Jakou TV 55" s rozpočtem 20K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 9. 1. 2021 15:10

Ahoj,

rád bych pořídil novou TV a zbavil se 10 let staré plazmy :)
Proto bych se rád zeptal místních guru - jestli mi pomohou s výběrem.
Co se týče uhlopříčky, tak ideální 55" jelikož na 65" už asi nevystačí rozpočet 20K (ale bral bych klidně větší rozměr).

Využití: 40% běžné tv vysílání (občas sport) / 40% Netflix / 10% Youtube / 10% Xbox
Vzdálenost od TV cca 3 metry.
Momentálně máme TV připojenou k settopboxu Motorola VIP1003 na kterém běží služba interaktivni.tv přes IPTV - settop boxu bych se nejraději zbavil a službu používal přes TV - to umí Samsungy a nebo aplikace v Android TV. Tedy preferoval bych TV od Samsungu nebo z OS Android TV - ale není to podmínkou.
Rád bych taky občas pustil něco přes mobil - fotky apod. (mám iphone a přítelkyně android), ale v budoucnu půjdu do Androidu - takže Airplay není nutností, jelikož by to dost zúžilo výběr.

Vybraným parametrům mi odpovídá tato TV:
Samsung QE55Q64T - má ji kamarád a obraz se mi jevil vcelku dobře, ale díval jsem se na recenze a nejsou úplně nejlepší.
55" TCL 55C815 - neviděl jsem její obraz, tak nevím

taky nevím jestli je lepší QLED 50hz tv nebo 100hz LED TV.
např. Sony Bravia KD-55XF9005

K televizi bych pak rád dokoupil soundbar, ale to později.
To je asi vše co mě napadlo k využití TV - budu rád za vaše zkušenosti a rady :)
Díky
wojtech.nettle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 1. 2021 15:52

Kdybys sehnal Sony XF90, tak super.
Jinak https://www.datart.cz/televize-hisense-55u8qf-seda.html za skvělou cenu a ještě to jde srazit o 10 % kódem od Skylinku. Byl bys teda bez aplikace, ale HDR obsah ať už z Netflixu či z Xboxu nebo YouTube by byl dechberoucí, ta televize má 132 stmívacích zón a vytáhne přes 1000 nitů.
Jinak teda nevím, co jsi četl za recenze na Q64T, ty co jsem četl já jsou pozitivní. A teda doma ji mám v 43" a taky si nestěžuji, nicméně v 55" bych šel do U8QF. Ale kdybys na té aplikaci trval, tak můžeš jít do Q64T/Q60T/Q67T.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod polda 9. 1. 2021 15:56

Tak lepší by byla qe55q80t nebo i někde maji lehce dražší 55q7xt
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod storm 9. 1. 2021 16:50

Ahoj, si schopnej rozpočet o něco zvýšit? Vybíráš o třídu horší televize a přitom cenově to neni takovej rozdíl. Jestli máš Netflix ve 4K, tak bych neváhal a soustředil se na tyto televize:
Sony Bravia KD-55XF9005
Hisense 55U8QF
Sony Bravia KD-55XH9077 / 9096
SAMSUNG QE55Q80T
storm
Junior

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 9. 1. 2021 19:08

Díky moc všem za rady.
Jako favorit mi z toho tedy zatím vychází ta Hisense 55U8QF.
Jelikož to nemám kde srovnat na prodejně, tak se ještě zeptám. Je např. velký rozdíl v obrazu při sledování mezi Hisense 55U8QF a Samsung QE55Q64T? Úplně nejsem puntičkář, ale pokud by to bylo dechberoucí jak píše kvok - tak bych asi do toho šel (mám 4K Netflix).
Rozhoduji se jestli zvolit lepší obraz na úkor toho settop boxu (zase si říkám že tu službu nebudu mít asi věčně, tak se ho třeba zbavím v budoucnu).

PS: těch 10% od Skylinku by šlo případně jak? Díky :)
wojtech.nettle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 1. 2021 20:48

Co si zadat do Googlu ,, Skylink sleva,, ?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 9. 1. 2021 21:24

Máš pravdu - my fault, už to mám :)
wojtech.nettle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 22. 1. 2021 20:57

Ahoj ještě vybírám telku a docela mě nahlodala akce od Electroworldu a tato telka:
https://www.electroworld.cz/lg-oled55bx

Myslíte, že by to byla nejlepší volba z tohoto výběru? Za cenu toho, že bych obětoval aplikaci interaktivni.tv.
Sony Bravia KD-55XF9005
Hisense 55U8QF
Sony Bravia KD-55XH9077 / 9096
SAMSUNG QE55Q80T - tato je tam taky v akci ale skladem pouze vystavené kusy - to asi moc nechci

Cenově to s touto akcí vyjde zhruba na stejno.
Díky za vaše názory
wojtech.nettle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 22. 1. 2021 21:15

LG BX OLED? Určitě ber, jestli tě vychází podobně jak zmiňovaná konkurence.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 22. 1. 2021 21:37

jojo přesně ta. Právě Oledky byly mimo můj rozpočet, ale za 23K si myslím, že vyplatí trochu připlatit. Tak díky asi ji zítra teda vezmu :)
wojtech.nettle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2021 00:13

Mně se vždycky líbí, jak si lidé nechávají čas... a jo zítra to vezmu. Nakonec akce skončí, nebo zboží je vyprodáno a tak pláčou. Z druhé strany... je to osud. Třeba pak koupí cosi jiného a taky jim to bude sloužit k plné spokojenosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 23. 1. 2021 14:21

Tak už byl večer a ráno moudřejší večera :)
Mám ji doma a první pocity po spuštění wooow ten obraz je fakt luxusní.
Díky za nasměrování do jaké TV jít, myslím že to nebyl krok vedle.
Každopádně to pořádně otestuji nějaký týden a podělím se o zkušenosti pro ostatní.

EDIT: interaktivni.tv nově ve webos, takže tento problém také vyřešen :)
wojtech.nettle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 1. 2021 16:48

55BX momentálně z EW je krásný kup za 23k a je úplně jinde než jakákoliv jiná z těch zde zmíněných.

Ta vzdálenost je ale dost velká na 55". Gauč ale třeba půjde přisunout :)

Kdyby 65", tak se dá taky krásně https://www.electroworld.cz/tcl-65c715 za 17 842 Kč

-- 23. 1. 2021 15:49 --

jo, jsem si nevšiml toho posledního příspěvku. OLED je každopádně skvělej, tak ať dobře slouží.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wojtech.nettle 25. 1. 2021 14:50

Na 65" jsem taky myslel, ale zase bych se dostal rozpočtem úplně jinam.
Zatím mi ta 55" stačí. Přecházím s 43" takže i tak je to pro mě ještě furt obrovské :)

Každopádně díky, zatím si nemohu vynachválit.
wojtech.nettle
Kolemjdoucí