Výběr TV do obýváku - alespoň 160cm

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 1kubik 18. 12. 2020 00:27

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem televize do nového obývacího pokoje. Jsem absolutně neznalý a do teď jsem si vystačil pouze s notebookem a TV jsem sledoval minimálně - jsem běžný uživatel. Televize bude umístěna od nejvzdálenější části sedací soupravy cca 6m, proto vybírám z větších uhlopříček, tedy alespoň 160cm. Bude umístěna na zdi, takže ideálně i s kvalitním držákem. Klasické TV pořady budu sledovat minimálně. Jde mi hlavně o aplikace Netflix, YouTube, Spotify, internetový prohlížeč a případně další. Ideálně, kdyby šla TV propojit s mobilním telefonem a notebookem (iPhone a MacBook). Do budoucna bych rád koupil k TV nějaký soundbar (asi z druhé ruky), případně bych ji propojil se starší audio sestavou Denon. Představa o rozpočtu je cca 15k (nevím, jestli je rozpočet dostatečný nebo jsem absolutně mimo).

Předem děkuji za pomoc s výběrem.
1kubik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 12. 2020 01:12

Rozpočet je řekl bych mimo. Těch 160cm úhlopříčky (tedy 65") je na 6m sakra málo. Já mám 65" na zhruba poloviční vzdálenost a snesl bych i větší úhlopříčku.
Držák si obvykle musíš dokoupit sám, ale to je nejmenší problém.
Propojení co potřebuješ umožňují TV od LG -myslím Apple věci, rovněž mají Netflix atd. (ale to asi většina).
Takže všechno jde, pokud chceš, ovšem těžký problém vidím v ceně. Moje TV 65" stála trojnásobek tvého rozpočtu a ty bys potřeboval daleko větší úhlopříčku. V tebou požadovaných 160cm seženeš za 15 tisíc ty nejobyčejnější modely a na 6m pozorovací vzdálenost to podle mě fakt není.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 18. 12. 2020 01:36

Jo, chtělo by to velkou OLED, něco jako LG OLED77CX, která se dá v akci za 95. Sám jsem o ní uvažoval, ale vešla by se tak akorát do obýváku mezi 2 skříňky a nedostal bych se zboku ke zdířkám. 65 tam vypadá zase zbytečně malá, a to i na koukání cca ze 3,5 m.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod 1kubik 18. 12. 2020 01:42

Nemám v podstatě vůbec žádný přehled, ale tak nějak jsem myslel, že rozpočet bude asi mimo. Dost možná sedačku posunu více doprostřed, takže vzdálenost bude kolem 4m. Jak jsem psal - nejsem žádný nadšenec. Rozpočet bych mohl zvednou na něco kolem 20k, ale více se pohybovat nechci. Prioritou jsou pro mě aplikace, případné spárování s telefonem. Je možné už něco za takových podmínek koupit?

Jen co jsem tak narychlo zkoukl heuréka - Philips 70PUS7505, LG 70UN7070, LG 70UN7100, Samsung UE70TU7172, LG 70UN7400. Dokáže některá z nich splnit mé minimální požadavky?
1kubik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 12. 2020 02:30

4m jsou stále strašně moc. U 65" si nech na takovou vzdálenost zdát o přínosu 4K a podobně. Možná na to bude mít spousta lidí jiný názor, ale já bych na ty cca 3m snesl i větší, ale je pravda, že na prd vidím.
Co se funkcí týče, vím jistě že OLED LG má v sobě Apple TV a podporuje věci jako Airplay (obraz i zvuk), jde na ni poslat obraz jak z iPhone, tak z Macu. Zda to mají jejich nižší modely netuším, ale očekával bych, že ano.
Co se zdířek z boku týče, dělají se i kabely s pravoúhlými konektory, pak se vleze ledasco. Taky se to dá napřed zapojit a pak pověsit. Konkrétně u OLED je ta bedýnka s elektronikou, či jak to nazvat hodně malá a displej ji po stranách v případě 65" minimálně o 20cm z každé strany přesahuje a mezi zdí a displejem je tam spousta místa. Není to jak třeba plazma, kde je elektronika prakticky pod celý displejem. Samotný displej je sklo o šířce cca 5mm. Nevím jestli to popisuju dostatečně pro pochopení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 18. 12. 2020 02:38

Jestli je tím propojením se zařízeními Apple myšlen AirPlay 2, tak je to docela omezující podmínka, nicméně LG 70UN7100 nebo 70UN7400 to splní, stejně jako požadavek na další aplikace.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 18. 12. 2020 07:59

K tomu, co chce uživatel a co nabízí LG mám jeden poznatek. Internetový prohlížeč LG stojí za starou bačkoru, slušně řečeno. Nepodporuje nic než jednoduché prohlížení, takže je problém se přes heslo přihlásit kamkoli, i na email. Manželka má třeba ráda divadlo, tak máme předplacený DRAMOX, ale nepřihlásím se. Přes TV sledujeme online taneční lekce, ale aplikace Google meet taky funguje jen přes Notebook, ale zde je asi problém v tom, že LG TV nemá kameru a mikrofon má je na DO. Možná, že Sam to má.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod týýý 18. 12. 2020 12:25

Musel jsem se přihlásit přes jiný účet - ztratil jsem údaje.

Zaujala mě ještě Philips 70PUS7805/12, ale nikde jsem nenašel možnost párovaní s Apple zařízením. Je možné u této TV nějaké spárování s telefonem? Jako plus beru Ambilight. Bude rozumnější dát přednost Philips před LG70UN7100 nebo 70UN7400, případně do tak velké vzdálenosti koupit radši větší uhlopříčku na úkor nějakých funkcí? Nedokážu jako běžný uživatel televize správně porovnat.

Děkuji.
týýý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 18. 12. 2020 12:34

Philips 70PUS7805 má operační systém Saphi, to je asi nejhorší možná volba, WebOS v LG je proti tomu luxus.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod týýý 18. 12. 2020 13:34

Nemám zkušenost, je operační systém až tak špatný? A spárovaní s Apple zařízením?
týýý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 18. 12. 2020 14:40

TCL 65EP680 či 682, android šlape jako hodinky, KODI, široký gamut, hlasové ovládání, slušný obraz, HDR, Dolby Atmos
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod pike01 18. 12. 2020 14:53

týýý píše:Nemám zkušenost, je operační systém až tak špatný? A spárovaní s Apple zařízením?

Saphi je nouzovka zejména co se týká aplikací, je tam nejnutnější základ typu youtube a netflix, ale českých aplikací minimum.

Airplay 2 funguje jen se Sony, Samsungem, LG a Vizio TV a to ještě ne se všemi. Jen LG a Samsung mají podporu i v těch nejlevnějších modelech. Někteří další výrobci mají pro apple zařízení apku na apple storu, případně existují univerzální aplikace od třetích stran, ale jejich funkčnost není vždy zajištěna.
Zvážil bych připlatit za Samsung UE75TU7172. Máme to v práci na videokonference, jsme od toho cca 4 metry a je to tak akorát.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod týýý 18. 12. 2020 20:07

Díky za zaslání konkrétního modelu, ale rad bych se pohyboval kolem 20k. U Samsungu UE75TU7172 už jsem o 10k výš, než jsem původně zamýšlel.

Už jsem byl rozhodnutý pro Philips 70PUS7805 hlavně kvůli Ambilight, ale po přečtení tady na fóru a následně po přečtení zkušeností na fb stránce Philips TV, mám trochu obavy koupit model od této značky.

Mé požadavky tedy zůstávají stejné a to hlavně netflix, YouTube, případně Spotify a další aplikace a také párování s iPhonem a Macem. Nyní dávám přednost větší úhlopříčce a to alespoň 170cm, spis více. Rozpočet do nebo kolem 20k. Už se začínám v těch modelech ztrácet a přijde mi, že každý model za rozumnou cenu má nějaký problém. Existuje vůbec nějaký model, který splní moje požadavky?
týýý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod name66 18. 12. 2020 20:54

osobně bych se toho Samsungu UE75TU7172 bál. Měl jsem ho v 65" a byla to snad nejhorší tv co jsem viděl. I při vracení v datartu se nedivili. Takže idealně na ní nejdřív někde kouknout jestli vám vyhovuje.
name66
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 12. 2020 20:54

Neřekl bych úplně problém, kompromis je lepší slovo. U TV do 20 tis. je to nevyhnutelné.
Doporučil bych jít po co nejlepší obrazovce. Ambilight je jen vějička a kupovat TV jen kvůli němu je jen pomyslné "splněno" pro marketingové oddělení Philipsu. Naopak bych nezavrhoval TV jen kvůli nějakému nedostatku nebo omezení SW prostředí - pokud jsi náročnější z hlediska aplikací a zároveň nemáš budget, je to vždy řešitelné krabičkou levnou (Mi Box) nebo dražší (Shield TV).
Koukám, že Hisense 65U7QF se dá koupit už za 22, což vzhledem ke kvalitě obrazovky se solidním HDR a velké úhlopříčce je solidní cena. Byť tam nastupuje klasické dilema "a proč nepřihodit 4 tis. a nekoupit si 55" OLED", že...
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků