Ozvučení obýváku (hlavně hudba a TV) do 8 tisíc

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 8. 1. 2021 11:37

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu s ozvučením obýváku (zadní stěna cca 4m, od TV sedíme cca 3m).
Chtěl bych převážně poslouchat hudbu a TV, nemám moc rád přebasovaný projev, takže asi nic dunivého.
V prostoru mám trochu problém kvůli krbu, který je cca metr od TV a raději bych vedle něj sloupové repráky nestavěl kvůli teplu, nebránil bych se ani pasivním reproduktorům a zesilovači (jen bych asi volil menší rozměr), kdyby byl lepší nějaký mikrosystém nebo soudbar, tak si rád nechám poradit.
Bazarové kousky mi nevadí.
Rád bych se vešel do 8000. Vím, že je to za hodně kompromisů, ale rád bych nalezl v této cenové kategorii to možná nejlepší.

Moc díky za rady,
Martin
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-01-08 v 11.18.31.png
MartasHubenak
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 8. 1. 2021 11:56

no nechci ti kazit náladu, ale řekl bych, že slušný zvuk v tomto prostoru nezískáš.
krb, holá podlaha a stěny, prostě všechno špatně.

- navíc 8t je tak na soundbar, který hraje prostě blbě (ale lépe než TV)
- nebo na aktivní bedýnky, ale ty bývají určeny spíš na blízký poslech
- nebo nějaké placaté regálovky na zeď kus od TV, k tomu bazarový stereo zesík, ale to nebude na hudbu žádný zázrak, a za 8t? - to těžko
dále je tam ten nešťastný (ale hezký) krb, který hatí možnost tam postavit nějaké sloupky

napadá mě posunout stolek a TV ke krbu, místo kytky jedna bedýnka a vedle krbu zprava druhá a doufat, že to vydrží (možná ji z boku polepit azbestem) :)
no vážně, tohle je prostě blbý...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 8. 1. 2021 12:55

moc dík za názor, pravda, že když jsme to plánovali, tak jsme s ozvučením nepočítali, asi to vypadá, že to vyřeším soudbarem pro TV (aspon lepší než ta telka), a nějaké příjemné bedny zkusím prosadit do ložnice nebo do pracovny, ještě uvidím, ale nechtěl jsem se při poslechu izolovat od rodinky :))
Hudbu poslouchám hlavně na sluchátkách (Hifiman s Dragonfly RED), tak ty bedny pro mne nejsou primární, možná si časem udělám "poslechárnu" z pokoje pro hosty :))
MartasHubenak
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 8. 1. 2021 13:27

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 8. 1. 2021 14:35

To je zase nápad, posouvat složitě stolek. Posuň ten krb.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 8. 1. 2021 16:23

tak ten krb mě nenapad, to by bylo rozumné řešení :)

ale nenapad mě ani microsystém, což by nemuselo být špatné. Slyšel jsem nižší a starší Panasonic a hrálo to fajn (za ty prachy). K TV by to za těchto podmínek bylo fajn, navíc lze přehrávat z USB a přes BT z mobilu streamovat...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 8. 1. 2021 17:51

U toho soundbaru je zase blby, ze to budes mit blizko jedne zdi a soundbary pracuji s odrazy pro vytvoreni prostorovych efektu. No ale u soundbaru za 8 tisic je to asi stejne jedno a na poslouchani hudby to bude strasny i tak. Na te fotce vidim nejake dva repracky, vypadaji jako Creative T20, ktere na svoji cenu nejsou vubec spatne a vubec bych se nedivil, kdyby byly na hudbu lepsi nez nejaky soundbar za 8 tisic. Pokud chces aspon trochu znatelny upgrade do 8 tisic, v tvem pripade bych spis koukal po aktivnim repro - treba neco od Edifier (nektere taky umi USB a BT), nejakem mikrosystemu, nebo proste po necem co das na ten stolek pod TV, ale ne soundbar.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 10. 1. 2021 09:05

moc díky za tipy, asi se podívám po tom microsystému, ten Panasonic vůbec nevypadá zle a velikostí bude tak akorát :)
krb jsem posunout zkoušel, ale bohužel nemám dost velkej vrták na novej komín a těch 400kg je taky asi moc.. zeptám se ještě souseda, zda by mi s tím nepomohl :)
Nemáte ještě i jiný tip na microsystém v této ktegorii, moc se v tom nevyznám. Moc díky
MartasHubenak
Junior



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků