Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 25. 10. 2020 18:45

Hugo TT2 podle mě vychází z tónového zabarvení moja. Je to takové mojo na steroidech.Teď jsem je měl zapojené vedle sebe a porovnával, i když opravdu nejsem žádný sluchař, bylo to lehce patrné. Až jsem byl překvapený, kolik si to mojo uhraje a jak je si to s TT2 podobné, myslím tónově. Nástroje jsou u moja trochu v řadě, ne tak jako na TT2 krásně do hloubky. Mimochodem, tohle je na TT2 neskutečné, ta hloubka scény, to rozmístění nástrojů v prostoru.Tam na to mojo nemá ani zdaleka.
Jak jsem psal výš, párování je skvělé s HD800s i se standart kablem takové basy jsem ještě neslyšel. s Empy je to na mě trochu tmavší zvuk, trošku až moc odspodu. Kluci co mají Empy a TT2 to mají asi jinak, každý máme jiné preference.Ve vlákně na head fi a nejen tam,to borci řeší překabelováním, ten standart asi nebude hodný 3t.sluchátek.Tak už se rozhlížím, Forza, Meze, Lavri s novým multistrand litz kabelem, uvidím.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 10. 2020 08:31

@sarga: Gratulaceee! :-)
Pořiď k Empyreanům ten kabel od Meze a budeš spokojen. ;-)

@BabetakCZE: Všechny tři jsou nesymetrické.

@zino333: USB kabel Supra jsem neslyšel, ale můžu ti slíbit, že ten, co používám já (Audioquest Coffee) je safebuy. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 26. 10. 2020 09:04

Co jsem tak vyčetl, tak ten přední výstup 6,5 mm je nejtransparentnější. XLR zadní výstup sice nejvyšší výkon, ale za trochu ztráty detailu. S Meze se hlasitostí motám okolo -30, HD800s asi -25, režim sluchátek Hg. Napojovat podle mě dozadu ty naše plechovky, asi nemá smysl, sice jsem nad tím taky chvíli uvažoval.
Napojil jsem TT2 na zadní cinch v režimu DAC, takže plný výkon, na Vincenta KHV1, a takový zvuk z něj ještě nelezl. Na rozdíl Huga 2, obchází regulátor hlasitosti a je to znát. Říkám si, starý brachu, ještě nepatříš do ,,starého železa". Hlasitost na něm,ale na úplném minimu. Takže DAC super.Vzhledem k výkonu TT2 se poohlížím se po nějakém reprokabelu s cinch konektorem, na propojení jednoduších bedýnek.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 10. 2020 09:36

Ten DAC je kvalitativně jasným signifikantním krokem vpřed ve srovnání s nižší třídou převodníků.
Píšu o tom v té dlouho slibované recenzi, kterou jsem pořád nedokončil. Ale snad už to nebude dlouho trvat. :roll:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 10. 2020 09:47

@sarga: Hmm, hovoríš, že s Meze si na TT2 okolo -30? To ja sa pohybujem medzi -18 až -12 ak sa rozbehnem.

@pavel1756: Určite skôr ako USB kábel bude u mňa na rade slúchadlový kábel. Ja som už tiež pozeral na tie Lavri strieborné litz káble čo tu aj sarga spomínal.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 10. 2020 10:13

Já se u poslechu klasické hudby pohybuju mezi hodnotami -9H a -16H. Ale u moderní se taky občas dostanu až k -30H.

Četli jste někde srovnání kabelů Lavri s tím od Meze?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 10. 2020 10:22

Ja som práveže s elektronickou hudbou na hodnotách, ktoré som písal. Je to nahlas, ale nemám pocit, že by to bola nebezpečná úroveň. Na to si dávam pozor, lebo o sluch nechcem prísť. Každopádne -30 mi príde potichu. Otestujem.

Ja som nečítal porovnanie Lavri vs. Meze. Ale Lavri tvrdí, že tie ich Multistrand Litz káble sú z čistého striebra. Zatiaľ čo Meze strieborný kábel je v skutočnosti medený s postriebreným povrchom. Preto ma tie Lavri lákajú viac.

-- 26. 10. 2020 11:22 --

https://www.lavricables.com/new-awg20-a ... lable-now/

-- 26. 10. 2020 11:24 --

@sarga: Je skvelé prečítať si, že aj KHV-1, ktoré je už "staršieho" roku narodenia a podstatne nižšej cenovky, dokáže konkurovať dnešným top záležitostiam. Mne boli Vincent produkty vždy sympatické.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 10. 2020 10:37

U toho celostříbrného bych se bál, že bude výsledný zvuk až moc světlý. Za mě je ten Meze Silver Plated optimální. Pokud by ještě víc vytáhl vyšší pásma, už by se mi to nelíbilo. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 26. 10. 2020 10:50

zino333
Nemáš zaplý nízký výkon na TT2?
Ohledně hlasitosti, už si na to dávám bacha. Pátek, sobota,jak to bylo nové, jsem to ,,vařil" asi na 20-25 tak nějak, bylo to přesně ono, co Vám budu povídat. Ale jak jsou ty Meze naladěny tzv. ,,hudebně" , lehce se stane, že to člověk přepálí s hlasitostí a pak se dostaví mód ,,přeposloucháno", ,,nachluchnuto". Možná i proto tenkrát ty moje úvahy o moc tmavých Empy. Těch -30 je asi opravdu potichu, ale tak nějak se od něj odrážím k větší hlasitosti.
Recenze, natož srovnání těch dvou kabelu nejsou. Ono těch recenzí konkrétně na Empy vůbec je málo, a od Lavri Litz kabelu už vůbec ne. Tu recenzi co tam má, to je na core verzi. Ten Lavry je prostě risk.Výšek bych se ani nebál, ale to stříbro a pevnost basů, to by mohlo být nalevačku.
Naposledy upravil sarga dne 26. 10. 2020 11:00, celkově upraveno 2
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 10. 2020 10:55

Mám High Gain. Teraz som mal poslednú hlasitosť na -20 a to viem, že bolo pohodové počúvanie pri hlasitosti ktorú považujem za normálnu. -12 mám domácu párty, ale neni to ešte vreskot, z ktorého by som bol ohlušený po nejakej dobe.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 26. 10. 2020 20:29

Trochu navážu na svůj starší příspěvek na téma přehrávání digitálního zvuku z PC na platformě Windows. Když jsem s tím začal , zdálo se to jednoduché. Vezmu svůj RME Adi + noťas a Foobar2000 a je to. Spousta laborováni a stále to nebylo ono. Zkoušel jsem různé free a testovací verze přehrávačů pro PC. Když byl zvuk celkem OK, tak zas nebyl software na noťasu stabilní nebo neuměl přehrát požadované druhý souborů + hluk z ventilátoru PC. Nakonec jsem se dopracoval k této sluchátkové sestavě: Vyhraněný pouze pro hudbu PC Asus Mini PC PN40, 8GB ram + interní 1TB SSD Samsung EVO ( přehravam pouze lokální soubory) + Combo RME adi 2 DAC fs + USB kabel Supra + AQ Jitterbug + sluchátka Hifiman HE 560 + custom kabel Oehlbach. Software: Očesaný Windows 10 pro , Audirvana+ ,Fidelizer Pro. Nyní jsem s PC zvukem celkem v klidu. Další moje téma bude filtrace napájení. Pokud mohu doporučit free PC přehrávač, tak jednoznačně vítězí pokud se týká zvuku a stability albumplayer.ru.
Přílohy
IMG_15082020_114942_(1080_x_1080_px).jpg
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 10. 2020 06:28

Pěkná sestava. :-)

Jaké jsi zaznamenal rozdíly ve zvuku při zapojení USB kabelu Supra ve srovnání se základním kabelem? A při zapojení Jitterbugu?

Co se týče té filtrace, vyzkoušel jsem toho více, ale pozitivní zkušenost mám pouze s Audioquest Niagara 1000/1200 a s Mudra Akustik. Ostatní rádoby filtry (například IsoTek nebo Supra) neměly žádný slyšitelný přínos.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 10. 2020 08:42

Moc pěkný bessinka, i zkušenost. Dřív jsem taky řešil přehravač a nakonec jsem zjistil, že pro mé účely mi vyhovují služby digitální hudby.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 27. 10. 2020 12:57

Drobný dotaz mimo zvuk. Mám RME krátce a užívám si ho k maximální spokojenosti... Jen k fotce sestavy, zdá se mi to, nebo je spektrální analyzer žlutý? Mě to v nastavení nabídlo jen zelenou, tyrkysovou a amber...
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 10. 2020 15:36

Je to "Amber" barva, a na DAC FS i ADI-2 PRO existuje :)

A sestava parádní <3
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků