Sony OLED A8-jak vypadá balení? Černé pozadí=mapy. Proč?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 26. 10. 2020 08:36

Je to asi dan za to, ze OLED ma ovela lepsie zobrazenie ciernej. Ak sa chce clovek vyhnut takymto "skvrnam", musi jednoducho pouzivat kvalitny zdroj videa s vysokym datovym tokom. Ono pri vysokej komprimacii sa setri hlavne na tychto tmavych scenach.

Mozes si to porovnat tak, ze si stiahnes/pozries online nejake video s tmavymi scenami (odporucam napriklad serial The Expanse v 4k). :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ecop 26. 10. 2020 09:57

MgX píše: Nicméně kdyby to byla chyba TV, určitě černá bude zlobit stále.


Nedělá to pořád, vypozoroval jsem, že je to u nočních scén, kdy je něco černého a ještě ve tmě.
Teď v pátek nebo sobotu jsem koukal na Rocky mladá krev, a ve scéně kdy byli spolu mladý Appolo a ta jeho, tak jim to dělalo ty tmavě šedivé mapy ve vlasech (černé vlasy ve tmavé místnosti)

MgX píše: Mimochodem... ty skvrny v černé, o které se tak zajímáš, jsou pro Tebe vidět z běžné pozorovací vzdálenosti, nebo jen při detailním zkoumání z nějaké kratší pozorovatelny?


Právě že ne, spíše jsem dál, než bych měl být, cca 3,5 m na 55" TV

Až na toto jsem s TV hodně spokojen, Android funguje, je to celkem rychlé, sehnal jsem si ten podsvícený ovladač RMF-TX611E a jede v pohodě.
Zvuk je taky v porovnání se starou TV o hodně lepší.
Co se týče ostrosti a pohybu, tak rovněž spokojenost, řekl bych, že to mají dobře naladěné z výroby, až teda na tu černou...

Neměl jsem teď o víkendu čas něco ladit, skončil jsem práci skoro v deset večer ;-]
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 26. 10. 2020 10:22

S tvou TV nic není.
To co pozoruješ (mapy v tmavých oblastech) pozoruješ u starších pořadů a filmů nízké kvality a datového toku.
Sony má nastavené parametry víc do ostrosti a u těchto titulů je tento jev ještě zmocněn.
Ještě než začneš laborovat se šumem zkus nejdřív jen ubrat ostrost. �
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tanguero 26. 10. 2020 10:28

Ahoj, přidám svoji zkušenost s LG55C8. Při vybalování měla ze strany obrazovky folii, která se sloupla, něco takového jak je na novém mobilu.
Podobné mapy v černé jsem zaregistroval na Netflixu u Zaklínače, ten je taky hodně tmavý. Zmizeli po změně profilu na profil bez HDR. Takže problém vidím ve zdroji signálu. HDR by mělo dynamicky zvýšit kontrast, jenže díky kompresi dat nemá dostatek informací na správný výpočet scény a pak dochází k podobným efektům. Doporučuju zkusit povypínat co nejvíc "vylepšovátek" obrazu, výsledek bude pro oko nejlepší. Ono i kódování v DVB-T2 musí pracovat s užší šířkou pásma a i když jsou algoritmy modernější, kde nic není, ani čert nebere.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 26. 10. 2020 10:49

Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2020 10:59

Mclaren F1 píše:S tvou TV nic není.
To co pozoruješ (mapy v tmavých oblastech) pozoruješ u starších pořadů a filmů nízké kvality a datového toku.
Sony má nastavené parametry víc do ostrosti a u těchto titulů je tento jev ještě zmocněn.
Ještě než začneš laborovat se šumem zkus nejdřív jen ubrat ostrost. �

Ano, psal jsem, že televizoru s největší pravděpodobností nic není. Občas právě Sonyho práce s šumem a jeho jakýmsi přidáváním, navyšuje nejen pocitovou ostrost, ale také případné neduhy u starších děl. Mapy v tmavých oblastech zřejmě zcela potlačit nepůjde, nicméně by mělo jít je nastavením drobátko ovlivnit. Určitě bych ale vzal nějaké testovací video, na které to pořád dokola budu zkoušet. Proč? Abych viděl na jednom a tom samém obraze rozdíl.

Je škoda, že nemám teď přístup k nějaké Sony TV. mohl bych mu poradit přesněji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 26. 10. 2020 11:13

Ano je to složité poradit když člověk nemá ani náhled jak je obraz nastaven.
Alespoň screeny z nastavení.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2020 11:23

Jsem si ale vědom, že mapy jsou běžně viditelné nejen u OLEDů. Prostě klasická ukázka jakési snížené kvality videa. Jen jde o to, vyloučit vadu TV. Což by ale dělalo stále. Kdyby byly vada.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 26. 10. 2020 15:36

Tyto artefakty v obraze při horší kvalitě videa pozoruji taky(Panasonic FZ800)párkrát jsem se díval na ser.Dáma a král(přes SAT.)a tam při některých nočních scénách,tak to je opravdu katastrofa,prostě kde nic není ani smrt nebere.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod ecop 29. 10. 2020 12:45

Uběhlo pár dnů, zkoušel jsem všemožné kombinace nastavení ale moc se to nezlepšilo.

Asi to bude signálem, protože z DVD/BD nebo Youtube je obraz naprosto perfektní.
Nejspíš s tím nic neudělám, co už...tu Sonku jsem bral jako asi nejlepší na SD/HD vysílání, jestli by to na nějakém jiném oled TV bylo lepší/horší, tak to netuším.
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2020 12:49

Ono to nebude moc lepší ani na jiném OLEDu, ani na LCD. Vždy půjde jen o odlišnou míru potlačení negativa, kterou TV umožní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 29. 10. 2020 18:15

Včera se ty mapy (artefakty) jak uvádí někdo jiný projevily na ČT24HD, bylo to něco ohledně včerejšího svátku a jak byly záběr na moderátorku a za ní tmavá Praha, tak to tam bylo dost vidět.
Jak jsem psal, zkoušel jsem všechno možné ale odstranit to úplně asi nelze.

Jen by mě zajímalo, proč to nedělá na starším Samsungu 40J6272, cca 5 let starém?
ecop
Junior

Odeslat příspěvekod polda 29. 10. 2020 18:40

Co zkusit měsíc na zkoušku nějaký IPTV s aplikací v TV přes internet(Skylink.cz apod) jestli se ti potvrdí,že to je signálem?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2020 18:43

No, zrovna na LCD Samsung s tím mám své zkušenosti taky. Nicméně se domnívám, že Samsung je jednak FHD, nikoliv UHD, proto onen třebas horší signál více sedne na rozlišení panelu a taky... Samsung dost signál žehlil. Ne vždy, všude, ale ano. Zatímco Sony pracovalo s bodovým šumem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků