LG OLED C9 [mini recenze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 11. 2020 17:08

mekr píše:Jde někomu nainstalovat posledni software 05.00.03 ? mě to dneska TV našla, ale instalace nejde dokončit, stahovat a instalovat pomoci USB se mi nechce a bojim se, aby se pak TV vůbec probrala po instalaci jestli má tento software nějaký problém.

Tento SW mi byl nabidnut minuli tyden v ponděli či utery a instalace proběhla bez problemu.

Jinak TV mam 7 měsicu a ručni čistěni jsem nedělal a ani se jej nechystam dělat. Dokonce mam deaktivovan i posun obrazovky či jas loga.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2020 17:19

mekr píše:Jde někomu nainstalovat posledni software 05.00.03 ? mě to dneska TV našla, ale instalace nejde dokončit, stahovat a instalovat pomoci USB se mi nechce a bojim se, aby se pak TV vůbec probrala po instalaci jestli má tento software nějaký problém.

Jestliže nemáš žádné problémy a z nějakých důvodů se software zatím nenainstaloval, či se instalace nedokončila, asi bych neřešil instalaci přes USB. Alespoň zatím ne.

Zkusil bych teď vypnout TV do pohotovostního režimu s následným odpojením od napájení. Po pěti a více minutách ho znovu zapojil, spustil a podíval se do čísla SW, zda se náhodou nepřehodil na výše uvedený. Jestliže ne, tak bych znovu zkusil zavolat software ručně. Když se instalace opět nezdaří... a nemáš žádný problém... nechat TV pár dnů tak, jestli k instalaci nedojde korektně za pár dnů. Nebo... volej servis/technickou podporu, proč Ti to tak dělá. Osobně bych zkusil nyní výše uvedený postup. V případě neúspěchu tomu dal pár dnů času.

-- 9. 11. 2020 17:23 --

longie píše:Pratele, co se tyce toho cisteni obrazu, tak jsem volal do LG a bylo me receno, ze jako vlastnik OLED panelu, co ma TV uz rok a jeste jsem nepustil rucne obnovovac pixelu, takze je uz nejvyssi cas to udelat. Ze uz to melo probehnout.
A ted babo rad co je pravda a komu verit.

Tady je jeste clanek k tomuto tematu.
A tam se radi poustet manualne.

https://www.televizniweb.cz/2018/08/vit ... udelat-vy/

Tebou zmíněný článek má několik zvláštností, ale nechme to být.

Udělal bych přesně to, co po mně chce návod, či televizor, tudíž systém. Takže... když TV vypneš do pohotovostního režimu, dej mu pak ještě alespoň hodinu na to, aby se sám mohl přečistit. Jestliže hraješ hry, nebo zobrazuješ statické obrazy po nějaký delší čas, pusť na TV následně nějaké běžné vysílání, pusť film z disku. Jestliže TV vysílání, klidně ještě v mezičase přepni stanice. Nic víc bych nedělal.

Jedině pokud na TV vnímáš nějaké zbytky obrazu, které nemizí, spustil bych manuálně čištění.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dezko67 12. 11. 2020 06:05

Ahojte pekne rano prajem .Riez som majitelom Lg C9 co som kupil pred tyzdnom.,precital vela recenzii o nastaveni,no ztoho som aso metení.Chalami ppprosim vas poradte ake mam dat nastavenie? Rtings pise led osvetlenie okolo 70 mne sa to zda vela mam n astavenie okolo 50 to zas na pozeranie malo. Ak mate na vasom televizore vlastne nastavenie, ktory ste spokojny napiste sem .Dakujem vopred.
Dezko67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 11. 2020 08:23

Ahoj, mám LG B9
Nastavení dle rtings obrazový režim "Expert tmavá místnost"
Světlo OLED je 60
Kontrast 85
Jas 50
Ostrost 10
Barva 50
Odstín 0
Všechny redukce šumu apod. vypnuté.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dezko67 12. 11. 2020 18:01

Dakujem pekne,vyskusam .
Dezko67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 22. 11. 2020 20:24

MgX píše:LG v jednom z návodů k novým OLEDům, kromě jiného, píše toto...

https://www.lg.com/cz/podpora/manualy?csSalesCode=OLED65B9SLA.AEU píše:Informace o funkcích na ochranu před možnou dočasnou retencí
obrazu


• Pokaždé, když televizor sledujete déle než čtyři hodiny v kuse, se
Obnovovač pixelů po vypnutí televizoru automaticky aktivuje na
několik minut. (Poznámka: Obnovovač pixelů nebude aktivován
v případě, že k televizoru není připojen napájecí kabel nebo není
zapnutý hlavní vypínač.)


Dotaz na vlstniky LG OLEDx9 - Da se vyse popsany “mensi” obnovovac pixelu po vypnuti tv nejak vypozorovat? Tv bezi treba 7 hodin a po vypnuti je obrazovka bez jakekolov hlasky cerna/vypnuta a ihned sviti cervena led dioda. Je tento mensi obnovovac v menu nastaveni? Nebo jen ta hodinova verze?
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 11. 2020 20:31

Dá se pozorovat tak, že po vypnutí zčerná panel, ale nerozsvítí se červená pohotovostní LED a až po nějaké době (někdy vteřiny, někdy i minuty) se ozve cvaknutí relé, TV se vypne a rozsvítí se uprostřed dole červená dioda.
(Po pravdě s tou LED si nejsem jist, ale zkusím to vypozorovat), každopádně uslyšíš ten zvuk relé. Podle mě si to žije vlastním životem a nedá se to vypnout/zapnout.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 21:04

Mám ten pocit, že třeba OLED Panasonic to signalizuje jinou barvou stavové LED. Snad nekecám. U LG jsem si nikdy nic podobného nevšiml. Nicméně nové zapnutí TV by mohlo oznámit, že právě probíhá údržba, zda ji zařízení má přerušit.

Ono je otázkou, zda k ní každý výrobce přistoupí ihned po vypnutí do pohotovostního režimu, či až po určité době od vypnutí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 11. 2020 21:09

Obvykle když TV vypnu, lupne relé okamžitě. Někdy až po nějaké době a ten čas je pokaždé jiný. Předpokládám, že se obnova zapne hned, ale trvá různý čas.

-- 22. 11. 2020 21:50 --

Tak u B9 se kontrolka rozsvítí okamžitě po vypnutí, takže nejde nijak poznat, že údržbu provádí. Dneska TV jela dobrých deset hodin a cca 5 minut po vypnutí se ozvalo cvaknutí relé.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 23. 11. 2020 05:46

U Panasonicu při údržbě panelu svítí dioda oranžově a cca po 5-7min.se přepne na klasiku červenou.Údržba probíhá vždy,když je oled v provozu 4 a více hodin.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 23. 11. 2020 09:20

martas38 píše:Obvykle když TV vypnu, lupne relé okamžitě. Někdy až po nějaké době a ten čas je pokaždé jiný. Předpokládám, že se obnova zapne hned, ale trvá různý čas.

-- 22. 11. 2020 21:50 --

Tak u B9 se kontrolka rozsvítí okamžitě po vypnutí, takže nejde nijak poznat, že údržbu provádí. Dneska TV jela dobrých deset hodin a cca 5 minut po vypnutí se ozvalo cvaknutí relé.


Díky, příště se zaposlouchám do toho relé.
Ono já výrobce chápu..běžného uživatele, který ani neví co je to čištění panelu nechtějí nijak rušit a TV si žije svým životem tak, aby nerušila nějakými častými hláškami apod.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2020 10:10

skorky píše:U Panasonicu při údržbě panelu svítí dioda oranžově a cca po 5-7min.se přepne na klasiku červenou.Údržba probíhá vždy,když je oled v provozu 4 a více hodin.

Díky skorky za potvrzení. Myslel jsem si to. Je to výborná alternativní forma sdělení, že se právě něco děje. Přitom pouhá změna barvy stavové diody nikoho nikterak neruší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 23. 11. 2020 14:35

No presne, usetril bych trochu casu zjistovanim, jelikoz zmena varvy, nebo by stacilo problikavani by me hned tukla ze se neco deje :)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2020 00:13

maro2455 píše:
MgX píše:LG v jednom z návodů k novým OLEDům, kromě jiného, píše toto...

https://www.lg.com/cz/podpora/manualy?csSalesCode=OLED65B9SLA.AEU píše:Informace o funkcích na ochranu před možnou dočasnou retencí
obrazu


• Pokaždé, když televizor sledujete déle než čtyři hodiny v kuse, se
Obnovovač pixelů po vypnutí televizoru automaticky aktivuje na
několik minut. (Poznámka: Obnovovač pixelů nebude aktivován
v případě, že k televizoru není připojen napájecí kabel nebo není
zapnutý hlavní vypínač.)


Dotaz na vlstniky LG OLEDx9 - Da se vyse popsany “mensi” obnovovac pixelu po vypnuti tv nejak vypozorovat? Tv bezi treba 7 hodin a po vypnuti je obrazovka bez jakekolov hlasky cerna/vypnuta a ihned sviti cervena led dioda. Je tento mensi obnovovac v menu nastaveni? Nebo jen ta hodinova verze?

V nastaveni nic neni. Osobně mam TV diodu deaktivovanou takže co děla nebo neděla netušim. Ale je to tak jak je psano. Ověřil jsem si, že pokud se TV vypne do 4h provozu od zapnuti tak se přepne do pohotovostniho režimu za cca 5-6s. Pokud je to 4h a vice tak se spusti zakladni čistici režim a TV se přepne do pohotovostniho režimu po cca 6 minutach.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mm2004 13. 3. 2021 08:58

Mám model LG OLED 65BX. Potvrzuji co píše "miromen4"
>Pokud se TV vypne po 4h a vice, tak se automaticky spusti zakladni čistici režim a TV se přepne do pohotovostniho režimu po cca 6 minutach.<
V nastavení TV to nelze vypnout.

"maro2455"
>Da se vyse popsany “mensi” obnovovac pixelu po vypnuti tv nejak vypozorovat?<
Jedna z možností jak to zjistit, je daný odběr elektrického proudu televizí. Mám v zapojeni chytrou zásuvku a po vypnutí TV v průběhu čištění je odběr 35-40 W.
mm2004
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků