Ozvuceni pracovniho koutu v loznici cca 10tis

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek__N 23. 10. 2020 00:39

Pekny den, jsem uplny amater, co se tyka hi-fi a tak prosim o radu. Hudbu miluju, kdyz muzu, hraje mi porad. Casto pouzivam jako podkres pri praci u stolu, ale casto odbiham, pohybuju se po pokoji, nebo na me nekdo mluvi, takze sluchatka nejsou vhodna (navic je nemam rad). Do koutu loznice cca 24m2 , kde mam umisteny pracovni stul shanim neco prostorove nenarocneho, designove strizliveho (nenapadneho), co by z poslechu hudby udelalo zazitek. Vetsinu casu budu poslouchat u stolu, ale zvuk by mel dobre vyplnit celou mistnost, kdyz si jdu treba na chvili zacvicit atp...

Z pocatku jsem premyslel o paru aktivnich studiovych monitoru, ale bojim se, ze vetsinou koncentruji idealni zvuk do maleho prostoru a nejsou vhodne pro poslech ve vetsi mistnosti. Navic mam rad zabavny zvuk, nepotrebuju zadny sterilni pracovni nastroj. Nejcasteji posloucham elektronickou/ tanecni hudbu, ale dost casto sklouznu k mainstreamu.

Mohl by mi prosim nekdo poradit, jaky system ozvuceni vubec zvolit, pripadne nejake konkretni produkty? Jak jsem psal, musi to byt kompaktni, pokud mozno 2.0 aktivni, elegantni a cisty design. Umisteni si predstavuju na polici nad pracovnim stolem. Primarni zdroj hudby je PC, ale ocenim sirsi konektivitu napr v podobe bluetooth uz kvuli castemu pripojeni z mobilu nebo ntb. Uvitam jakekoliv tipy, na co se pri vyberu zamerit, kde vybirat, apt. Predem moc dekuji.
Marek__N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 10. 2020 03:03

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek__N 23. 10. 2020 12:13

Mnohokrát děkuju za uvedené tipy:-) Ještě jsem to detailně všechno neprocházel (čti "nekonzultoval s manželkou" :D ), ale chtěl jsem se zeptat, na co se při výběru mezi uvedenými soustředit? Nejen kvůli ženě musím vybírat taky hodně na základě vzhledu a takových drobností jako svítící diody, které by nás rušily při spánku, tak sonduju, jaké parametry mám zadat při hledání jako klíčové, kdyby mi neprošlo nic z těch 5 doporučených. Omlouvám se, ale jsem fakt začátečník a prostě nevím, jaká čísla spolu mám porovnávat.
Marek__N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 23. 10. 2020 12:20

Bojim sa ze bude treba si ich vypocut. Cisla ti o tych reproduktoroch skoro nic nepovedia. Max tak rozmery, hmotnost a vykon...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 10. 2020 12:31

Ještě doporučím EDIFIER S880DB - nejsou zbytečně drahé, mají vlastní DAC (připojení přes USB) a hrají velice čistě (zřetelně) a kvalitně. Po designové stránce snad také uspokojí :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek__N 23. 10. 2020 12:57

Nějaký osvědčený shop ideálně v Praze? :-)
Marek__N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 10. 2020 14:30

Jestli reagujete na EDIFIER, tak je prodává Mironet.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek__N 24. 10. 2020 17:35

Ty jsem našel :-). Za zaslaný tip moc děkuju. Ale reagoval jsem na předchozí příspěvek - že bude potřeba repro poslechnout a vybrat na základě toho. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli někdo nezná nějaký obchod, kde je to možné provést před koupí? Znám jeden takový obchod se sluchátky, kde si můžete všechny vyzkoušet, zároveň je tam velmi odborná a skvělá obsluha, ale repro nevedou. Tak jestli zkrátka někdo nezná něco podobného osvědčeného přes reproduktory :-)
Marek__N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 12. 12. 2020 18:21

Emil Pastelka píše:Ještě doporučím EDIFIER S880DB - nejsou zbytečně drahé, mají vlastní DAC (připojení přes USB) a hrají velice čistě (zřetelně) a kvalitně. Po designové stránce snad také uspokojí :)


Ahojky, mám podobné zadání jako Marek, takže nebudu zakládat nové vlákno. Chci se jen zeptat, páč jsem v jiném vláknu zaslechl něco o možnosti připojení SW pro zlepšení objemu a kvality basu, jaké jsou konkrétní možnosti SW - jaký konkrétní subík by se dal k aktivním repráčkům Edifier s880db připojit ? Kdo víte nebo máte zkušenost s nějakým takovým, prosím poraďte, díky, Máca

Repráčky budu využívat pro filmy, klipy na TV Philips 50PUS8535 v pidi-pokojíčku 3,1x3,5 m ve svém "pracovním útočišti" ve východním Londýně + hudba z CD, BD skrz přehrávač Sony UBP-X700, hudba přes BT z mobilu. Díky za reakce kluci ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 13. 12. 2020 15:19

Hmmm, tak nikdo nic ? Žádnej nápad ? Ty Edifiery jsou chválený napříč všemi možnými recenzemi i testy, jako jediná slabina je udávaný menší objem basu, což je z hlediska velikosti - teda spíš miniaturnosti :-) repráčků pochopitelné.
Mně jde o to, jestli se teda dá využít to připojení přes koaxiál ... co musí mít SW, aby to fungovalo ke spokojenosti. Díky všem za názor. ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 13. 12. 2020 19:56

Tie reproduktory nemajú výstup na sw. Nemyslím ze je tam možný nejaký spôsob, ako k nim ten sw napojit. Spomínaný koaxial je digitálny vstup do repro..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 15. 12. 2020 05:51

Chtěl bych poděkovat Emilovi Pastelkovi za SZ týkající se možností pro zapojení případného aktivního SW do mého řetězce v kombinaci s TV Philips a aktivními repráčky Edifier S880DB. Jakmile vše dorazí, zapojím a vyzkouším zvuk bez SW a posléze se rozhodnu, co dál.
Díky moc. ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 12. 2020 13:30

Přátelé, tak ještě jednou chci poděkovat Emilovi za výborný typ na aktivní repráčky :tleskani ,
Edifier S880DB předčily moje očekávání, zvuk středů a výšek je moc fajnový, stereo-efekt a
pravo-levé rozlišení prostoru je perfektní, jasný, čistý zvuk bez jakýchkoliv pazvuků nebo šumu.

Jinak, kdo se nebojí elektroniky z druhé ruky (použité), doporučuji občas mrknout na aukce na
anglickém Ebayi, dají se najít i velmi zajímavé kousky v perfektním stavu, za méně než polovinu ceny nového kusu, když má člověk stěstí.
( to byl i můj případ, i když se přiznám, že ve mně byla malá dušička :-D ,takovou formu nákupu jsem
uskutečnil poprvé .... ale celý život je něco poprvé a kdo se bojí s..e v síni :D , jak by řekl můj táta )

Veliká spokojenost a pokud někdo hledá solidní aktivní bedýnky k PC nebo TV do pracovního
pokojíku nebo ložnice, myslím téměř ideální kandidát. Slůvko "téměř" jsem použil záměrně,
páč vzhledem k velikosti ozvučnice, je basů přece jen pro "basomily" mírný nedostatek, takže k
nějaké akčnější podívané nebo basovější hudbě ( tuc tuc ) by neškodil nějaký levnější aktivní SW.

Zrovna koukám na Mackie CR8S-XBT nebo Presonus Temblor T8. Potom by mohl být
stereo zážitek 2.1 v dané cenové relaci hodně příjemný, pro mě zřejmě konečná v pracovním mini-pokojíku.
Takže pro někoho, kdo má podobné zadání, dobrá inspirace k zamyšlení. ;-)
Hezký den všem.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 27. 12. 2020 02:54

Dobré brzké ráno přátelé :-)) ,
tak nakonec jsem svoje zadání "dořešil", po poradě s Emilem, nákupem rozbaleného nového SW
z Ebaye Jamo sub210 gloss white za nějakých 117 GBP https://www.ebay.co.uk/itm/Jamo-sub210- ... 2749.l2649
a musím říct, že v kombinaci s těmi aktivními Edifiery S880DB naprosto vyhovuje a troufnu si tvrdit, že zvuk je o dlouhý parník lepší než soundbar v cenové relaci 10k ( který jsem mimochodem také zkoušel, ale zvuk byl "fujtajbl" :-D ).
- celkové náklady tedy nepřesáhly 230 GBP i s dopravou a výsledek je pro mě nad očekávání, zvuk z telky v mini pokojíčku je teď jedním slovem perfektní, má to šťávu a grády při hudbě i při sledování fimů z BR-disců, externího HD i sítě z PC.
- ještě jednou tedy upřímný dík Emilovi za cílené perfektní rady přes SZ, vysvětlení problematiky i podrobný nástin funkčního propojení :tleskani
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků