Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 16. 10. 2020 14:12

Díky za info.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanthomas28 22. 10. 2020 16:05

Zdravím,
Máte TV na stene? S akým držiakom máte skúsenosti?
Sony odporúča ich SU-WL450. Tento sa však už nedá kúpiť.
fanthomas28
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2020 16:08

Jestli v popisu uvádějí VESA standard, tak bych koupil nějaký adekvátně váhově dimenzovaný a hotovo. Anebo si zavolat na podporu, zda podpoří :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tielk100 22. 10. 2020 17:44

Přesně kup ho podle rozmeru vesa,nosnosti a podle toho jak chces tv daleko od steny.Ja mam tento Stell SHO 1004B je sice trochu dal od steny ale drzi krasne a jde naklopit dolu coz jsem potreboval.
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod PavelB85 25. 10. 2020 17:06

Oplati sa tato TV stale kupit v cene cca 750€? Resp ist radsej do niecoho ineho? Vdaka
PavelB85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 26. 10. 2020 07:06

Asi bych koupil XG9005 je stejná jako Xf 9005 jen má lepší obrazový procesor X1 ultimate, rychlejší HW pro Android a asi nebude o moc dražší
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 26. 10. 2020 08:26

Ale XG9005 na menší úhlopříčku, pouze 49", v jiné velikosti se nevyrábí. Náhradou by byla 55XG9505, což je výrazně lepší model než 55XF9005 a momentálně se dá koupit za cca 27k. Stál jsem před stejnou volbou a jsem rád, že jsem si připlatil za XG9505.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2020 10:51

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftelf 26. 10. 2020 14:28

Je zde někdo kdo má problém s náhodnými restarty TV při sledování DVB-T2 ? Už měsíc si dopisuji s prodejcem / servisni podporou / autorizovaným servisem. Televize je měsíc a půl nová, náhodně se restartuje v TV appce cca 1x denně až obden. Již jsem zkousel vše možné co mi servis tvrdil, že pomůže. Reklamační doba neběží, protože to by si televizi servis musel odvézt a na rovinu mi řekl, že to zamítnou, protože nebude den sedět před televizí a sledovat kdy se restartovala. Již se taky jednou stalo, že zamrzl asi HW tuner a jakékoliv pokusy o otevření TV appky nebo settings zkončí 10s zámrzem systému, toto se stalo zatím 2x, napodruhé to mám natočené na kameru. TV se restartovala i při minimalistickém settingu, kromě tuneru nebylo v TV na nic šáhnuto, ani připojená siť po factory resetu. Díky za vaše zkušenosti.
ftelf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 28. 10. 2020 04:05

Stáhni a nainstaluj poslední firmware a vypni HBBTV.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fenix87 2. 11. 2020 13:40

Pravda je že sem se také s restarty potýkal a pomohlo bud uplně vypnout červené tlačítko a nebo ho povypínat na některých programech. Já mám aktivní HBBTV na České Televizi jenom. A je pravda že sem tuhle funkci moc nevyužíval. Televize se občas restartuje ale přijde mi že to děla v stand by režimu. dneska mám už 300h na počítadle bez restartu.

Jo a naistalovat update 6.6575 což je aktualní verze je minimálně doporučené. Řešit problém s hbbtv by mohla až budoucí aktualizace s androidem 9 postavená na jadru 4.9 ale ta ještě není dostupná pro evropský region
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod jouda.man 2. 11. 2020 23:21

model: Sony KD-65XF9005
Android: 8.0.0
FW: 6.65751
nákup: 01/2019

Uživatelé této řady TV, mám na Vás pár dotazů. Předem musím konstatovat, že během dvou dnů jsem přečetl celé vlákno a adminovi slibuju, že se skutečně budu snažit neporušovat prav.kohokoli. Služby NETFLIX, HORIZON, O2 TV a další si vždy na testování a další používání platím či využiju službami nabízený bezplatný čas.

Při prvním fw jsem měl dojem, že se firma SONY vydala na velmi tenký led. Pokud jsme ji sledovali při implementaci formátu mp3, tak jsme byli šokováni... V prvních měsících docházelo často k restartům, či zamrzání systému. Já nic, jen manželka mě chtěla i s TV za 40tis. poslat kamsi. Nutno podotknout, že jsem zkoušel její meze (ne manželky). Hlavně v KODI instalovaný addon Cinema vždy dost zaneřádil paměť a syn pouze přeskakoval z aplikace do aplikace aniž by to KODI korektně ukončil (zrovna to se ukončuje korektně). Takže zůstavalo v paměti a data tohoto addonu šla do několika GB. Proto jsem si pořídil flašku a nastavil ji jako úložiště zařízení. Zpomalila se sice aplikace, ale TV doznala stability. Při současném addonu je situace zcela odlišná, tedy stabilní.
Abych zůstal u tématu KODI, tak tuto nástavbu znám z jiné platformy, ale nechápu, jak tu mnozí píšete, že obraz 4k (2160) je z ní perfektní. Na fórech zabývajících se KODI jednoznačně píšou, že KODI 18.xx má výstup pouze 1080. Nezarazilo Vás, že v nastavení nelze zvýšit rozlišení na 2160? Teprve verze 19.xx by měla umožnit výstup 2160 (4k)? Možná to někdo upravil pro využívání na Android TV, ale nevím o tom.

Během studia příspěvků jsem narazil na používání O2 a Horizon. Nativně tyto služby nelze nainstalovat. I když se mi to povedlo, jejich využití v odezvách desítek sekund snad pro někoho nemůže být normální (vždyť to vadí i hlemýžďům)? Nehledě na instalaci, která mi trvala řádově desítky minut. V NB není problém tyto služby nainstalovat a používat (tedy Win), a ani v Adroid tlf. není problém, proto nechápu, proč se společnosti nesnaží, když já platím! Použil jsem k instalaci apky: O2 TV_v6.12.2 (201835)_apkpure.com.apk a Horizon Go_v2.3.54 Prod_apkpure.com. Nutno přiznat, že O2 služba běží lépe. Obě služby mě nabízí možnost až čtyřech zařízení, tak proč dělají těžkosti s napsaním apek do tohoto systému (O2 mám předchozí balíček TV L). Mám oprávnění si připojit až čtyři zařízení. Pokud Vám to někomu funguje bez problému napište verze a způsoby instalace potažmo používání.

Dolby Vision. Dočetl jsem se zde na fóru, že Vám DoVi funguje. Při použití tlačítka režimů obrazu se v horním pravém rohu zobrazí i Vision. Já jsem zkoušel několik různých zdrojů tohoto formátu a kontejnerů (kodeků), ale nanejvýš tam mám zobrazeno HDR. Zkoušel jsem různé ukázky stažené z Internetu (m2ts,mkv), videa z YT (VP9) a vždy stejný výsledek. Jednou jsem si půjčil i BD přehrávač s DoVi filmem. Opět žádné zobrazení Vision. Na kterém videu, volně dostupném, se Vám zobrazí Vision?

Přehrávání videí je další kapitola. Vlastním WD My Cloud EX2 Ultra, ve kterém jsou uloženy 2xHDD po 8TB v režimu mirror. Něco jsem si sice převedl nebo nahrál, ale pro mě nejdůležitější jsou nahrávky domácího videa (samozřejmě i domácí fotografie a další data mnou vytvořená), protože kopie neseženu nikde na Internetu, ani si je nepůjčím v žádné půjčovně. Mám tam nahráno 100 miniDV kazet a další videa např. z mobilu. Použití DLNA mě doslova vytočilo (prázdné adresáře, která jsou fakticky plné videí, nedostatečný streaming). V současné době používám ve VLC playery předdefinované cesty přes protokol NFS k tomuto serveru. Musím podoknout, že jsem zvýšil cachování u VLC na 1500ms a na switchi jsem nakonfiguroval porty, ve kterých je cloud a TV pro vysokou prioritu přenosu dat (5/7). Od té doby nemám přes síť problém ani s domácím videem (ano jsou pouze v HD, ale ty prázdné adresáře mě štvaly), ale nemám problém s přehráním ani s videi UHD (2160p). Připojení TV do sítě přes kabel považuji za samozřejmé a na základě omezení dnešních TV pouze 100Mb, ale ostaní zařízení mohou komunikovat i 1Gb.

Připojení HDD k TV řeším přes prodlužovací kabel a na kloubový VESA držák jsem si přišrouboval rámeček na HDD (ICY BOX), který umožňuje vsunout 2x2,5" HDD a 1x3,5 HDD. Po použití vždy HDD odpojím přes "Nastavení/Úložiště a resetování", kde je zobrazená připojený HDD ("/XXXXXX"), a když na něj najedu kursorem a stisknu OK hned jsem na volbě "Odpojit". Po chvíli zobrazení hlášky "Odpojování úložiště XXXXXX" se objeví další hláška "Úložiště XXXXXX bylo bezpečně odpojeno" a já zařízení fyzicky odpojím.
Pořady nenahrávám lokálně (používám O2 TV), ale jinak bych pořídil kvůli nepřetržitému napájení ext.zdrojů paměť bez pohyblivých segmentů (SSD, flešku).

HBBTV mám zapnuté. Nepozoruji, že by skutečně tato služba měla nějaký vliv na stabilitu TV. Horší jsou ty reklamy a upoutávky, vyskakující zpoza spodního rohu. Zhoršují mou psychiku při sledování TV vysílání.
Zapojím a vše funguje. Tak to dnes neplatí ani s varnou konvicí.
Cimrmanův teorém: Pokud jste svět nepřesvědčili, kterou cestou se vydat, pak jste mu určitě ukázali, že tudy cesta nevede.
Teorém pana Davida: U všeho se musí myslet!
jouda.man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 3. 11. 2020 06:59

Tak jsem zkoušel kontaktovat technické zastoupení SONY v UK jestli nemají nějaké infomrace ohledně updatu FW 6.7115 a pořád nemají. Tak nevím už to budou dva měsíce kdy to dostala latinská US a já bych rád taky instaloval. Otazka je jestli tohle oddělení má informace o budoucích updatech a jejich uvedení. A nebo jsou to laici kterí davají rady CTRL C a CTRL V. Když jim pišu o náhodných restartech vždy mi poradí stejnou odpovědí.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 11. 2020 10:20

Toto su moje skusenosti takmer s kazdou podporou, ci je to Sony, Philips, Electrolux, Samsung, LG... . Pre vyrobcu je dolezite predat co najviac kusov, popredajna podpora pre nich nie je az tak zaujimava. To vsak neznamena, ze na nu uplne kaslu, pretoze aj to je aspekt ohladom kvality znacky. No minimalne updaty, ktore vyrobok vylepsuju, ich zaujimaju najmenej a tak nemaju ambiciu o takych nepodstatnych veciach skolit ludi z podpory alebo filialok. Zostava len sledovat overene fora, kde sa clovek dozvie najviac.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 8. 11. 2020 10:34

Dolby Vision napríklad ide korektne na Netflixu. Ked spustis film tak sa v pravom rohu hore zobrazí na chvilu Dolby Vision,ale v natsvenaich obrazu tam je iba HDR.
To je ok.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků