Nová 55" TV - náhrada za Hisense H55U7A

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 12. 2020 09:00

Taky už bych se do LCD nevracel.
100Hz má hlavně smysl, pokud máš 100fps(120) zdroj a nebo právě pro ty dopočtáře. Pokud dopočet vypnu, je mi to naprosto k ničemu. Krásně to třeba ukazuje motion blur test z rtings - https://s3.amazonaws.com/rtings/motion-blur-test.mp4 - až budou obchody otevřené, doporučuju si ho nahrát na 2 flešky a souběžně to pustit v 50 i 100hz telkách a u 100hz vypnout ten dopočet. Pak člověk uvidí, že když dopočty vypne, 100hz mu nepřinese moc navíc. Ano, z jiného pohledu jsou vyšší modely vybavovány 100hz panely, a tak se často u onoho vyššího modelu člověk setká zároveň i s lepšími vlastnostmi, které jsou ale mimo těch 100hz (povrch displeje, jas, rozsah, dimming, apod...)
Ve hrách , když jsou 60fps, tak herní režim stejně vypne dopočet.
100Hz je samozřejmě super vhodná, pokud někdo má 120fps hry.
24p režim nemusí být jen na 100hz.

Můj svět se neotočil, jsem proti dopočtům odjakživa :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2020 11:46

... a ano, z jiného pohledu jsou vyšší modely vybavovány 100Hz panely, a tak se často u onoho vyššího modelu člověk setká zároveň i s lepšími vlastnostmi...
... a navíc má vždy možnost si plynulost a ostrost pohybu regulovat v podstatně zajímavější podobě, než u televizoru s 50 Hz.

Nicméně respektuji a chápu, že to každý má jinak. Někdo bude nadšený z televizoru za desítku, jiný nebude spokojený ani s telkou za šedesát tisíc.


indeshit píše:Můj svět se neotočil, jsem proti dopočtům odjakživa :)

Můj příspěvek měl obecnou povahu, byť navazoval na Tvůj extremismus. V každém případě musím podotknout, že indeshit se určitě nerovná svět a indeshit se určitě nerovná výrobci TV. Tudíž onen ohyzdně šetřící směr, který vnucuje sníženou HW kvalitu a raději přidává SW obsah pro dav, jen podporuješ/souhlasíš s ním, nicméně ho nezavádíš :-)

V každém případě se shodneme nad alternativním zamyšlením se nad OLED technologií. Dostal jsem prachy zpět, zkusím zase něco nového/jiného. Samozřejmě... když bude cenový skok deset a více tisíc, asi ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 12. 2020 12:21

Nenazval bych to šetřením nebo tak. Osobně jsem pro OLED a sám ho i vlastním. Jen na něm podobné obrazové techniky vypínám a vyzkoušeno na zmíněnjech testech mám, že pokud člověk to vypíná, tak nepotřebuje nezbytně 100hz. U top modelů se jim tak či onak nevyhne.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 1. 12. 2020 15:56

Baf13 píše:LG OLED55BX se dá koupit za 23k, asi bych moc neváhal!
https://edigital.cz/led-televizory/lg-o ... or-p802005


Na tento obchod obrovsky pozor!

https://obchody.heureka.sk/edigital-sk/ ... rene#filtr
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2020 21:10

indeshit píše:Nenazval bych to šetřením nebo tak. Osobně jsem pro OLED a sám ho i vlastním. Jen na něm podobné obrazové techniky vypínám a vyzkoušeno na zmíněnjech testech mám, že pokud člověk to vypíná, tak nepotřebuje nezbytně 100hz. U top modelů se jim tak či onak nevyhne.

Tak zrovna u OLED popisují i zarputilí odpůrci dopočtů, že si tyto na minimum, ale přesto zapnou. Protože klokotání tam je pro někoho viditelnější, a tak se skutečně nejedná (pro mnoho očí) o reálný obrázek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 2. 12. 2020 10:03

Zajímavá diskuse. Jinak, díky za tip, objednal jsem nakonec Hisense 55U7QF. Byla to v podstatě jediná TV do těch 20 tis., která mě zaujala, byť má zjevně taky svoje mouchy.
No a když se tahle taky stihne vysypat v záruce, tak si pak koupím OLED :)

-- 2. 12. 2020 10:18 --

Jinak, myslím, že to tehdejší doporučení na 100Hz TV souviselo právě i s absencí judderu. Je pravda, že jsem si za ty dva roky při vypnutém ultra motion nevšiml žádného sekání. I proto jsem teď zvědav na dojmy z 50/60Hz TV.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 2. 12. 2020 22:01

První dojmy z U7Q velmi dobré, je to zase o krok jinde než U7A:

- VIDAA 4 je schopnější, přehlednější, rychlejší, více věcí jde nastavit. Nabídka aplikací pořád omezená, ale to mě nikdy netrápilo
- obraz perfektní, lepší než na U7A, dle recenzí to vypadá, že je to hlavně díky dobré předkalibraci z fabriky. Navíc pro oblíbený cinema night preset jde nastavit tendece k chladným/teplým/neutrálním barvám, což je super
- judder zatím neregistruju, motion blur v několika scénách ano, ale je pravda, že se na to nadstandardně soustředím a jedná se o specifické situace
- nastavení soap opery je překvapivě citlivé, pokud by judder/blur dělaly problém, tak preset "film" nebo vlastní nastavení nejspíš odvedou svoji práci i bez brutálního mýdla
- z USB opět přehraje naprosto vše, co mám, soubory jde konečně zobrazit jako seznam, takže u dlouhých názvů souborů už není potřeba čekat až se celé přescrollují
- FALD odvádí dobrou práci, že by šlo ale o rozdíl noc/den oproti jednoduššímu stmívání u U7A mi nepřijde. Prosvítání v rozích obrazovky je na cca stejné úrovni
- jedinečné promo: je to oficiální TV mistrovství Evropy ve fotbale, které se nekonalo :)

V Hisense zamakali, většina mých výtek k U7A je vyřešená a jde o slušný krok vpřed, škoda jen že 100 Hz panel je pryč. Nezdá se ale, že by to při běžném sledování něčemu extra vadilo. Celkově asi těžko chtít víc za ty prachy...
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 2. 12. 2020 23:11

Docela mě překvapuju, že si někdo koupí stejnou značku TV, když předchozí nepřežila ani záruku.

Já měl problém opačný, TV i po 12 let šlapala a měla vynikající obraz. Naštěstí to vyřešil přesun v rámci rodiny.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 3. 12. 2020 08:21

Protože už od jiných výrobků a výrobců vím, že jedna reklamace nedělá spolehlivost značky. To je prostě tak mizerný reprezentativní vzorek, že horší už je jednom nemít se značkou žádnou zkušenost :) Hisense jsem nijak nepreferoval, ale žádný jiný lepší tip jsem nedostal - v rámci cenového limitu.
A pokud se má opakovat, že se TV zase vysype v záruce a vrátí mi peníze, tak prosím.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2020 11:10

Myslím, že pokud jsi jinak s TV spokojený, bylo logickým krokem koupit zase stejnou značku. Polámat se může cokoliv.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 3. 12. 2020 15:44

Jenom připomínám že Hisense dává na svoje produkty záruku 3roky. Ten třetí rok řešíte reklamaci s výrobcem nebo obchodním zastoupením. Záruka se nemusí nikde aktivovat, nebo to tak bylo vloni kdy jsme kupovali tv tchyni
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 4. 12. 2020 15:11

MYCHAL S TVRDÝM píše:produkty záruku 3roky. Ten třetí rok řešíte reklamaci s výrobcem nebo obchodním zastoupením. Záruka se nemusí nikde aktivovat, nebo to tak bylo vloni kdy jsme kupovali tv tchyni


Nemyslím si. Podle všeho se jednalo o nějakou časově omezenou akci. I podle webu Hisense je záruka 24 měsíců.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 4. 12. 2020 16:27

Tak máte pravdu. Už to na stránkách nemají. Ta časově omezená akce trvala několik let.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků