tipy na repro do 10 tisíc na poslech hudby + občas TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vojtec 27. 11. 2020 12:55

Díky chlapi všem za diskusi a rady,
balík s Magnat Tempus 55 právě dneska přišel, už se nemůžu dočkat, až je rozbalím, škoda, že je to až pod stromeček :(((
A zároveň díky tomu, že jsem se do rozpočtu 10 tisíc vlezl se značnou rezervou, tak jdu začít pokukovat po nějakém receiveru :D
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 11. 2020 15:53

Kde jste je nakonec lovil?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 27. 11. 2020 16:08

Na tom Amazonu z Německa, díky moc za tip, rozdíl v ceně oproti českým obbchodům skoro 3 tisíce, to za to riziko složitější reklamace stojí :)
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B ... GN83&psc=1
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 3. 12. 2020 19:45

vojtec - zkoušel jsi už ty Magnat Tempus 55 nebo čekáš až na vánoce?
Slyšel jste někdo hrát Tempus 55 v reálu? Zakoupil jsem nyní reproduktory Magnat Monitor Supreme 802 a nyní jsem objevil nabídku na Amazonu, kde Magnat Tempus 55 jsou jen o pár stokorun dražší, než mnou zakoupené Magnat Monitor Supreme 802, které se mi po zvukové stránce líbí. Předpokládám, že bedny Tempus 55 by měly hrát ještě lépe. Pokoušel jsem se na internetu hledat nějaké testy či hodnocení uživatelů a našel jsem stovky kladných hodnocení beden Monitor Supreme 802, ale co mě zaráží, skoro žádné hodnocení Tempus 55.
Reprosoustavu Monitor Supreme 802 mám jen 2 dny, takže by nebyl problém ji vrátit. Budou Tempus 55 hrát (mnohem) lépe, než Monitor 802 ?
Naposledy upravil Multi2000 dne 4. 12. 2020 09:55, celkově upraveno 1
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 3. 12. 2020 21:27

zatím jsem je nevyzkoušel, čekají až pod stromeček, tak nemůžu referovat :( v mezičase jsem objednal i zesilovač (Loxjie A30), tak se uz nemůžu Vánoc dočkat...
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 4. 12. 2020 09:55

Ještě se zeptám, bedny přišly zabalené dohromady nebo každá zvlášť. Díky za odpověď.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 4. 12. 2020 10:15

Dohromady jeden balík ;). Tyo koukám, že jsou ještě levnější, pod 5 tisíc i s poštovným :)
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 4. 12. 2020 13:57

Jojo, po přepočtu na českou DPH jsou za 4999,30 i s balným. Objednáno, tak snad budu spokojen.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 12. 2020 08:49

Už jsem to někde zmiňoval. Chlapci, proč odkládáte první otestování těch "maslostrojků" až pod stromeček? Ochuzujete se, v případě zakoupení přes eshop, o to nejdůležitější a to možnost vratky ve lhůtě 14-i dnů. Pokud bude zboží vadné, poškozené či dokonce nefunkční, čeká vás méně komfortní reklamace (komplikovanější, budete třeba měsíc i déle tzv. na suchu) a nebo, v případě nevyhovujícího charakteru zvuku, budete prodávat pod cenou.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtec 5. 12. 2020 10:28

Houbičkář, máš pravdu, to bych neměl podcenit, díky - asi nenápadně doma rozbalím a otestuju... máš nějaký tip, jak rychle/jednoduše otestovat, že je vše ok? Já jako amatér na první poslech poznám asi jen, že to všechno zní lépe, ale jak přijít na nějkou vadu/poškození na první pohled, nevím... nějaké testovací audio tracky? díky!
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 12. 2020 12:26

S tím si, příteli, vůbec nelámej hlavu. Hlavně omrkni případné opticky zjistitelné poškození, pozapojuj, vyzkoušej funkčnost, pusť si hudbu, kterou máš rád, znáš ji a budeš nadále poslouchat, dej tomu pár desítek minut a pokud se bude zvuk líbit, není důvodu vracet. O potěchu před dalším zapojením čtyřiadvacátého tě to nepřipraví ba naopak, budeš natěšen ještě víc a dokonce bez nervozity z možného, případného zklamání.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 14:50

Houbičkar zde narazil na záležitost, kterou jsem v posledních dnech opakovaně řešil po telefonu se známými, kteří si cosi pořídili. Prostě jsou věci, které je vhodné vyzkoušet. Nejde o nutnost je podrobit profesionálnímu zkoumání. Jen si prostě překontroluji obecnou jakost materiálu, předpokládané funkce a v závěru si odpovím na dotaz, zda ona věc, alespoň z větší části, plní má očekávání. Ano, zabalím, těším se. Ne, zabalím, posílám zpět a vybírám dál.

Výhodou v dnešní divoké době je to, že některé e-shopy nabízejí prodlouženou lhůtu pro vrácení zboží. Dosti často tam ale už není přímé vrácení peněz, ale poukaz v hodnotě vráceného zboží, na další nákup. Určitě lepší než nic, nicméně nejjednodušší je základní funkce vyzkoušet a mít nějakou představu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Multi2000 5. 12. 2020 16:17

Repro jsem teprve včera objednal a dorazit by měly příští týden. Osobně je ihned vyzkouším. Lhůta na případné vrácení je až do 31.12.2020, takže i kdyby vojtec čekal až pod stromeček, tak o nic v případě nějaké závady nepřijde.
Nyní jsem na krátko měl Magnat Monitor Supreme 802 a se zpracováním a kvalitou zvuku jsem byl spokojen (poměr cena/výkon = velmi dobrý ). Nicméně po objevení Tempusu 55 na Amazonu za necelých 5000 za pár, jsem bedny Monitor Supreme 802 vrátil a objednal Tempus 55.
Dle vyjádření hifi-guide.cz:
Tempus 55 - vyšší řada než Supreme, adekvátně k tomu vyšší zvuková
kvalita. Lepší ozvučnice, lepší měniče, ten posun v kvalitě
je nejen vidět, ale i slyšet.

U sloupových repro je u nás vůbec problém je předem vyzkoušet, protože většina obchodů je v prodejně nemá a nelze je tedy předem okouknout a poslechnout. Nezbývá než objednat, vyzkoušet a buď si je nechat nebo vrátit.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod vojtec 5. 12. 2020 21:09

Přátelé, díky za rady a jsem rád, že jsem dal na vás - dneska jsem bednu rozbalil, a jednak tam byl jen jeden reproduktor místo dvou, a druhak byl ještě zespoda naštípnutý, takže posílám obratem zpět a objednávám znovu odjinud.... příště kontrola hned, jak vše dorazí...
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 12. 2020 00:02

Jeden reproduktor? Jako že to byl úplně jiný typ, nebo myslíte jen jeden kus reprobedny?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků