Jakou značku kabelů k repro?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 11. 8. 2020 22:45

Kabely Solid Core nejsou běžné, ale ve vyšších cenových hladinách je někteří výrobci nabízejí, např. Noble-audio. Jsou to samostatně izolované vodiče s pevným jádrem. Nemyslím si, že by to z hlediska použití byla totální kravina. A s reprosvorkama to nemá nic společného, do těch zašroubuješ cokoliv o přiměřeném průřezu. Navíc banánky nebo vidličky to jistí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 8. 2020 06:18

Vodič specifikace: solid core 8 jednotlivě izolovaných kusů je podle mého stále lanko, byť poněkud hrubší.
Nebo naopak, pokud více (izolovaných) spletených vodičů s pevným jádrem budeme považovat za vodič typu "solid core"...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 12. 8. 2020 06:57

Právě v té izolaci je zakopaný pes. Samostatně izolované solid core už nejsou lanko, elektricky se neovlivňují (nebo minimálně), to je prostě 8 samostatných vodičů. Dá se samozřejmě vyrobit "kabel" i z jednoho vodiče s pevným jádrem, ale tam může být problém s mechanickým namáháním při časté manipulaci.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 8. 2020 07:22

Tombasi, snad by bylo vhodné nejprve si zjistit, na co jsem já reagoval:
Emil Pastelka píše:Nakonec, nejlepší by byly tlusté měděné dráty s plným tělem (ne svazek). Ale to moc lidí z praktického/estetického hlediska nepoužívá. Byť takový vodič má nižší odpor a výrazně lepší přenos vyšších frekvencí. Navíc, díky menší povrchové ploše, je plný kabel méně náchylný k okolnímu elektromagnetickému šumu. Pro představu, vodič CY, měděný drát plný, průřez 16 mm.

Přijde ti smysluplné byť jen uvažovat o plných drátech o průřezech řekněme 4mm2 a více v souvislosti s reprokabely, a tedy s možností rozumně je připojovat do svorek zesilovačů a beden?

Emil Pastelka: Vodič z plného jádra má naopak horší přenos vysokých frekvencí, jak lanko o stejném průřezu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 12. 8. 2020 19:23

Vodič z plného jádra má naopak horší přenos vysokých frekvencí, jak lanko o stejném průřezu.

Celé je to spojené s plochou povrchu. Čím více povrchu vodič má, tím lépe přenáší vyšší frekvence. Ale zároveň je více náchylný na okolní rušení, které tyto vyšší frekvence degraduje. Z toho pak plyne, že vodič se stejným průřezem a menším povrchem bude vysoké frekvence méně degradovat.
A pozor, oba typy vodičů přenášejí frekvence stejně. Nedochází k jejich ztrátě. Pokud typ vodiče mění frekvenční charakteristiku na výstupu, dělá to tak, že některé frekvence zvýrazní. Viz například zde psaudio.com
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 8. 2020 20:40

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rosta69 13. 8. 2020 20:08

A ted babo rad :D :D :D no ja su rozhodnutej že vemu na satelity tento http://shop.vlk-electronic.cz/produkty/ ... 2--stribro a na propojeni zesaku ze subwoofrem ten stejnej ale 2,5mm
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 20:28

Skinefekt u audio signálu? Kuš.

U reprokabelu postačujícícho průřezu je důležitá geometrie, nejlépe s identickými geometrickými středy vodičů, čili nulovou plochou "závitu", což přináší minimální rušení indukcí. Takže buď koax (používám já) anebo například párová čtyřka.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rosta69 18. 9. 2020 23:10

Ahoj..dnes jsem natrefil na tento kabel,má to někdo doma? https://www.horizontrading.cz/Zenit-Spe ... -d4304.htm

Jinak dotaz...ovlivnuje délka kabelu výsledný zvuk? Nakonec to vypadá že budu potřebovat 8m ke každé reprobedničce.
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 9. 2020 07:27

Obecně platí, že kabely by měly být co nejkratší, kvůli rušení, ale u těch surroundů se delšímu kabelu stejně nevyhneš.
Raději vem průřez 2x2,5mm.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 9. 2020 11:42

Ach jaj, táto diskusia je srandy kopec...

To mi iba potvrdzuje, že hifi komunita je plná samozvaných odborníkov, ktorí ale dohromady nemajú žiadne skúsenosti a len trepú do prázdna z vyčítaných blbostí na internetoch. Žiaľ. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 22. 9. 2020 15:49

tombas píše:Obecně platí, že kabely by měly být co nejkratší, kvůli rušení, ale u těch surroundů se delšímu kabelu stejně nevyhneš.
Raději vem průřez 2x2,5mm.


Není to na surroundy ale na přední bedny,bohužel zvuk se musí tahat z druhé místnosti.
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 5. 11. 2020 20:48

Dneska jsem zbastlil kabel bi-wiring z Kimber Kwik 16.Za slusný prachy výtecnej kabel.Pokud uvazujete o repro kabelech tak doporucuji :-)
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komar v letu 23. 11. 2020 13:42

roman2277 píše:Drahé kabely jsou jen vějičky pro hifi blázny.Při slepém testu stejně nikdo nepozná rozdíl v kvalitě.Stačí solidní kabel za solidní cenu přiměřenou aparatuře.

:-D :-D :-D :-D
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 11. 2020 14:02

No ono to s tím setrením zase az tolik neplatí.O príspevek výs se chlubím,jak dobrý kabel jsem zbastlil.
Kolega mi domů prinesl na test svůj kabel,který pouzíval drív,nez se posunul dál.Kabel jsme zapojili a uz u me zůstal.Ten rozdíl byl opravdu o parník.A není to ani bi-wiring.ale hraje neskutecne.Pokud máte tu moznost,obchodníci vetsinou mají kabely na zapůjcení,venujte tomu cas a zkuste kvalitní firemní kabel.
Jen tak dostanete predstavu,kolik toho jeste dokázete ze svých milácků dostat.A byl bych prekvapený kdyby se posun nekonal.Dríve jsem byl také ke kabelům znacne skeptický,ale vlastní zkusenost mi otevrela oci.
A moje sestava není zádný výkrik techniky
NAD C725 BEE
Tannoy Revolution XT 6F
a jako DAC Chord HUGO 1.gen
nebo Chord Mojo
vzdy v modu linkového výstupu
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků