Sony KD-65XG9505 První dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod deema 25. 11. 2020 09:35

Ahoj, ten factory reset urcite udelej, zvast pokud jdi přešel z G firmwaru. U mě je tenhe FW nejstabilnější za celou dobu co tu TV mám, v podstatě 3 měsíce bez pádu, vše funguje - Netflix, Kodi (jak appka tak přes Raspberry), YouTube, O2TV přes browser v TV, zvuk přes domácí kino tak bez výpadku.
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 25. 11. 2020 11:09

Ok, díky za info.
Ten reset provedu. Já používám v podstatě jen Netfix, youtube a Plex. Zvuk přes ARC do AV.

Ještě mě napadlo že syn tam hraje nějaké Hry z Google play. Jestli to nemůže nějak rozhodit TV příjem, doufám že ne...
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod deema 26. 11. 2020 08:20

Ještě mě napadlo, že dřiv jsem s tímhle měl problém a bylo to funkcí toho červeného tlačítka, v nastavení se to dá vypnout, teď si nepamatují přesný název, ale dělao mi to právě taky tehdy problémy s vypdáváním TV signálu, to co popisuješ ty v předchozím příspěvku.
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 26. 11. 2020 09:06

Díky, zkusím to, červené tlačítko mě taky napadlo. Pohledám to, je to někde schované.
Jinak provedl jsem reset továrního nastavení a po několika hodinách používání TV, Youtube atd. zase došlo k výpadkům TV programů, dost nahodile, některé programy hrály některé ne.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 27. 11. 2020 07:24

Vypnul jsem červené tlačitko. Včera jsem sledoval TV, youtube, Netflix, Plex. TV programy zatím nevypadly.
Ale dneska ráno zapnu TV a nejde zvuk pro změnu. Ani z TV repro ani přes ARC. Pomohl až restart.

Možná jsem pustil nějaký DTS zvuk, ten v minulých FW způsoboval problémy.

Takže jsem tam kde jsem byl. Už zase budu vyhlížet nový FW.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 27. 11. 2020 10:48

Je dostupny novy firmware 6.4960
Výhody a vylepšení
Vylepšení uživatelského rozhraní následujících položek (platí pro modely z let 2018, 2019 a 2020):
Obrazovka nápovědy
Nabídky televizoru a oznámení
Nahraný seznam titulů
Nastavení kanálů
Vizuální vysvětlení nabídky Nastavení obrazu
Rozšířená podpora pro hlasové příkazy
Umožňuje podporu signálu 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz pro konzoli PS5™ (model ZG9).
Představuje aplikaci Apple TV.
Představuje novou funkci rodičovské kontroly, která dokáže omezit dobu sledování.
Představuje automaticky přidané často používané aplikace / nastavení Nabídky vstupu a Rychlých nastavení.
Přidává zkratky usnadnění do Rychlých nastavení
Představuje aplikaci YouView pro modely z let 2018 a 2019 pro Spojené království (výlučně) (již dostupné na příslušných modelech z roku 2020).
Vylepšená použitelnost připojených zařízení přes rozhraní HDMI
Umožňuje fungování set top boxu s dodaným dálkovým ovladačem televizoru (modely z let 2018 a 2019 – již dostupné na příslušných modelech z roku 2020; dostupnost se liší podle regionu a modelu).
Řeší problém, při kterém se kanály samy přepínaly po změně jejich pořadí.
Řeší problém, kdy po resetu napájení nevychází zvuk z optického výstupu.
Řeší problém modelů OLED, u nichž se někdy při sledování obsahu HbbTV aktivuje spořič obrazovky.
Řeší síťový problém způsobený nastavením nesprávného času systému.
Řeší problém občasného zkreslení zvuku Dolby Atmos
Řeší problém, kdy je výchozí software DNS nastavený na konkrétní hodnotu.
Řeší problém pro Nizozemsko, kde se nenačítal teletext nebo kde mizel.
Zlepšuje kompatibilitu s moduly CA používanými v placených službách televizoru (modely z let 2018 a 2019).
Řeší problém přerušovaného vypadávání zvuku u zvukových projektorů připojených prostřednictvím konektoru HDMI ARC při sledování obsahu ve streamovacích aplikacích.
Řeší problém, kdy při sledování obsahu ve streamovacích aplikacích na okamžik zamrzne video.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jtz81 12. 12. 2020 10:43

Že by konečně došlo k oficiálnímu sloučení firmware pro TV 2019/2020?
Tak se zdá že firmware 6.4960 existuje jak pro verzi XG tak i XH a je stejný dle názvu i počtu bytů.

update: Tak asi je to tak viz: https://www.reddit.com/r/bravia/comments/k1d6zs/finally_sony_bravia_firmware_update_version/
a navíc soubory jsou identické.
Naposledy upravil jtz81 dne 12. 12. 2020 15:42, celkově upraveno 1
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 12. 12. 2020 14:45

Ano je sjednoceny pro modely 2018, 2019 a 2020.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 12. 2020 14:54

Katikakus, můžeš uvést Tvůj zdroj této informace?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 007.tom 1. 1. 2021 12:20

Katikakus píše:Je dostupny novy firmware 6.4960
Výhody a vylepšení
Vylepšení uživatelského rozhraní následujících položek (platí pro modely z let 2018, 2019 a 2020):
Obrazovka nápovědy
Nabídky televizoru a oznámení
Nahraný seznam titulů
Nastavení kanálů
Vizuální vysvětlení nabídky Nastavení obrazu
Rozšířená podpora pro hlasové příkazy
Umožňuje podporu signálu 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz pro konzoli PS5™ (model ZG9).
Představuje aplikaci Apple TV.
Představuje novou funkci rodičovské kontroly, která dokáže omezit dobu sledování.
Představuje automaticky přidané často používané aplikace / nastavení Nabídky vstupu a Rychlých nastavení.
Přidává zkratky usnadnění do Rychlých nastavení
Představuje aplikaci YouView pro modely z let 2018 a 2019 pro Spojené království (výlučně) (již dostupné na příslušných modelech z roku 2020).
Vylepšená použitelnost připojených zařízení přes rozhraní HDMI
Umožňuje fungování set top boxu s dodaným dálkovým ovladačem televizoru (modely z let 2018 a 2019 – již dostupné na příslušných modelech z roku 2020; dostupnost se liší podle regionu a modelu).
Řeší problém, při kterém se kanály samy přepínaly po změně jejich pořadí.
Řeší problém, kdy po resetu napájení nevychází zvuk z optického výstupu.
Řeší problém modelů OLED, u nichž se někdy při sledování obsahu HbbTV aktivuje spořič obrazovky.
Řeší síťový problém způsobený nastavením nesprávného času systému.
Řeší problém občasného zkreslení zvuku Dolby Atmos
Řeší problém, kdy je výchozí software DNS nastavený na konkrétní hodnotu.
Řeší problém pro Nizozemsko, kde se nenačítal teletext nebo kde mizel.
Zlepšuje kompatibilitu s moduly CA používanými v placených službách televizoru (modely z let 2018 a 2019).
Řeší problém přerušovaného vypadávání zvuku u zvukových projektorů připojených prostřednictvím konektoru HDMI ARC při sledování obsahu ve streamovacích aplikacích.
Řeší problém, kdy při sledování obsahu ve streamovacích aplikacích na okamžik zamrzne video.

Nedaří se mi dohledat instalační soubor tohodle firmware,můžete mi hodit link prosím?
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod VeiroNn AhatraXx 2. 1. 2021 22:12

Sony to má docela dobře na webovkách schované, tady je odkaz pro stažení, viz https://www.sony.com/electronics/support/lcd-tvs-android-xg95xx_x95xxg-series/xbr-65x950g/downloads/00017077#about Nahoře je modré tlačítko pro stažení souboru (±1,3GB), pokud není vidět, zkuste jiná prohlížeč..
Naposledy upravil VeiroNn AhatraXx dne 2. 1. 2021 22:39, celkově upraveno 1
VeiroNn AhatraXx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 1. 2021 22:23

Nevyužívejte pro fórum zkracovače linků!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 007.tom 4. 1. 2021 18:48

VeiroNn AhatraXx píše:Sony to má docela dobře na webovkách schované, tady je odkaz pro stažení, viz https://www.sony.com/electronics/support/lcd-tvs-android-xg95xx_x95xxg-series/xbr-65x950g/downloads/00017077#about Nahoře je modré tlačítko pro stažení souboru (±1,3GB), pokud není vidět, zkuste jiná prohlížeč..

Diky moc za odkaz.jiz to mam stahle.ted zase bojuju s tou instalaci.naformatuju flešku fat 32,rozbalim stazeny soubor do zipu a pri vlozeni do tv mi to napise ze pomoci tohodle usb zarizeni nelze aktualizovat systemovy software.vyzkouseno nezavisle na 3 fleškach formatovano jak fat32 tak ntfs a furt nic.nevim jak dal jit si koupit dalsi ktera taky nepojede se mi nechce
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod jito 4. 1. 2021 19:12

Zkus použít flashku s co nejmenší kapacitou-např.2 nebo 4Gb.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 007.tom 4. 1. 2021 20:05

jito píše:Zkus použít flashku s co nejmenší kapacitou-např.2 nebo 4Gb.

Mam 2Gb.mensi uz byt ani nemuze.instalačka ma asi 1.3giga
007.tom
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků