I sluchátka mají konfekční velikosti?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Meshiko4 4. 11. 2020 10:24

Nedalo mi to a musím se s vámi podělit.... :)
Přílohy
HD590.jpg
Meshiko4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 4. 11. 2020 10:54

Jenom jestli to ve skutečnosti nebude velikost R, radši bych se prodejce zeptal.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 4. 11. 2020 11:10

Kdyby nabízela velikost R,asi bych zájem mel.Z Lka jsem uz vyrostl :-)
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 11. 2020 07:27

Meshiko4
Prosimte, vidim, ze do toho hifi delas preci jen uz tak trochu na urovni, tedy se te chci zeptat, nemas nahodou na druhe strane tech sluchatek jeste oznaceni pismenem "R"? Proc se ptam, zakoupil jsem si totiz do sestavy novy kabel velikosti XL. Coz o to, ta velikost sedí a jsem s nim spokojen, jenze cele znaceni kabelu nese nazev XLR a ja prave nevim, co znamena to "R". Tak kdyby treba i nekdo jiny vedel, byl bych za odpoved vdecny. Jo, jeste jsem zapomnel dodat, ze jsem spis laik.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 11. 2020 14:45

R bývá většinou označený zpětný vodič - R jako Return. Starší zesilovače jím posílaly zpět signál, který sluchátka nevyužila - byl-li příliš silný zesilovač, nebo při tichém poslechu. Moderní zařízení jej umí, například ve spojení se Spotify, využít tak, že posílají zpětně informace o tom, jaká skladba se Vám líbí a online služba pak dle toho míchá play listy.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2020 19:21

Chyba... kabel je evidentně ruského původu, protože písmeno „R“ v označení nese příznak - RAKETA, což přeneseně znamená excelentní přenosovou rychlost :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 6. 11. 2020 19:31

A pak ze se tu jen hádáme....:-)
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 6. 11. 2020 21:00

Tak to je slusnej ulet :D
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 11. 2020 08:15

Děkuji za osvětlení problematiky oběma panům s tím, že logičtější mi přijde varianta, jak jí popisuje MgX a to nejen kvůli tomu, že je jako admin na téhle lodi kapitán. Opravdu jsem si totiž po připojení toho káblu všiml podstatně vyšší přenosové rychlosti. Skladby, které měli dříve stopáž kolem pěti minut, nyní trvají max do čtyřiceti vteřin, zvláště basy jsou neskutečně rychlé, takže celé album, původně trvající cca hoďku, teď zvládnu v pohodě třeba za osm minut a díky ušetřenému času tak můžu jít dělat dřív zas něco pořádnýho.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 11. 2020 11:09

Vždycky jsem rád pochválen a nakopne mě to k další aktivitě. Proto jsem se vydal na cizojazyčné weby a tam zjistil upřesňující informace.

XLR - “R” = RAKETA = Rossiskij AKcEleraTor Akústiki

Zvažuji, že toto silně informacemi nadupané vlákno připnu nahoru v sekci, aby nám nezapadlo :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 11. 2020 17:38

Děkuji za upřesnění. Je možné, že k tomuto vodiči R přistupují konstruktéři různě s ohledem na část světa. Například nemohu potvrdit vyšší přenosovou rychlost, jak píše Houbičkar, ovšem to je dáno asi tím, že mám ještě stará analogová sluchátka i zesilovač. Hudbu tak musím zrychlovat ručně. U nových digitálních to zřejmě vliv na rychlost mít bude.
Protože mne to zaujalo, rozebral jsem svá sluchátka (čínské výroby) a zjistil, že soudruzi zase šetří na nepravém místě. Ze zesilovače mi do beden vedou 4 vodiče, vždy 2 na kanál. Kabel u mých sluchátek obsahoval ale vodiče jen tři! Bojím se, že tak přicházím o část zvukové infromace.

Jinak připnutí vlákna považuji za dobrý nápad. Často sem chodí tazatelé, kteří se v problematice ztrácí. Informace zde uvedené jim mnohé osvětlí a pomohou při dalším výběru.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 7. 11. 2020 20:06

R vodič byl zaveden dle směrnice EU z důvodu úspory energie. Jedná se o nespotřebovanou energii která se vrací zpět do zesilovače k rekuperaci. Moderní sluchátka jsou čím dál tím méně energeticky náročná díky zvyšování citlivosti a snižování impedance. V nové směrnici platné od roku 2022 bude zaveden standard EURO2.1 který umožňuje rekuperovat energii nejen v zesilovači, ale dokonce i v DACu pro potřeby DSP.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 11. 2020 21:37

:tleskani
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 11. 2020 21:49

Udržme, prosím, vysoký informační standard tohoto vlákna a než něco napíšeme, tak přečtěte o čem se píše.

Kolega Doktor Trychtýř nepíše o XLR, ale o SCART - Super Cable with Advanced Recuperation Transport.

:-D
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 11. 2020 01:53

Aby se to nepletlo, přikládám foto inkriminovaného rozhraní. Z obrázku je jasně patrné, že výrobce změnu rychlosti přímo deklaruje.

Obrázek
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků