Slúchadlá otvorené alebo uzatvorené

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 11:05

Ak su Denony temne, pri Anandach, ale hlavne HD800 a T1 sa treba pripravit na riadnu zmenu v podani zvuku, ktora sa tiez nemusi kazdemu pacit. Hoci ide o 3 vyborne kusky. No hlavne by som vypustil zo zoznamu Audeze, ak je temnejsi zvuk nevyhovujuci.
Riesim podobnu dilemu, prechadzam z Nightowl a kedze som zuzil (zatial) vyber len na uzavrete, mam v hladacku Dan Clark Audio Aoen 2 Closed. U teba by som kludne zvazil aj tie "open". A ak netuzis po vyraznejsom base , mozno by ti stacila aj prva verzia. Dokonca je tu na bazare. U Aeonov je neutralnejsie podanie ako pri tych, co pisem vyssie... aj ked za 1000e to nie su evidentne jedina volba, mozu byt pre niekoho vyhovujuce. Skoda, ze sa nedaju v SR/CR nikde vypocut.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 11. 2020 12:58

Jen, když už jsem zminil otevřené T1 2g za necelých dvacet, je možné opatřit i levnější variantu beyerů a to sice uzavřenky T5p 2g s cenou přes patnáct. To kdyby přeci jen trvala poptávka po uzavřeném modelu. No, na zvážení je toho tolik, že jde hlava kolem. Ale reaguju hlavně na tvé priority stran filmových sountracků, řadím je do kategorie klasiky a v této oblasti si model HD 800 jejich majitelé nemohou vynachválit. Navíc to pohodlí a hmotnost zhruba 25dkg sekaný v ubrousku, to jsou atributy, který můžou rozhodnout. Cena +- 29.000 už v poměru cena/výkon, dejme tomu, ujde.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 23. 11. 2020 15:05

Ty Aeon 2 Open mají být dost katastrofální, na rozdíl od Closed. Tak pravili recenzenti (já neslyšel ani jedna z nich). A samozřejmě, i já na soundtracky doporučuji HD 800.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 15:50

Tak taketo hodnotenie som fakt nezaregistroval. To sa dost divim, mas odkaz na taketo tvrdenia? Aeon 2 sledujem odkedy vysli, ale fakt je, ze tie Open sledujem velmi okrajovo. Viem, ze sa ludia o Aeon2 zaujimaju skor kvoli uzavretej verzii, no bolo by velmi divne, ze by sa Open verzia tak dramaticky lisila od Closed. Ale dnes je mozne vsetko...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 11. 2020 16:47

A2O jsou fajn.
Organický, přirozený zvuk, ale s trochu slabší dynamikou (ale zlepšení oproti původním AFO a AFC).
Možná budu vyjímka, ale preferuji A2O nad Focal Clear, který má sice dynamiku skvělou, ale nezněl mi tak přirozeně/příjemně.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 23. 11. 2020 16:48

_daRK píše:Tak taketo hodnotenie som fakt nezaregistroval. To sa dost divim, mas odkaz na taketo tvrdenia?

Tak třeba zde https://www.headphones.com/blogs/news/d ... comparison
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 17:29

Dik, tuto recenziu som cital a ani po opatovnom precitani tam ziadnu tvoju "katastrofu" nevidim. Podla recenzenta su Closed ovela zabavnejsie a jasne uprednostnuje pred Open, co je asi to, co chce vacsina... Ale sam isto chapes, ze to moze byt prave osobnymi preferenciami - vid nazor Babetaka, ktory to vidi asi inak ako on. V kazdom pripade, ja mam vo wish-liste iba Closed verziu :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 23. 11. 2020 17:42

Ďakujem za názory.

Som rád že tu padlo vysvetlenie pre otvorené a zatvorené slúchadlá, aké sú výhody, nevýhody.
Zároveň padlo už viac modelov a je jasné, že najlepšie by bolo ich vyskúšať.
Dúfam, že sa mi to podarí a budem môcť vyskúšať čo najviac aj so spomínaných modelov.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 23. 11. 2020 17:58

_daRK píše: Dik, tuto recenziu som cital a ani po opatovnom precitani tam ziadnu tvoju "katastrofu" nevidim. Podla recenzenta su Closed ovela zabavnejsie a jasne uprednostnuje pred Open, co je asi to, co chce vacsina... Ale sam isto chapes, ze to moze byt prave osobnymi preferenciami - vid nazor Babetaka, ktory to vidi asi inak ako on. V kazdom pripade, ja mam vo wish-liste iba Closed verziu :-)

OK, slovo “katastrofální” bylo asi příliš silné. Takže píší, že nenalézají žádný důvod doporučit někomu open verzi spíše, než tu closed. Což pro některé může už taková skoro katastrofa být :-) (všeobecně bych řekl, že jsou dnes považována otevřená sluchátka za lepší, než uzavřená, ale tady je tomu tedy asi naopak - což je docela divné, kdepak asi soudruzi udělali chybu .. 8-D ). Jinak ještě k Tvému wish listu - tato recenze Tě asi nepotěší (nebo možná ano, záleží na úhlu pohledu) https://youtu.be/MFXQoDRgqC8 , a zde ještě přídavek k zahoření https://youtu.be/TVdXuC37erw. A zde je další recenze z headphones.com od jiného autora, tentokrát jen ta uzavřená varianta: https://www.headphones.com/blogs/news/a ... ack-planar
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 18:15

Dik, introvert, popozeram :-)

@Teroo: rozhodol si sa dobre ("Dúfam, že sa mi to podarí a budem môcť vyskúšať čo najviac aj so spomínaných modelov."). Bola by skoda zabit to vyborne RME nejakym modelom sluchatiek, ktory zrovna tebe nemusi sadnut len preto, ze si si nespravil "domacu ulohu". ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 23. 11. 2020 18:37

@_daRK: tak samozrejme, že sa teším keď vyskúšam niečo nové a budem môcť vychutnávať tóny. . ale vydržím lebo situácia nie je moc priaznivá. a 40tka až o 6 mesiacov :)
Hádam sa mi podarí vyskúšať čo najviac a teda na niektoré spomenuté kúsky sa veľmi teším.

Zatiaľ si určite veľmi spokojne vystačím aj so slúchadlami, ktoré mám. Teraz ešte len spracovávam prvé dni s RME.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 20:27

No áno, tento craving po novom železe je prekliatim :-) Pár dní dozadu som si dal "prednovoročný" sľub, že vystačím s aktuálnou zostavou, a len čo vyšli prvé spätné väzby na IT07, už je sľub ohrozený. Nevadí, aspoň nie je nuda. :hm
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 11. 2020 12:10

Ja by som smelo naslepo odporučil Hifiman Arya, momentálne na hifigo za ~1180€.

Arya sú fantastický all-rounder. Ak sa ti žiada wow faktor z veľkosti soundstage tak ten majú tiež prekvapivo blízko HD 800. HD 800 sú (ako sa zrovna sám presviedčam) v niektorých oblastiach neprekonatelné, ale od univerzálne príjemných majú ďaleko.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 11. 2020 13:26

1180 za Arye by ma asi nenechalo chladným ak by som chcel niečo nové. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 11. 2020 13:45

Loni v prosinci stála sluchátka Hifiman Arya 34.990,- Kč. To bych za ně byl ochoten dát. Současnou cenu už nikoli.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků