Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 11. 2020 07:30

Kožené náušníky mají určitě vyváženější přednes. Tedy lineárnější bas, který jde víc do hloubky a vyrovnanější pásmo středů i výšek. Na druhou stranu je jejich celková tonalita laděna trochu do temna.
Alcantarové jsou tonálně vřelejší, vyšší bas má větší objem, část vyšších středů je trochu propadlá a navazující výšky mají o něco větší prezenci. Mně se na nich hodně líbí podání prostoru, které je znatelně větší než s koženými náušníky. Celkově mě teď mnohem víc baví ty alcantarové.
Zajímalo by mě, jak by Empyreany zněly s hybridními náušníky.

Jinak ten aftermarket kabel by opravdu měli dávat rovnou ke sluchátkům. Včera jsem po strašně dlouhé době vyzkoušel ten základní a musím říct, že se mi to moc nelíbilo. :roll:
Ale ta cena je potom už dost vysoká no. Aktuálně to vychází na 94k.

A ten šum bude určitě v nahrávkách, kabelem to nebude, nebo určitě ne tím od Meze..
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 11. 2020 08:19

Sarga
Fíha, v sestavě za takovej baťoh bych teda šum v tichých pasážích taky neočekával (pokud tedy není součástí starších nebo méně kvalitních nahrávek, jak píše Pavel). Platí to ovšem pro "běžnou" poslechovou hladinu. Na druhou stranu, pokud to někdo neskutečně hulí, až tzv. praská lebka, tam se asi minimálně stopovému šumu nevyhneš, pořád jsou to jenom sluchátka, byť drahá jak byt v osobním vlastnictví, ve vyloučených lokalitách.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 11. 2020 10:45

Ja sa priznám, že to občas vyhulím a aj keď som tomu nikdy nevenoval extra pozornosť, tak šum som moc neregistroval. Skôr ma Hugo TT2 stále fascinuje extrémne tmavým pozadím a hĺbkou scény.

Posledné dni experimentujem s koženými náušníkmi a je to fajn, ale Alcantara má expanzívny priestor. To fakt je hudba všade okolo mňa a ja to mám tak rád. Pri kožených sa to trochu stiahne, ale človek to viac-menej vníma bezprostredne po zmene. Pri dlhšom počúvaní si zvykne a aj pri kožených je ten rpiestor fajn.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 11. 2020 11:01

Rozhodl jsem se, že také přispěji do sbírky fotografií audio výbavy :-)
Je mi jasné, že v porovnání s některými jinými členy komunity jsem pouze chudá popelka, ale z aktuální sestavy pro domácí i cestovní využití jsem nadšený a je to z mého pohledu obrovský posun kupředu :-))
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 11. 2020 11:04

Jo, Nightowl je na relax poslech fajn :).
Já jsem preferoval semišové naušníky, ty jsi už zkoušel?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 11. 2020 11:57

Zatlačím slzu a život ide ďalej...
Nech Ti NO slúžia k spokojnosti ako mne :-)

Ja som tie semišové som po prvých skúškach odložil do krabice, no nedávno, keď som sa rozhodoval o predaji, tak ak by som si NightOwl nakoniec nechával, asi ich budem používať radšej ako kožené. Asi sa tie preferencie časom menia.

Mne aktuálne robia radosť tiež FH7, čo máš na foto. A po výmene nadstavcov za AZLA Sedna Light je to ešte o čosi lepšie. Hanysek, doporučujem vyskúšať. Na fotke máš MandarinES?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 11. 2020 13:44

Semišové náušníky jsem zkoušel, ale zatím mi víc vyhovují kožené. Časem během zimy zkusím nasadit semišové a uvidíme.

AZLA Sedna Light vůbec neznám, to je pro mě novinka. Zatím mi nejvíc sedly originální Fiio nástavce bass, velikost XL. Mám hodně široké zvukovody, takže nástavce jsou vždy trochu problém, ale zatím jsem spokojený.

Na fotce je iFi iDAC2 micro (po updatu firmware a správném nastavení pro TIDAL v PC hraje fantasticky) a jako mobilní zdroj Fiio BTR5.

Netuším co má být MandarinES? Ani všemocný google mi nic nenašel :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 11. 2020 19:58

Tohle jsou mandarinky:
https://symbioeartips.com
Skvělý zvuk je vyvážen skvělou nepohodlností - tvrdostí. Určitě objednat nástavce Symbio W Peel bez pěny, které jsou měkčí, pohodlnější.
Spousta lidí na ně ale nedá dopustit.

Azla Sedna jsou parádní. A to jak normální, tak light verze. Ovšem jsou trochu dražší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 4. 12. 2020 18:55

Tak jsem využil dobu koronavirovou a vyrobil zásuvkovou lištu s EMC šumovým filtrem Schaffner. Původní myšlenka napájení mojí soupravy z akumulátoru nebo z iFi vzhledem k rozdílným napětí v sestavě ( 12 a 19 Volt.) byla dost nepraktická. Překvapivě se síťový EMC filtr, kterým napájim RME a miniPC celkově pozitivně projevil ve zvuku. Přínos je větší než pouhé napájení RME z baterie.

PC Asus Mini PC PN40, 8GB ram + interní 1TB SSD Samsung EVO 860 + Combo RME adi 2 DAC fs + USB kabel Supra + AQ Jitterbug + sluchátka Hifiman HE 560 + custom kabel Oehlbach. Software: Očesaný Windows 10 pro , Audirvana+ ,Fidelizer Pro.
Přílohy
PSX_20201204_183508.jpg
PSX_20201204_183618.jpg
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 4. 12. 2020 19:27

Hm,
aký je teda posun v zvuku ?

Je zložitá výroba takejto zásuvkovej lišty s filtrom?
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 4. 12. 2020 19:39

Také by me zajímalo resení,pokud se s námi podelís.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2020 20:35

bessinka píše:Přínos je větší než pouhé napájení RME z baterie.


Co si pod tím mám představit?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 4. 12. 2020 21:05

Napájení RME z bateriového zdroje se projevilo pouze pocitově hlubšími basy. Negativum bylo externí nabíjení akku. Při napájení RME a PC síťovým filtrem byl přínos větší. Větší transparentnost výšek, pocit hlubšího pozadí a větší prostor. Při troše goglení se dá nahlédnout do útrob audiofilních filtrů renomovaných značek za desítky tisíc, ve kterých prakticky kromě klubka drátu a nevhodného umístění nějakého filtru nic není. Například IsoTec EVO3 Corvus pouze vzduch za cca.17000 Kč. Přitom správně instalovaný kvalitní filtr například : https://passive-components.eu/schaffner ... i-filters/ odvede daleko lepší práci za cenu řádově ve stokorunách. A co se týče přepěťové ochrany, tak nejúčinnější je vytahnout spotřebiče ze zásuvky. Troufám si tvrdit, že například v audiofilním kondicionéru fy, LessLoss je kromě toho dřevěného špalku zrovna takový filtr, jaký výše uvádím a to za pouhých 1200 $. https://www.lessloss.com/firewall-module-p-216.html
Tím netvrdím že jsou i kvalitní síťové pračky s oddělovacími transformátory. Bohužel za jiné peníze.
Přílohy
2018-04-17-TST-IsoTek-EVO3-Corvus-11.jpg
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2020 21:55

Já si právě myslím, že spousta těch praček je těžký placebo.A že se to dá zbastlit doma za pár peněz daleko lepší, když víš co děláš. Ostatně i ty dva odpory a tři kondenzátory v AQ Jitterbug nemůžou nic moc dělat a najdou se tací, co přísahají brutální zlepšení a jiní takřka nic nevnímají. Ten bateriový zdroj, byl nějaká powerbanka? Tam bývá nějaká elektronika, co tam může rušení vnést. Ale čistě akumulátorové napájení by mělo být podle mě nejlepší.
Na kolik tě stavba přišla, jestli to teda není tajemství tvého podnikatelského záměru?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 5. 12. 2020 06:49

Baterie olověná používaná v UPS. Jinak cena takového "projektu" se odvíjí podle provedení použitého EMC filtru cca. 500 Kč a zbytek je elektro bižuterie jako v každé napájecí liště.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků