Aktivní repro na hudbu a k TV 7-10tis.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lil.King 30. 10. 2020 12:47

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že už nějakou dobu laboruju nad tím, že bych do obýváku konečně koupil nějaké reproduktory k TV i pro poslech hudby, píšu tenhle příspěvek, jelikož net je plný, ale snad neexistuje jedno místo kde by se daly reproduktory poslechnout najednou a porovnat.

Prostor je ve tvaru L přičemž je na cípu kratší části elka TV stěna, naproti gauč a delší část elka je otevřený prostor spojený s kuchyní. Kratší část písmene L je o rozměrech 7x4m a vzdálenost mezi gaučem a TV stěnou je 5,5m. Sloužit budou zejména pro hudbu nejrůznějších žánrů (každý z rodiny poslouchá něco jiného) a také jako lepší zvuk z TV. Zvažuji hodně aktivní repro, vzhledem k tomu, že nemám zesilovač a soundbary jsou prý nesmysl tak nevím, ale taky nevím jestli vzdálenost 5m už není hodně. Rád bych byl, aby to mělo BT a alespoň jack nebo digitální optiku.

Cenová představa je ideálně 7-8tis, ale když to bude stát za to, dám i něco málo přes 10tis, nicméně doposud jsou k telce zapojené repráky z mini hifi LG CM1530BT, takže si myslím, že i přechod na něco za 5tis bude obrovský rozdíl.
Původně jsem si říkal, že bych koupil 2x Ikea Symfonisk, ale potom jsem začal nacházet i jiné repro jako např. Klipsch RM41 PM nebo Magnat Multi Monitor 220 a další a začal jsem si říkat, že jsou asi i lepší hračky :)

Nábytek dub

Budu moc rád za nějaký rady, protože tomu moc nerozumím a vybírat to na netu je docela oříšek, když to člověk neslyší a když už to slyší, většinou to nejde srovnat s jiným protože tam zrovna není dané repro skladem.
Naposledy upravil Nick Cave dne 30. 10. 2020 13:36, celkově upraveno 1
Důvod: název tématu upraven dle pravidel fóra AV mania
Lil.King
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod viking81 30. 10. 2020 16:58

To nie je repro na tak veľký priestor. Nutne potrebuje SW. Aj tie Klipsch 41 PM su malé. Pozeral by som aspon 51-ky PM. Tam je cena ale už nad rozpočet. V tej cene a na tak veľký priestor by som pozrel aj Panasonic SC-PMX92. Ta by si s tak veľkým priestorom poradila. Ma optický vstup, tak nie je problém napojit TV. Majú ju aj v elektrach, tak je sj možnosť si vypočuť.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lil.King 30. 10. 2020 19:39

Lil.King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 30. 10. 2020 21:45

Ten soundbar za mňa nie. Tie Edifier radšej, ale bolo by fajn si ich vypočuť. Ci ti zvuk sadne, ale určite lepšia voľba ako soundbar. Veľmi dobre hodnotené a podľa mňa aj krajšie su Edifier R2000db
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 31. 10. 2020 02:58

Na danou velikost místnosti bych doporučil Adam Audio T7V (cca 2×5000 Kč), případně menší T5V (cca 2×4300 Kč). Bedny mají pouze analogový vstup, proto by TV měla mít výstup analogového audia. Online funkce + BT bych pak řešil nějakou chytrou krabičkou s androidem k TV. V případě, že nevyžadujete online, pak pouhý BT a digitální vstupy poskytne například jeden z mnoha BT/DAC.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lil.King 1. 11. 2020 14:33

Abych pravdu řekl zatím jsem z vašich rad úplně nevybral, Panasonic vypadá docela dobře, ikdyž teda pro mě je zbytečná mechanika a rádio také nepotřebuju, ale cena je dobrý, takže si to půjdu někam poslechnout.

Ad Edifier, bral jsem spíše že je plus za podobné peníze vyšší výkon, ale je pravda že na netu spíše lidi volí R2000db, asi na nich něco bude

No a Adam Audio jsem teda nikdy neslyšel naživo, víte kde by se dali poslechnout ? Měl jsem teda za to, že studiovky jsou spíše pro poslech hudby z blízka, ikdyž teda vím prd o tom taky :)

Někdo nějaký další návrhy ?
Lil.King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 1. 11. 2020 16:06

V tomto případě bude asi nejlepším řešením, bazar. Třeba stereo receiver Onkyo TX-8220 (má vše co požaduješ) a k tomu menší sloupky, třeba AUDIO MONITOR BRONZ BR5, CANTON LE 170. Bude to sice něco přes rozpočet, ale zvukově úplně někde jinde oproti těm malým aktivním repro (vzhledem k poslechovému prostoru). 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lil.King 2. 11. 2020 10:47

Díky taky za názor, něco o tom počtu a případně zvážím.

Ale teda trochu mě to udivuje, protože na trhu je takový množství aktivních repro od renomovaných značek, že bych čekal, že se za ty peníze dá pořídit něco kvalitního poměr cena/výkon.

Co třeba :
Focal JMLab Chorus 706
Dynaudio LYD 5
Mackie CR8-XBT

a mnoho dalších, nikdo s nima nemá zkušenosti, že by doporučil ?
Lil.King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 11. 2020 13:48

Pokud půjdete aktivní cestou, pak se Mackie vyhněte. Focal JMLab Chorus 706 snad aktivní ani nejsou. Těží z dobrého jména z minulosti, ale současná výrobní kvalita je nízká. Obecně lze říct, že v dané cenové kategorii je po zvukové stránce nejlepší řešení z druhé ruky ve formě zesilovač (případně receiver) + pasivní repro. Bude to nejlepší řešení i na obsluhu. Nevýhodou sou rozměry.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lil.King 2. 11. 2020 14:31

Elac Debut B5.2
Dali Spector 2

těch variant co po netu nacházím je opravdu dost, ale problém je si to někde opravdu poslechnout..
Lil.King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 11. 2020 14:32

S uvedeným rozpočtem je totiž mířeno na aktivní repro k PC/notebooku někde na stole. Focal JMLab Chorus 706 nejsou aktivní, ale pasivní repro. Aktivní repro pro takový prostor jsou třeba Klipsch R-26PF a jejich cena je někde úplně jinde. Jako minimum bych viděl třeba Klipsch R-51PM. 8-)
Elac Debut B5.2 ani Dali Spector 2 nejsou aktivní.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lil.King 2. 11. 2020 15:35

Já nevim, mě výkon přes 100W připadá teda hodně, když porovnám s tím co mám teď 2x5W :D to je to opravdu málo na ten prostor ? A ty Mackie proč nebrat, na netu sem je viděl hodnocené jako top budget repro, třeba here :
https://www.youtube.com/watch?v=dcBF_OFe-ds
Lil.King
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 11. 2020 19:23

Proč nedoporučuji Mackie jsem už psal. Z recenzí nepoznáte zkušenosti po roce či dvou. Ale třeba budete mít štěstí na kus :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků