Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 10. 2020 08:51

No nevím, s HD800S byl zvuk z Moja pro mě naprosto nedostačující (např. z R2R11 mnohem, mnohem lepší s 800S).
S HD650 se to ještě dalo i když taky nehrály tak jako třeba s Gilmore nebo rHeadem.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L0RD111 18. 10. 2020 12:08

martas38 píše:Ten UsbBridge je dá se říct jednoduchý streamer, že? Stojí to zvukově za to?


Áno,v prípade UsbBridge od ALLO ide o jednoduché zariadenie, zložené z dvoch PCB a hliníkového obalu. Je napájaný externým zdrojom, kde sa dá vybrať z lacného 5V SMPS zdroja alebo si priplatiť za Shanti LPS.
Výber OS je už na samotnom užívateľovi, ako už spomenul Tibormi.
K zvuku len toľko, že na pozadí hudby nepočujem žiaden šum, alebo iné "elektro rušenie" - ako napájací zdroj používam Shanti.
L0RD111
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2020 12:29

LORD111: Asi se to tam posílá přes UPnP? Nevíš náhodou, jestli se to v MacOS hlásí jako síťové zvukové zařízení? Mám takový "streamer" teda říkám tomu spíš bezdrátové repro postavený z Raspberry s Volumiem a tam to jde. Předpokládám, že to bude podobné a je to věc systému a ne hardware.
Docela se mi to líbí a přijde mně to lepší jak různe USB silencery, purifikátory a já nevím co. Možná k tomu ještě pořídit lineární zdroj.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 18. 10. 2020 12:51

Ja si neviem pomôcť, ale mne tie Raspberry riešenia prídu ako chybný hype. Väčšinou keď ich dlhodobí zástanci neskôr prejdú na nejaké dedikované zariadenia, väčšinou potom hodnotia Raspberry ako menej kvalitné. Napíšte, ak máte iné skúsenosti.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 18. 10. 2020 12:53

Jako je to hodně multifunkční věc, můžeš tam posilat přes upnp, nebo nahrát na flašku, nebo tam nahrát jinej linux a mit to jako roon endpoint.
Obyčejná malina je asi dobrá, ale allo venovalo hodne vyvoji usbridge signature, tam tam by melo byt to elektro ruseni jeste vic potlaceno.

-- 18. 10. 2020 13:58 --

zino333 mal som originál usbridge, ten bol len kúsok lepší než pc, potom digione signature, kde boli lepšie hodiny atd a to hralo hodne rytmicky. Vtedy som ešte nevedel o Moode audio, používal som výhradne Volumio, až ked som to predal, tak som sa dočítal, že Moode je lepšie, takže strašne závisí na softvéru. Teraz po čase chcem konečne kúpiť usbridge signature. Veď potom môžeme potestovať niekedy :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 10. 2020 13:43

Zase by som tie raspberry riešenia toľko neodsudzoval. Používajú to ľudia so zvyšnou aparaturou za tisíce EUR. S DACom priamo zapojeným v krabičke si myslím, že nie je dobrá cesta, ale tie USBbridge Signature, ktoré spomína tibormi, sú podľa mňa výborné mašiny. Ja som túto vetvu audio reťazca zahodil len z dôvodu nekomfortu ovládania. Už le čakať minútu, kým to naštartuje mi liezlo veľmi na nervy. A pre niekoho môže byť problém to, že nie vždy ide všetko po masle s inštaláciou, ale videl som v tejto veci veľký progres poslednú dobu, čo som to používal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L0RD111 18. 10. 2020 13:53

martas38: prepáč, s MacOS nemám žiadne skúsenosti.
L0RD111
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2020 15:49

Pokud bych do toho šel, uvažoval bych právě ten USBbridge Signature. Předpokládám, že co se týče případného rušení apod by to bylo lepší jak hrát z počítače a že to bude účinnější jak nějaký AQ Jitterbug ve kterém jsou dva odpory a jeden kondenzátor.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 18. 10. 2020 16:42

Jsou i jiná, lepší řešení, napr jako Sotm SMS 200 Ultra s pořádnými hodinami. Ale to stojí 1200+ eur. Takže USBridge Sig na začátek a pak když to nebude stačit, tak nějaký DDC reclocker, jako napr Denafrips Iris. Tak to vidím já :)
Ale Vy co máte Chord produkty, tam asi nejaký reclocker není nutný, Chord toto umí.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2020 17:01

Mně jde o nějaké takové řešení až se budu opravdu nudit, tak se ptám pro zajímavost a 1200EUR do toho určitě nedám. Možná časem skončím jen pro ten pocit u Jitterbugu. Momentálně spíš řeším nějaký DAC/Amp k PC k Solaris. Tedy bez šumu. Mojo šumí až to hezký není. Mám na cestě E1DA 9038D a velice chválené Lotoo Paw S1. Ta jsem zvědav, jak to bude hrát a co si nechám. Cestou DAPu jít nehci poslouchám nejraději z PC a baterka mě irituje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 18. 10. 2020 17:07

tibormi píše:Ale Vy co máte Chord produkty, tam asi nejaký reclocker není nutný, Chord toto umí.

K Chordu. Práve kvôli tomu, že Hugo TT2 má vyriešené všetko na čo by som si zmyslel, tak v skutočnosti ide o veľmi výhodné zariadenie aj napriek svojej na prvý pohľad astronomickej cene.

Tak schválne. Predstavme si, že chceme vyskladať naozaj špičkové železo. Teda všetko vyriešené v TOP triede. Od napájania, cez USB, hodiny, DAC, filtre aj zosilovaciu časť, proste všetko. Pri iných zariadeniach ak by sme boli v high-end triede, tak samozrejme aj kabeláž. Zrazu to Hugo TT2 nevyzerá s tou cenou až tak zle, nie?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 18. 10. 2020 18:00

...
Přílohy
jvc.jpg
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 25. 10. 2020 14:14

Tak mazel je od pátku doma. Jak je člověk natěšený, tak nezná míru a včera jsem si už musel ,,ordinovat" přestávky. Trošku bojuji s tím párováním. Hugo 2 bylo světlejší,s Meze to bylo super. Tady trošku tmavší, ale pořád detailní. Ale možná mám přeposloucháno.. :shock: Jak je prý TT2 choulostivá na kabely, má mě přijít Chord usb Signature TunedARAY (doporučeno uživ.zatty-Highend forum),tak uvidím.Dneska propojeno co dům dal, tak se to snad trochu zlepší.
Přílohy
20201025_135342.jpg
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 10. 2020 14:42

Vitaj v klube.

K tomu USB káblu. Ja mám stále Supra USB 2.0 a zámerne si nahováram že to stačí. A najmä nemám kde vyskúšať lepšie varianty a naslepo kupovať kábel za stovky € nechcem. Tak daj vedieť čo ten Tuned ARAY bude zač.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 10. 2020 16:29

Celkem by mě zajímal rozdíl mezi trošku slušnější sestavou (např. můj Qutest + Gilmore) a Hugem TT2.
Jestli by se jednalo o jednotky nebo desítky procent.

Na předním panelu vidím tři sluchátkové výstupy, je nějaký z nich symetrický?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků