to jsem přisoudil tomu, že je to starý film a vysílání nejspíš SD, popravdě včera u těch humoresek už mne to nepotěšilo :roll: přeci jen to je novější film v HD a to by si ta TV s tím měla poradit...
Jak jsem psal, u nenočních scén je to v pohodě koukatelné, až mne to překvapilo. (do teď jsem měl Samsung UE40J6272 100hz) a u něj jsem si ničeho takového nevšiml.
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 11:50

ecop pokud je to skutečně jen někde, jedná se o kombinaci kvality signálu/videa/datového toku a nastavení, kdy Sony pracuje se šumem jinak, než někteří jiní výrobci. Projdi si menu a zkus vypnout/zapnout vecičky týkající se Tebou viděného. Nehledej žádná videa na YouTube, u kterých neznáš kvalitu. Raději si do Google zadej něco jako UHD HDR demo video a stáhni si oficiální videa od výrobců TV atp. Většinou jsou u nich i reálné popisky kvality, velikosti, datového toku atp.

Mrkni hlavně na Reality Creation. Třebas vypnutí udělá změnu. Uvidíš.

Jinak toto vlákno má jiné poslání, takže si příště založ své vlastní, nebo případně využij obecné, pokud tady je. Diskuzi když tak následně přesunu jinam.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 22. 10. 2020 13:13

MgX děkuji. Nechtěl jsem se pouštět do nastavování parametrů obrazu abych něco nepodělal.
Trochu změna k lepšímu nastala přepnutím obrazu na standart, to bylo o něco lepší.

Jinak k přesunu do jiného vlákna souhlas, bylo mi jasné že to v tomto vlákně není na správném místě (už od toho balení TV) ale takové tu není a nechtěl jsem zakládat nové, i tak je tady toho spousta.
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 13:22

Nemáš zač. Hlavně do toho obrazu vrtej, obrazový reset uděláš hned. Takto se budeš ptát proč, přitom mnohdy stačí málo.

Co tam máš za obrazové profily?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 22. 10. 2020 14:43

Nevím, jestli to teď z hlavy řeknu přesně:
živý; standart; kino; hra; custom

myslím že tam toho více není
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 15:24

Na sledování filmů jsou nejlepší tyto Kino, Custom a Standard. Jestliže vyhovuje nejvíce Standard pro Tebou uváděné sledování, tak si tam najdi položku Reality Creation a pro televizní vysílání a horší kvalitu videí ji vypni. Pak zjisti, co se Ti kde změnilo u projevovaných neduhů, které popisuješ. Jak sám vidíš, hned kolem by mohly být položky k redukci náhodného šumu, digitálního šumu. Obě si zkus zapnout alespoň na minimum, anebo automatický režim. Záleží, co máš v možnostech. Sám uvidíš, zda přišla změna... a jestli k lepšímu horšímu.
Obrázek

A nezapomeň, že jsou televizory, které každý obrazový profil mají individuální pro různé vstupy a tunery. Takže co nastavíš na televizním vysílání přes DVB-T2 už nemusí platit při sledování DVDčka přes HDMI.

A na tom obrázku si taky všimni úplně v levé dolní části meníčka, že tam je RESET. Tím obnovíš nastavení obrazu, či nastavení obrazu příslušného profilu. Nevím, jak to aktuálně Sony má. Takže... když něco pohnojím v obraze, stačí, když udělám tento reset. Nic dalšího se Ti s TV nestane. Jen se vrátí zpět tovární nastavení pro obraz, či u některých softwarů pro konkrétně resetovaný obrazový profil.

-- 22. 10. 2020 16:31 --

A ještě drobnost. Dnes už některé televizory po vybalení a spuštění nezapáchají. Netvrdím, že všechny, ale ano. A když už něco cítit je, tak je to takový čmuch, že opravdu dle něho asi jen dobrý pes pozná, že telka už někdy v minulosti jela.

Povětšinou poznáš nový, nevybalený televizor tak, že nikde není nic v balení ohnutého, natrženého. Prostě je vidět, že tam není žádná fólie jinak, než ji tam stroj/člověk v továrně umístil. Velmi těžko se telka balí zpět tak, abys nepoznal rozdíl z továrny/po použití. Není to jednoduché. Navíc bys mohl zaznamenat otisky rukou atp.

Samozřejmě ideální je se orientovat dle čítačů. Anebo když vidím, že v ovladači jsou vložené baterie, natržený překrývací obal na panel a odřené šroubky ke stojanu... tak je více méně jasné, že telka už venku byla. Ona jet nemusela, ale někdo jí vybalil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 23. 10. 2020 09:56

Tak na radu MgX jsem vypnul ten Reality Creation ale zrovna nevysílali nic, kde bych to mohl posoudit, chce to čas.
Ty redukce šumu byli továrně nastavené na Auto.
Jinak je tam k nastavení tolik věcí, že než to vše odzkouším, tak ta televize (nebo já )klekne stářím :mrgreen:

Co se týče nová/vystavená TV tak je to asi v cajku, podařilo se mi v hloubi menu najít počet hodin a +- to sedí.

Díky všem za příspěvky ;-)
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2020 10:27

Dej vědět, jak se co tváří dál. Co Ti vyhovuje/nevyhovuje. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 24. 10. 2020 19:10

Takže hlásím:
včera jsem vypnul ten Reality Creation, celkem beze změny.
Dále jsem zkoušel ještě nějaké úrovně černé (v nápovědě bylo, že to má vliv na šum v tmavých scénách) taky se nic nedělo, tak nevím...
Přidával jsem i ten náhodný a digitální šum na max ale neřekl bych že to pomohlo.
Ono se to i blbě ladí, protože je ta tmavá scéna třeba jen chvíli.

Asi by to chtělo nějakou nahrávku, kde se to bude projevovat a tu si pouštět dokola a ladit.
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2020 09:49

Jasně, chtělo by to nějakou nahrávku, kde to vidíš a tam si to odzkoušet. Nicméně kdyby to byla chyba TV, určitě černá bude zlobit stále.

Mimochodem... ty skvrny v černé, o které se tak zajímáš, jsou pro Tebe vidět z běžné pozorovací vzdálenosti, nebo jen při detailním zkoumání z nějaké kratší pozorovatelny?

Kdybych měl u sebe nějakou Sonku nebo někoho v blízkosti, kdo ji má, tak to vyzkouším a napíšu. Bohužel nyní tuto alternativu nemám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků