Jakou televizi k PS5?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 11. 2020 09:02

Ohľadom čiernej:

V úplnej tme, úplne čierna časť obrazu, napr letterbox pásy. Vidíš kde pod nimi začína TV panel a rám? Na OLED to nevidíš, lebo aj panel dokáže byť dokonale čierny.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 15. 11. 2020 09:51

Ahoj,
řešil jsem to nedávno, docela dilema.

U Sony prozatím velký pozor na: https://www.glitched.online/the-sony-br ... lur-issue/

LG má také problémy: https://www.gizchina.com/2020/11/07/lg- ... ow-120-hz/
případně zde s novým xboxem: https://www.youtube.com/watch?v=gyfhxYB ... ing%26more

Já nakonec koupil Samsung 65Q80, prozatím to vypadá, že tam 2.1 HDMI a VRR funguje korektně (např. dle rtings). Dal jsem přednost 65 a měl jsem ji za super cenu. OLED má mírně lepší obraz, o tom není pochyb, 65 LG OLED byla ale nad moje limity.
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 11. 2020 10:51

Ty jo tak co teda vybrat kdyz maji nejake problemy? :-)

Jinak ja budu volit asi 55...65 by bylo uz moc.

Co tak koukam taky ty LEDky jsou o cca 10k levnejsi nez ten OLED od LG. Coz je mne teda asi jedno spis aby s tou OLED nebyl problem na moje pouzivani(obcasne hrani) a dost mozna pouzivani jako kulisa.
Kapr99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goelr 15. 11. 2020 10:55

Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 11. 2020 11:05

Proč by měl být problém s používáním OLEDu jako kulisa?
Ty tam budeš mít statický obraz?
Pokud ne, tak je prakticky jasná volba OLED.

Mám pocit, že se to s tím burn in začíná nějak přehánět, mám rok C9, občasně hraji na PS4 + běžné používání a o žádném burn in nemůže být řeč.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 11. 2020 11:39

@goelr: a jakej je rozdil mezi BX a CX? Ja ted koukal na nejaky recenze televizi atd a vsude hrozne chvalej tu LG CX.

BabetakCZE: To nevim proc...proto se radeji ptam. Pocita se logo TV stanice jako statickej obraz kterej muze byt "problem"? :-)
Kapr99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 11. 2020 12:29

BX mával problematickú dostupnosť v obchodoch, tak sa CX stal defaultným doporučením.
Rozdiel je len v image procesore. Ale to ani omylom nezodpovedá 30% rozdielu v cene.

Kapr99 píše:Pocita se logo TV stanice jako statickej obraz kterej muze byt "problem"?

Ak máš vkuse pol dňa zapnutú jednu stanicu a nikdy nič iné, tak áno. Zase - nájdi si OLED brun-in test na youtube.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 11. 2020 13:06

Mám pocit, že OLED TV automaticky dokáže ztmavit loga stanic.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 15. 11. 2020 14:05

Ano. Některé poslední a dražší modely OLED prý umí částečně vypalování snižovat tím, že poznají dlouho statické obrazy a mají nějakým způsobem snížit v tom místě intenzitu.

Jinak. Před svým rozhodnutím jsem si dal práci a telefonicky hovořil s několika lidmi z podpory a značkových prodejen LG a Samsungu. A když jsem jim popsal své užití TV, tak mi moc OLED nedoporučili. Obecně, nejsem fanšmekr, který by si doma dělal atmosféru "kina", sledoval v zatemněné místnosti filmy v co nejlepší kvalitě. Na hraní PS5 a "běžné" sledování televize, kdy často běží dlouho jeden televizní program, např. jako kulisa, nám např. ČT24 nebo primárně sporty jako fotbal, hokej... Prostě mi raději OLED nedoporučili. "Jak jsem nakoupil, tak prodávám".
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 11. 2020 14:12

V Samsungu nedoporučili OLED :mrgreen: Co čekat od firmy, která ani od vlastní sesterské společnosti nekoupí jejich nové OLED panely, protože si několik posledních let založili marketing na pomlouvání OLED a vydávání LCDček za novou technologii.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 11. 2020 19:25

Ok tak jak to tak vidim(i pres recenze na YT) to celkem vyhrava ta LG55CX :-)
Kapr99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 11. 2020 20:43

Když napíše, že TV pobezi casto dlouho jen jako kulisa. Tak je asi zbytečné platit za oled. To radu podpory chválím.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 11. 2020 21:07

No ja nevim co se pocita jako hodne? Ta kulisa je jen obcas. Navic pritelkyne kdyz kouka na telku tak dost prepina takze tam by problem byt nemel urcite :-D
Ta kulisa rekneme...6 hodin tydne a i to je hodne?
Kapr99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 11. 2020 21:18

To taky nevim co je hodně. To je poznámka k "rakepka".
Znam lidi co jim tv bezi 10 hodin a z toho vidi zprávy, soutez pred nima a napul film večer,celkem cca 1,5 hodiny. Zbytek jem zvuk.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 17. 11. 2020 23:26

Kapr99 píše:Ahoj,
Jakou televizi k PS5 vybrat?
..
Koukal jsem na LG CX radu? Je to OK?
Diky moc za rady.

Třeba napomůže článek zde: viewtopic.php?f=1703&t=1295773&p=12726238#p12726238
xMaster Seller
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků