Philips TV 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 11. 2020 18:26

@guybrush: tady máš přehled specifikace panelu - dle toho je tam VA panel: https://www.displayspecifications.com/en/model/f3cc1f74

@jirkau: Myslím, že konkrétní rozlišení přijímaného/zobrazovaného obrazu/signálu televize Philips neukazují. Mám 65oled873 a také jsem to marně hledal. Ukazuje to pouze SD, HD, případně HDR. Pokud někdo ví víc, ať se s námi podělí. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 11. 11. 2020 20:42

guybrush píše:@jirkau: Ahoj, jaký tam je nakonec typ panelu? Na zahraničních fórech jsem četl, že VA panel mají jen 50", 58" a 70" TV z řady PUS8505. A bohužel moc nevěřím tomu, že by to jen v Česku bylo jinak.


Nějak nevím, jak to zjistit. Přijde mi to jako VA (černá je dost černá), ale jistý si tedy nejsem. Podle odpovědi od Philips podpory jsou 43" PUS8505 s VA nebo IPS panelem, k nám se prý vozí VA. Kde typ panelu na konkrétní TV najít netuším

Společnost TPVision, výrobce TV Philips může použít u jednoho modelu jak IPS tak VA panel. Tato skutečnost není nikde uvedena, respektive lze ji najít ve výrobním čísle. Zde se dá rozklíčovat jaký panel je použit u konkrétního kusu. Dle informací z logistiky jsou dodávané modely ve 43" s VA panely. Modely v úlopříčce 65" a 75" mají pouze IPS, modely 50", 58" a 70" mají pouze VA.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod guybrush 11. 11. 2020 21:52

Tapir1 píše:@guybrush: tady máš přehled specifikace panelu - dle toho je tam VA panel: https://www.displayspecifications.com/en/model/f3cc1f74

Díky, ale tomu webu se nedá věřit. Tam se píše, že i 65" je VA. Ale např. v Itálii se prodává 65PUS8505 s IPS panelem. Je to televize smontovaná v Polsku, která má na sobě i české nápisy (viz přiložená fotka), takže předpokládám, že se stejná prodává i u nás.

-- 11. 11. 2020 21:57 --

jirkau píše:Nějak nevím, jak to zjistit. Přijde mi to jako VA (černá je dost černá), ale jistý si tedy nejsem. Podle odpovědi od Philips podpory jsou 43" PUS8505 s VA nebo IPS panelem, k nám se prý vozí VA. Kde typ panelu na konkrétní TV najít netuším

Ale právě v jiných státech Evropy by měla být 43palcová s IPS (podle reakcí lidí na fórech, kteří ji mají). Samozřejmě nechci tvrdit, že podpora Philipsu neví co píše, jen se mi nechce věřit, že by v Polsku (kde se předpokládám montují) dělali nějakou speciální edici s VA jen pro Česko. Ale rád bych se mýlil, potřebuju právě 43", jiná se mi nevejde :(
Nemohl by ses prosím kouknout na obraz ze strany? U VA panelu by si měly, na rozdíl od IPS, měnit barvy. Díky.
Přílohy
IMG_20200722_074624.jpg
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 11. 2020 22:53

Některé Philips TV přestaly přehrávat videa z Netflixu i jiných aplikací v HD - více tady: https://www.tvfreak.cz/nektere-philips- ... -v-hd/6947
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vauvauvau 12. 11. 2020 08:54

zmazane
Naposledy upravil vauvauvau dne 12. 11. 2020 11:04, celkově upraveno 1
vauvauvau
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirkau 12. 11. 2020 09:54

S typem panelu u 43PUS8505 MVA nebo IPS fakt nevím. Žádnou větší změnu barev při pohledu ze strany nepociťuju, takže asi kecá Philips podpora a je tam IPS panel. Na druhou stranu černá mi přijde ok. Barvy to má jiné než původní TV, ještě jsem je nevyladil ke spokojenosti. Zkusím ještě večer připojit Playstation, jak to bude vypadat. Mám tu jen anténu DVB-T2 a pak HD (1080p) filmy z USB.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 12. 11. 2020 12:59

Jestli je obraz ze šikma z boku pěkne ostrej a barevnej tak to bude IPS. Ale každopádně vám typ panelu potvrdí na Philips podpoře podle S/N televize.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Black.Kerio 19. 11. 2020 11:11

Po dvou dnech pouzivani jsem trochu zklaman z Philips 43PUS8505. Prostredi Android ve verzi Philips neni velice intuitivni.
V porovnani Panasonic TX-P42VT30E (plazma) nebo SONY TV SONY KD-43XE7077 ktere jsem pouzival drive.

Pri volbe jazyka 'cestina', volba zeme 'francie' je bohuzel chyba v kodovani ceskych znaku. Duvod nastaveni zeme 'francie' je spravne automaticke setrideni programu DVB-T.

Nektere zakladni funkce postradam. Napr. kompletni informace o aktualnim programu na jedno zmacknuti tlacitka. Bohuzel jsem nenasel reseni aniz bych nepotreboval zmacknout 3 ruzna tlacitka !
Pri zmene nastaveni, nemoznost se vratit v urcitych nabidkach o uroven zpet.
Pretrideni nalezenych kanalu neni mozne, jde pouze vytvorit novy seznam oblibenych kanalu.

Prehravani formatu .TS ktery je podporovan, bohuzel obraz neni plynuly a o kvalite obrazu bych velice pochyboval. Vytvarim ho na pocitaci pomoci DVB Viewer pri nahravani poradu z televize. Prikladam informace v priloze o kodeku z VLC. Notebook (vyroben 2008) ho prehraje v puvodni kvalite.
Pri pouziti windows 7 a media playeru, vysdileni pres sit na tv, format .TS nahlasi pri prehrani chybu.

Pripominek bych nasel asi vice, budu dal doplnovat.
Mohu znat vase zkusenosti ?
Přílohy
info_kodek .JPG
info_kodek .JPG (37.6 ) Zobrazeno 5441 krát
Black.Kerio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 11. 2020 13:14

Skusal si aj iny prehravac v TV ? Napr. VLC, Nova video player, Kodi...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 20. 11. 2020 09:56

Black.Kerio

Mám obdobné dojmy. Z Androidu na 43PUS8505 jsem lehce zklamaný. Divné menu, pomalejší odezva a placatý ovladač. Za tmy tam něco nahmatat je nemožné. Strašný rozdíl oproti LG C9. Zvyknout se na to dá, ale neoslní.

Jako přehrávač používám Kodi a zatím mi přehrál vše, i nějaké .ts soubory (už je nemám, na kodek se nepodívám)

Kanály jsem vyřešil nastavením vlastního seznamu, chytám jich asi 20, nebyla to taková práce. Televize ukazuje statistiku ztráty signálu a je hezky vidět, že multiplex s programy ČT nám tu vypadává opravdu často :-(
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod geforce85 21. 11. 2020 13:53

Ahoj využil som zľavu na MALL a včera mi došla tato telka 43PUS8505 ale :
1. HBO GO pustil som film Alita a v rýchlejších scénach sa mi zdá obraz ako keby sa zasekol a potom rýchlejšie pustil. ( štýl obrazu: prirodzený).
2: to iste robí aj pri Netflixe pustil som si zaklínača a obraz sa zasekne potom na 3 sec. zrýchli a beží ďalej v poriadku ( štýl obrazu: prirodzený, film, vlastný )
3. pripojenie cez HDMI-4k setopox antik obraz sa nezasekáva
4. pripojenie cez HDMI- Xbox UHD bluray aquaman obraz vporiadku, Netflix zaklínač tiež vporiadku
Príde mi to ako keby televízor nestíhal renderovať OBRAZ CEZ STREMOVACIE APLIKÁCIE. Ak pripojím zdroj signálu cez HDMI je všetko v poriadku. Obrazovo na nastaveniach prirodzený nič moc. Aj môj Philips monitor BDM435UC z 2016 ma lepší obraz. Mám danú TV vrátiť?
mobil: Pocox3
pc :Alienware17 R4 + lg 48cx
audio : Onkyo TX 8270 + Onkyo C 7030 + Klipsch rb-81 ii+ Klipsch R-10SW, Sony D-NE20, fiio e18,bv audio headamp
sluchadla: SONY MH1c , Sony MDR-10RBT,DUNU 1000
geforce85
Junior

Odeslat příspěvekod Black.Kerio 22. 11. 2020 16:39

jirkau píše:Black.Kerio
Jako přehrávač používám Kodi a zatím mi přehrál vše, i nějaké .ts soubory (už je nemám, na kodek se nepodívám)


Pouzil jsem VLC a soubor prehral bez problemu.

jirkau píše:Black.Kerio
Kanály jsem vyřešil nastavením vlastního seznamu, chytám jich asi 20, nebyla to taková práce. Televize ukazuje statistiku ztráty signálu a je hezky vidět, že multiplex s programy ČT nám tu vypadává opravdu často :-(


Objevil jsem program na setrideni puvodniho seznamu na pocitaci. Je to podstatne rychlejsi
odkaz https://github.com/PredatH0r/ChanSort/

-- 22. 11. 2020 17:41 --

geforce85 píše:Ahoj využil som zľavu na MALL a včera mi došla tato telka 43PUS8505 ale :
1. HBO GO pustil som film Alita a v rýchlejších scénach sa mi zdá obraz ako keby sa zasekol a potom rýchlejšie pustil. ( štýl obrazu: prirodzený).
2: to iste robí aj pri Netflixe pustil som si zaklínača a obraz sa zasekne potom na 3 sec. zrýchli a beží ďalej v poriadku ( štýl obrazu: prirodzený, film, vlastný )
3. pripojenie cez HDMI-4k setopox antik obraz sa nezasekáva
4. pripojenie cez HDMI- Xbox UHD bluray aquaman obraz vporiadku, Netflix zaklínač tiež vporiadku
Príde mi to ako keby televízor nestíhal renderovať OBRAZ CEZ STREMOVACIE APLIKÁCIE. Ak pripojím zdroj signálu cez HDMI je všetko v poriadku. Obrazovo na nastaveniach prirodzený nič moc. Aj môj Philips monitor BDM435UC z 2016 ma lepší obraz. Mám danú TV vrátiť?


Co rychlost internetu, je dostatecna ? Preci jenom muze stahovat kvalitu 4K
Black.Kerio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 17:10

ChanSort nebylo třeba objevovat. Někteří výrobci ho dokonce doporučují a linkují z oficiálního zdroje na svých stránkách.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black.Kerio 22. 11. 2020 17:29

Nastesti jsem zatim mel vzdy TV ktera umoznila setridit programy, tak proc hledat neco navic.
Kdyz je neco poprve .... tak to clovek musi objevit. :D
Black.Kerio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 17:31

Samozřejmě... že když je něco poprvé, pro konkrétního jedince se jedná o objev. Jen jsem si dovolil napsat, že zmínka o programu pro třídění stanic je dosti rozšířená. A program lze získat z oficiálního zdroje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků