RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 5. 2020 17:48

Predpokladam, ze jde take o variantu FS, čili MK2, ze? Ja si poposlouchal prvni verzi PRO a videl jsem staticky Anniversary Edition s tim "emerickým" podsvětlením". Clovek jen vidi dovnitr na soucastky, nic vic. Byla to tehdy nejaka omezená emise. No, na analýzu nahrávky uz toho asi nic moc víc neexistuje. Uz jsem si zvetsil obrazek a vidim - fs. Hezky to mas, vyblbnes se nevídaně.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 5. 2020 17:56

Jasně, je to Pro FS Black Edition, jiná se už ani nedělá.
Předchozí Pro a Pro FS je maximálně výprodej, co se už nevyrábí.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 5. 2020 18:03

Ano, pak uz jen tato profi studiová verze, jako varianta tveho puvodniho DAC FS, cili také okrouhnutý PRO a pochopitelne bez displaye.

https://kytary.cz/rme-adi-2-fs/HN210296/
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 5. 2020 19:09

Vnitřnosti Pro verze

RME-ADI-2-Pro.jpg


chips.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 13. 6. 2020 12:53

Tak zkusím navázat na téma RME koupeného zde na fóru. Chvíli mě trvalo se prokousat rozsáhlým menu a laborováním s transportem. Teprve po instalaci Audirvány se začali dít věci. Hraji na Hifiman HE 560 s custom cable Oehlbach. Hladší projev sluchátek ve vysokých frekvencích a luxusní nízké basy proti origo. Projev komba je spíše studiového charakteru s pro mě nevídaným mikrodetailem a separací jednotlivých nástrojů a jasně definovaným pohybem v prostoru např. sólových houslí. S přehledem zvládá věci s extrémní dynamikou, kde jsem si dříve myslel, že zkreslení je nezvladnutou nahrávkou. Nepoužívám EQ ani nic jiného. V Případě DSD se stejně přepne na Pure režim. Asi na dlouho vystaráno.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 13. 6. 2020 13:14

A používáš k němu nějaký jiný zesilovač?
Na SBAF tvrdí, že jako DAC je RME OK, ale zesilovač se na náhlavní sluchátka samostatným ampům nevyrovná.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 13. 6. 2020 13:29

to bessinka-gratulace,to vypadá jako splnený sen audiofila.Aspon na chvilku,cobre víme,ze nic netrvá vecne,bohuzel ani v hudbe.
Ted uz by to chtelo asi povýsit sluchátka.HE-560 jsou sice dobrý,ale zelezem jsi uz o mozná az dva stupne dál.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 6. 2020 14:26

Nějaké to měření:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.7546/

Pro mne je RME ADI-2 (Pro/DAC) FS TOTL zařízení :)

Mimochodem, zkusil sis pohrát s crossfeedem? U RME je udělaný velmi dobře, a pro IEM mi pro dlouhodobý poslech velmi vyhovuje v nastavení "3" a pro velká sluchátka "1" nebo "2".

Odstraňuje to úspěšně až absurdně nepřirozenou levo-pravou separaci sluchátek a reprodukce je přirozenější.

@bessinka - našel jsem doma v knihovně tištěný RME manuál, v zásilce jsem na něj zapomněl, v pondělí hodím na poštu (doporučený dopis) ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 13. 6. 2020 14:48

Něco na zamyšlení - měření Schiit Modius (stejný čip jako RME) za cenu 199 $.
modius měření.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 6. 2020 15:08

To si snad koupím na zkoušku vedle RME :D Nemá to z žádnou RME vychytávek, a deska je extrémně jednoduchá ( https://www.schiit.com/public/upload/im ... 201920.jpg ) ale pokud to člověk nevyužije, za ty peníze to může být pecka.. :)

// edit: Toslink a Coax mají hodně špatně: https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.13769/ - to se prostě s RME a jejich převzorkováním v SteadyClock FS nedá srovnat. Ale USB ok.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 13. 6. 2020 16:27

Radek díky za manuál. Crossfeed na této úrovni jsem nikdy neměl ,časem se k tomu snad dopracuji.
Jinak k těm zesilovačům, co jsem měl a trochu za něco stáli, nemám přímé srovnání, protože je již nemám. Audio GD NFB 1 mě připadalo až moc sterilní - Hypa 1 byla lepší. Arcam Rhead někde vzadu.
Je to nekonečný příběh, tolik super muziky a na poslouchání tak málo času.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 31. 10. 2020 10:47

Pořízena Dac FS verze a musím říct parádní. Že si pamatuje veškeré nastavení zvlášť pro každý výstup je mazec. Tidal přes toslink mění sampling bez problémů s USB holt ne, ale to není problém RME. Audirvana umí oboje, beztak mám připojené oba kábly na hraní si s upsample.
Šum nikde žádný, ani na absolutní maximum (LCD X a Stock zdroj). Výkonu mraky, tedy aspoň pro mých 20Ohm. Dodatečný zesilovač nevedu, ale lepšímu prokreslení spodku bych věřil. Nicméně má být zanedbatelné.
Za mě hodně dobrý, žádné negativum jsem nenašel. Mojo půjde do světa.
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 + Polk Signature Elite ES55
Sennheiser Momentum TW4
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod Teroo 1. 11. 2020 20:41

Páni, trošku som prečítal niečo o tomto RME a teda veľmi ma láka zakúpiť tento stroj. Neviem či je adekvátny na moje slúchadlá ktoré vlastním (Denon AH D7200), ale zdá sa mi tento stroj naozaj parádny.
Rád by som ho využíval k hlavne PC s TIDAL.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 11. 2020 20:51

Taky se mně moc líbí a myslím, že k tvým sluchátkům adekvátní je.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 3. 11. 2020 20:15

Ja ako laik, vnímam RME ADI 2 DAC FS ako stroj, ktorý je možné využiť k rôznym typom slúchadiel? Že je taký "všestrannejší, prispôsobiteľný" ?
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků