AM05 vs T800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mirajz 18. 11. 2020 12:52

Ahoj, dokázal by někdo porovnat iBasso AM05 a Audiosense T800?
mirajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 11. 2020 18:47

Osobní zkušenost s AM05 nemám, ale dá se čekat, že budou mít rovnější přesnější neutrální zvuk. Světlejší a chladnější podání. Audiofilnější zvuk. A budou víc cinkat.
Oproti tomu jsou T800 zábavná, mají teplejší ladění s výrazným basem, který jde pekelně hluboko, když je třeba.
Takže pokud hledáš neutralitu a přesnost, zvol AM05, pokud zábavu tak T800.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirajz 19. 11. 2020 06:59

Díky za odpověď.Takže to to vypadá na AM05.Hledám neutrální sluchátka s dobrým rozlišením.Příliš basová určitě ne.Má někdo s AM05 osobní zkušenost?
mirajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brodus 19. 11. 2020 10:13

Taky mne zajímají zkušenosti s 05.???.Budu kupovat inear k m5s..a v užším výběru mi zůstaly tyhle,campfire io a fiio fh5 . Nicméně mám malé uši a pohodlí musí jít ruku v ruce s pro mne košer zvukem:-) a v Audigu mají jen 05 a io, takže až otevřou jdu na to..mé uši mé preference,ale i tak si rad přečtu poznatky majitele?
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 11. 2020 11:44

brodus: FH5 se v této trojce docela vymykají. Campfire vs FiiO bude jako nebe a peklo. Přesný rovný technicky dokonalý suchý zvuk IO s tlakovým měničem, pevným, ale nikterak dominantním basem a výraznými prokreslenými středy a výškami vs basový hutný projev hybridních FH5, kterým dle mého názoru chybí něco na výškách. I když tady bych raději sáhl po FH5, přeci jen jsem ještě k rovnému světlému suchému zvuku úplně nedospěl. Taky mám obavy, že by mohly IO s tvým DAPem šumět, CA je brutální lovec šumu a stále s tím bojuju.

mirajz: zvuk T800 není přebasovaný, je neutrální teplý s mírně utopenými středy. Basovat to umí hodně, ale jen když je třeba a ten bas je tam, kde má být, tedy neleze do středů. Rozlišení je taky parádní. Asi by to chtělo oboje vyzkoušet, což je v dnešní době problém. Já jsem ze zvuku T800 stále nadšený a v dané ceně je považuju za malý zázrak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 19. 11. 2020 12:11

To martas: IO jsem poslouchal ještě s m2s a tam na pohodu.Basy mi stačí jen tam kde mají být a dunící sluchatka bytostně nesnáším. Ale zase nemusím světle laděné in-ear.Zaujaly mne taky grada gr10e,které mi na m2s taky šmakovaly,ale tam jsem se zase nemohl za 10k smířit s taktně řečeno... s hodně fádním a nehezkým designem,ale velmi zajímavým zvukem,navíc byly před pár dny v Audigu naskladněny 2ks a záhadně zmizely.:-(.A ty Fia jsem tam maznul že jsem xlet celkem spokojeným vlastníkem F9pro, ale huž mi zevšedněly,navíc si nový dap zaslouží vyšší level;-).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 11. 2020 12:22

brodus: tak potom bych asi šel do IO. Možná zkusit velice chválené FH7, ale už se nám šponuje rozpočet a laděním to bude spíš tam kde jsou FH5, než IO, nebo AM05.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 19. 11. 2020 19:22

Souhlas s T800, hrají moc pekne a vždy se těším až si je pustím. CA IO jsem zkoušel a ten zvuk se mi nelíbil, přišel mi takový neprirozeny. Ty T800 bych přirovnal zvukové k Ibasso IT04.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 19. 11. 2020 20:47

FH7 se od FH5 liší a to celkem dost výrazně. Lepší podání výšek, výrazně lepší separace nástrojů a podání prostoru. Občas se FH7 objeví v bazaru za pěknou cenu, to je potom hodně zajímavá alternativa. Nicméně i FH5 jsou moc povedený a hlavně zábavný kousek.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 11. 2020 20:58

pbl1978 píše:Souhlas s T800, hrají moc pekne a vždy se těším až si je pustím. CA IO jsem zkoušel a ten zvuk se mi nelíbil, přišel mi takový neprirozeny. Ty T800 bych přirovnal zvukové k Ibasso IT04.

Čím presne ti T800 pripomínajú IT04? T800 majú výrazne silnejší sub a viac "zablateny" bas a veľmi rozdielne pásmo 4-8khz (T800 sú tu utlmenejsie, niekomu to môže vyhovovať, mne nie).
Naposledy upravil _daRK dne 19. 11. 2020 21:44, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 19. 11. 2020 21:01

Věřím,ale jsem limitovan jen tím co mohu kde vyzkoušet;-)....
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 22. 11. 2020 15:15

Mohu popsat své zkušenosti s AM 05. Kupoval jsem jich na základě recenzí cca před 3 měsíci v Audigu a v den, kdy mi je měl kurýr doručit, byly na prodej tu na fóru za výrazně nižší cenu. Naštěstí se mi podařilo rychle spojit s prodávajícím, audigo jsem zrušil a vzal od něho. Po prvním nasazení do ucha jsem byl rád, že jsem nevysolil za ně plnou cenu. Nicméně dostali šanci a postupem času mne překvapovali stále více, i tak jsem koketoval s jejich prodejem. Nakonec jsem si je i přes zájem druhých nechal a dnes mohu potvrdit, že dneska by jsem za ně tu plnou cenu dal s radostí. U AM 05 je velice důležitý výběr tipů, rozhodně více než u jiných in-earů. A samozřejmě adaptace sluchu, zejména, když člověk na AM 05 přechází s vysloveně zábavných sluchátek. Na druhou stranu, AM 05 se té zábavnosti úplně nevzdávají a do nějakého suchého, čistě analytického projevu mají velmi daleko...
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 22. 11. 2020 16:03

Dík za poznatky..:-)..s nástavci válčím u všech inear.A jak jsou na tom s usazením a kvalitou kabelu?
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 22. 11. 2020 19:26

Ten boj s nalezením vhodných nástavců u AM 05 je opravdu složitý proces, což potvrzují i zahraniční recenze. Tam většinou doporučují pěny, mne osobně nejvíc sedli silikony z nějakých starých Fiio a to jsem zkoušel i Spinfit či SpiralDots. Usazení je perfektní, stejně jako pohodlí, běžně s nima zaspím a přestože se v noci obracím v posteli jak prase na grilu, i po několika hodinách sedí pevně v uších a žádný nepříjemný pocit tlaku... Kabel považuji za velmi povedený, nemá takovou robustnost jak u předchozích IT01s, ale je určitě lehčí a poddanější a vypadá, že něco vydrží /viz moje zaspávání s ním/.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mirajz 23. 11. 2020 06:55

Vlastním Grado iGe a Audio-Technica ATH-E40, tak doufám, že AM05 budou trochu posun.
mirajz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků