65" s cenou +- 25k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Valherru 31. 10. 2020 13:19

Ano, rozdíl je jen v rámečku. Tak ať slouží :-)
Valherru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 1. 11. 2020 11:44

Jestrab15 píše:Jak vidím jak je b9ka v pár obchodech a to ještě v pár kusech, tak nečekám, že by ji měli zlevňovat.
A otázka jestli letošní model BX,CX se dostanou v akci o 20k dolů.
Zkusím o té SONY něco zjistit, 8 tisíc rozdíl oproti B9 je už znatelný.
Je v tom obraze až takový rozdíl aby se opravdu vyplatilo doplatit na OLED?

-- 31. 10. 2020 10:07 --

maro2455 píše:Ja jsem koupil 65” lg b9 za 31k s darkem (dvd prehravac ktery jsem prodal) takze jsem byl cca na 30k. Myslim, ze mozna jeste za svuj prodejni zivot muze na podobnou castku klesnout

A na jaké akci jsi ji koupil a kdy? Z jaké částky v té době byla zlevněna?


Rozdil te sony oproti oled b9 tam znatelny je, srovnaval jsem.
Kupoval jsem ve dnech marianne na konci zari, byla slevnena ze 40k
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .soul 1. 11. 2020 13:21

U toho oficialniho dealera maji i jako darek PS+ na rok zdarma, coz jednoduse prodas alespon za 1k, tim padem ti ta televize vyjde jeste o neco levneji.
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jestrab15 1. 11. 2020 15:12

Ono už není jistý jestli se LG dostane ještě na takovou částku, tak než riskovat tak jsem zvolil snad 2. Nejlepší �.

.Soul:
Jj vím, buď to prodám anebo si koupím ps5 �
Jestrab15
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 1. 11. 2020 21:06

Ta sonka je fajn, urcite budes spokojeny
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jestrab15 3. 11. 2020 18:13

Tak televize už došla domu a zatím zjištuji dokonalosti a nedokonalosti. A spíš bych se zeptal nebo řekl co mi přijde divný.
Při sledovaní Netflixu mi přijde při perspektivním rychlým pohybu obrazu když se soustředím na jeden bod tak jako by se škubal, nebo blikal.
Další a to je při hraní xbox( co jsem zatím postřehl) že, když je bílý text na černým pozadí tak je kolem velký blooming.
Nastavení mám 4k při 60p. HDR nastaveny
Přílohy
CEBAD5EE-B0B6-4BCB-A551-139E02909CAC.jpeg
Jestrab15
Junior

Odeslat příspěvekod jarešek 3. 11. 2020 18:27

Ten blooming je nutné zlo, těch zon co se vypnou není u těhle Sonek tolik, co u dražších modelů. Je to vidět právě u titulků a nebo třeba bílého menu. Trochu to vylepší ubrat jas, možná dát X-tended Dynamic Range na střední hodnotu a Auto local dimming na max. Ale dá se to poštelovat, tak aby nevadilo. Já mám XF 9005 v 65 palcích a taky jsem byl trochu rozčarován. Hold není to OLEDka, ale každá technologie ma svoje mouchy.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Jestrab15 3. 11. 2020 19:47

Už jsem to trošku přenastavil a je to lepší ale pořad to tam je a bude, s tím se budu muset smířit. Jestli to bude jediná kaňka na kráse tak to snad překousnu. Ale trochu mě to vyděsilo a musím říct, že jsem to v téhle řadě nečekal. Ale chápu, že každá technologie má svoje pro a proti.
Jestrab15
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 3. 11. 2020 19:58

32 dimminng zones, nic moc no, to se dalo čekat

A ani v HDR obsahu tahle TV dle recenzí neexceluje
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jestrab15 7. 11. 2020 17:59

Ještě bych se zeptal k té mé nové Tv.
Od začátku jak jsem psal, tak se mi zdá při sledování ať už buď při Netflix, KODI, nebo Sat, že tam jsou záškuby při rychlých pohybech.
Teď sleduji hokej a při pohybu kamerou se jako by trhal ale jsou to takové mikro záškuby, nevím jak bych to popsal.
Čekal jsem, že obrazovka která má 120Hz bude krásně plynula. U žádné jine Tv jsem tenhle problém neměl.
Je tohle možné? Co by to mohlo způsobovat?
Jestrab15
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 7. 11. 2020 18:41

Co mas v nastaveni v casti Pohyb?
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jestrab15 7. 11. 2020 19:17

Tím by to nemělo být, pro Netflix mám kalibrovaný režim a při Sat jsem zkoušel s tím hýbat ale nic se nezměnilo.
Jestrab15
Junior

Odeslat příspěvekod Jestrab15 8. 11. 2020 15:52

Co teda myslíte? Může to být chyba kusu anebo je to vlastnost technologie, i když předešlá 50Hz televize mi to nedělala. Může to být důvod k reklamaci nebo k vrácení ve 14 denní lhůtě?
Čím víc se na to zaměřuji tak je mi to čím dál víc nepřijemnější až mě z toho bolí hlava.
Jestrab15
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 11. 2020 16:24

Správná otázka od Katikakuse.

Jak máš nastaveno MotionFlow?
Zkus ho vypnout. Interpolace nefunguje dokonale a plynulá telenovela se občas zadrhne.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jestrab15 8. 11. 2020 16:40

Momentálně jsem měl nastaveno plynulost na 2 a čistota 1. Zkusil jsem tedy Motion vypnout a rozdíl není skoro žádný. Jde to hlavně vidět při býlích plochách, třeba při hokeji to je dost nepřijemné.

-- 8. 11. 2020 16:55 --

Zkusil jsem teď obraz natočit pomocí mobilu ve zpomaleném pohybu a jde vidět, že každou +- 0,5 vteřinu se obraz sekne, jsou to jen malé záseky ale jde to vidět.
Jestrab15
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků