HISENSE H50B7100

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod berto99 17. 9. 2020 19:29

cavte experti

vas nazor na tento TV? pocul som nejaky vyhrady k zvuku mate ho niekto? ist radsej do B7300 je tam velky rozdiel v kvalite?

vdaka B
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod berto99 20. 9. 2020 16:29

admin kludne zmaz tuto temu. vdaka
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod berto99 21. 10. 2020 07:18

tak vidim ze tema nie je zmazana tak mam este otazku k nastaveniu obrazu TV hisense 7500 nakoniec som kupil vyssi model. pri vyssom rozliseni UHD ma celkom dobry obraz ale na nizsich rozliseniach je to dost slabe. dakujem vopred za rady
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 22. 10. 2020 11:18

To je slabé obecně. Za to, řekl bych, daný model nemůže
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 11:57

Každý model má jinak kvalitní upscaling, tudíž jinou výslednou kvalitu obrazu u nižších rozlišení. Někdy je vhodné si upravit obrazový profil.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 22. 10. 2020 12:16

Přesně tak. Osobně bych snížil ostrost. Častokrát toho stejného výsledku se dá docílít Film/Kino režimem - ten bývá měkčí. Dále pak třeba dolatit teplotu barev nebo tak. Každej má ale jinej vkus, takže nelze říct "tak nebo tak je to nejlepší"
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 12:26

No, osobně bych si nejdříve zodpověděl otázku, zda mně obraz přijde spíše příliš “drsný/hrubý”, nebo naopak bez výrazu, kresby... takový jakoby obézně mlžný.

U Hisense (ale starších modelů) bych pro typicky sledování televizního vysílání aktivoval v příslušném obrazovém režimu redukci šumu a MPEG artefaktů. Následně lehce navýšil hodnoty v menu u všeho, co se týká ostrosti a obrysové ostrosti. Když výsledek bude horší, jdi cestou snížení ostrosti a všeho, co se jí nějak dotýká.

Mrkni v menu, co tam má za položky a vyzkoušej. Třebas i takové zvýraznění barev může stav opticky zhoršovat, podobně, jako špatně zvolený barevný gamut.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berto99 22. 10. 2020 18:34

trosku som sa s tym pohral ale je to stale bieda. pridal som jas znizil ostrost a znizil sytost farieb.idem skusat dalej.

-- 22. 10. 2020 19:37 --

ma to rezim sport,standard,kino den,kino noc a dynamicky. kino den ma viac jasu ako noc . dynamicky tam mi tie farby pripadaju strasne "ziarive" a zaroven rozmazane. co sa tyka tvari hercov tak tam je na nich vidiet taky divny sum ako ked sa na panel pozerate zboku a vidite take fialove flaky.

-- 22. 10. 2020 19:39 --

výrazu, kresby... takový jakoby obézně mlžný. toto je myslim tento pripad
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 18:42

Zkus udělat to, co jsem radil. A ne vždy jde o sytost, ale o “vylepšení barev”. Tam je třeba vypnout, snížit. A zbytek jsem už popsal.

Jestli máš obraz příliš měkký, tam snížením ostrosti tomu pomůžeš do kytek. Stejně tak zvýšením jasu. To bych raději zkusil hýbnout nastavením gamy.

Kolik z kolika máš kontrast a podsvícení? Jestli si s tím hraješ, vypni čidlo na světlo (automatickou regulaci podsvícení).

-- 22. 10. 2020 19:50 --

Je večer. Vypni světlo v místnosti, navol Kino noc a jeď dle toho, co jsem psal. Pokud je to ten případ, jak mě cituješ, mělo by pomoci lehké navýšení ostrosti a s tím spojených dalších předvoleb. A taky vylepšení dopočtů... pokud něco takového TV má.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 23. 10. 2020 09:11

Dobrý den, pro začátek můžete také vyzkoušet optimální nastavení dle dTestu:
Hisense H50B7500
Standard
podsvícení 45
kontrast 50
jas 49
barevná sytost 37
barevná teplota Standard
barevný tón/odstín -
ostrost 25
vylepšení pohybu Ultra Smooth Motion custom (J5/B5)
další nastavení :

Dynamic Backlight Control low, Game Mode off, Adaptive Contrast off, NR low, MPEG NR med, Colour Gamut native, Colour Tuner 0, White Balance 0, Gamma 2.2, Gamma Calibration (Input Level 5%, Gain 0)
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod berto99 23. 10. 2020 10:48

dakujem vyskusam to
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod berto99 23. 10. 2020 17:57

nastavil som to presne podla tych nastaveni co ste mi dali. obraz je lepsi ale stale sa mi to nepaci. okrem toho na moj vkus prilis tmavy.

mgx vylepšení dopočtů. myslis dopocitanie z HD na UHD?
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2020 18:29

Ano, myslím tím upscaling. Některé TV mají třeba ve třech krocích možnost nastavit jeho agresivitu. Netuším, jak Tvůj Hisense... někde se to myslím jmenuje vylepšení rozlišení.

Důležité pro Tebe je, že - jak píšeš - obraz je lepší. Byť se Ti zatím nelíbí. Vypnul jsi případně aktivní ECO Sensor, tj. automatické řízení podsvícení? Přes den si tam nahoď Kino den a nastav pro světlou místnost. Použij stejné základní nastavení jako máš teď u aktuálně štelovaného profilu, pokud jím je, mnou doporučovaný, Kino noc. Pak si navyš hodnotu podsvícení.

Jestli chceš ještě další nějakou radu takto na dálku, musíš ze sebe dostat více informací. Že se Ti obraz stále nelíbí, je poměrně široké sdělení s nulovou určující hodnotou. Klidně vyfoť mobilem základní i pokročilou část nastavení obrazu a dej sem foto. A připiš, co Ti ještě na obraze konkrétně vadí. Taky si uvědom, že jsi nakupoval televizor v určité pořizovací hodnotě. A dále pak, že oko je na něco zvyklé a tak mu nové zobrazení může nevyhovovat.

Předpokládám, že jsi kupoval/objednával přes net, takže bys měl mít teoretickou možnost (v případě nemožnosti vše nastavit dle svých představ) ji vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berto99 23. 10. 2020 18:57

otazka je ci by pomohla kalibracia obrazu. je mi jasne ze je to lowend ale toto som kupoval na chatu a kvoli sucasnej situacii som nan odkazany dlhodobo. a som zvyknuty na lepsi ktory mam na byte. obraz mi pride neprirodzeny taky ako kresleny film a je tam vela cervenej aj v tvarach hercov.
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2020 19:32

No, nějaká kalibrace by jistě pomohla ke změně barev. Jde o to, do jaké míry a co by změnila a jak moc by šla provést. Navíc... někdy se kalibrovaný obraz jeví tmavší, než bez kalibrace. Jestli je to neřešitelné a nastavení nepomáhá, telku, pokud to jde, vrať a kup něco jiného.

Změň teplotu barev na Standardní... anebo Chladný. Zkoušel jsi ještě stáhnout barevnou sytost... někam kolem 35? A zkus úplně vypnout Ultra Smooth Motion.

Schválně zkus obraz úplně přeostřit a nedoostřit použij mezní hodnoty z každé strany... třebas 0 a 100 (netuším, do kolik je maximum). Uvidíš nějakou změnu. Tím si ověříš, zda chceš být s ostrostí spíše dole/nahoře. Hisense možná nemá až tam dobrý přepočet rozlišení, takže Ti to přijde jako trochu větší mazanice. Nevím. Neznám tento model, abych mohl jednoznačně něco napsat.

Na fórum lze vkládat obrázky. Jestli chceš, nafoť menu-část obraz a dej to sem. Jestli ne, zkoušej.

-- 23. 10. 2020 20:36 --

A když něco zkoušíš, bylo by vhodné to dělat pořád na stejném videu!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků