50"-55" TV do 12k - pozemní vysílání a Netflix

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 10. 2020 12:49

To je prostě jen povrch. Folie to není. Dneska ty folie se už moc nedávají. Samsung je třeba má až u vysokých modelů. Dneska spíše jen taková slída v krabici, do které je to zabaleno.

Určitě se známejch/kámošů poptej na KODI - super věc.
Pohodový je i hlasový vyhledávání. Pokud máš TV v češtině, tak v menu našipkuj na ikonu mikrofónu v levym hornim rohu a můžeš českym hlasem hledat třeba na Youtube. Pokud to máš v anglině, tak můžeš říct - Ok Google - a potom řikat v podstatě cokoliv, anglicky.

Dobrá funkce pro Youtube koukače. Lepší než tam cvakat písmenko po písmenku.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merkury 18. 10. 2020 17:55

indeshit můžu se zeptat co všechno se na tv dá ovládat tím hlasem jdou i přepínat jednotlivé programy.
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod kmara 18. 10. 2020 17:58

Mělo by to jít, ale já zatím nemám TV programy, tak to nemůžu vyzkoušet.
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2020 19:26

kmara píše:Tak jsem nakonec koupil tu TCL 55P715. Zatím spokojenost a se vším se teprve seznamuji. Chtěl jsem se, ale zeptat na takovou blbost. Dává se na obrazovku nějaká ochranná folie? Přijde mi, že tam je nějaká folie a nevím, jestli ji sundat nebo ne. Je tak milimetr od kraje po celé obrazovce. Jestli to třeba není nějaká úprava proti odleskům? Díky

Když už je dnes ještě fólie na displeji, pak má povětšinou v jednom z rohů značku pro odejmutí. Neříkám, že vždy ale ano. V každém případě, kde je podobná fólie instalována, tam musí po osazení TV přijít její odejmutí. Nedoporučoval bych provozovat telku s nasazenou fólií, byť jsou možná kšefty a lidé, kterým to nevadí. Jednak asi její povrch ruší obrazovou jakost, a navíc vlivem tepla od panelu může dojít k následným problémům při chuti ji konečně sundat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 10. 2020 20:40

merkury píše:indeshit můžu se zeptat co všechno se na tv dá ovládat tím hlasem jdou i přepínat jednotlivé programy.


Ano, lze to.
1) říct i česky : "kanál a jeho číslo"
2) říct název - lze i kanál libovolně přejmenovat. Třeba pokud se Barrandov přejmenuje na "zvyšující IQ" , tak pak lzr vyslovit "kanál zvyšující IQ" a přepne to na Barrandov.

Dá se hledat česky na YT, ptát se na póčo, apod. Česky.

Anglicky jde mnohem, ale mnohem víc.

-- 18. 10. 2020 21:42 --

Jak píše MgX. Fólii určitě sundavat. Je to pouze pro ochranu při transportu.
Obraz je hlavně zbytečně tmavý, pokud se fólie nechá na displeji.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kmara 19. 10. 2020 08:14

Zasílám foto folie na obrazovce. Mám se to tedy sundat? Díky
Přílohy
20201019_090443_(1)_(1).jpg
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod kmara 21. 10. 2020 12:26

Mohl by mi prosím ještě někdo poradit jak na to ovládání hlasem? Mělo by to fungovat bez ovladače, pokud to dobře chápu. Ale česky to nereaguje. Pouze s ovladačem držím li mikrofon.
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 10. 2020 13:49

Alexandr Bray z AVmania.cz píše: Android TV systém ve spojení s mikrofonem dálkového ovladače ukáže výsledky vyhledávání v naší mateřštině. Ovládání skrze mikrofon v televizoru si vyzkoušíte pouze u akceptování cizího jazyka v menu a komunikace opět cizím jazykem (typicky angličtině).
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmara 21. 10. 2020 13:57

No dobře a co ta reklama s Horvathem, co tam řekne kanál 5 a tv se přepne �
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 10. 2020 14:05

při nastavené TV do češtiny nejde hands-free = neprobudí se vyslovením OK GOOGLE -> musíš "ručně" ťuknout na mikrofon ikonku vlevo nahoře v ATV homescreenu a pak můžeš říct "kanál 5" , nebo "spustit Netflix" - klidně už česky. Jde je o to(ne)probuzení pomocí vyslovení "ok google"

-- 21. 10. 2020 15:19 --

to je u všech androidTV stejný - jde o jazyk nastavení

-- 21. 10. 2020 15:27 --

CZ na ovládání je limitovaná - nejde třeba říct "hlasitost 20", musíš v AJ říct "set volume to 20"

pokud jsi ale Němec a třeba máš plné ruce práce hajlováním :) , tak můžeš říct "ok google" a pak třeba "hochalpenstrasse" a vyhledá ti to krásy Rakouska na Youtubu - prostě ve vybraných jazycích funguje tzv. hands free a CZ nepatří mezi vybrané jazyky - s CZ lze ale hezky vyhledávat na YT a na vybrané otázky se ptát
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kmara 23. 10. 2020 13:15

Mám tv připojenou přes wifi cca 60mbit/s. Včera jsem pustil nějaký film ve 4k přes kodi SC, cca 30gb a chvílema lagoval obraz, psalo to něco o slabém připojení. Vyřeší to připojení kabelem? Je to rychlejší? Děkuji
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod kmara 23. 10. 2020 14:20

Když otestuji rychlost v kodi, tak mi to píše 30mbit jen.
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 10. 2020 14:29

je to o bufferu - použij doplněk ARES WIZARD
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kmara 23. 10. 2020 15:30

Hodil jsem to tam, ale je to pořád stejné.
V aresu ukazuje rychlost 65mbps, v kodi 30mbps. Proč?
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod kmara 28. 10. 2020 19:35

Mohl by mi prosím někdo prohlédnout nastavení obrazu a případně poradit, co by se dalo vylepšit. Děkuji
Přílohy
20201028_192959_(1)_(1).jpg
20201028_192951_(1)_(1).jpg
20201028_192933_HDR_(1)_(1).jpg
20201028_192912_HDR_(1)_(1).jpg
kmara
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků