LG CX - OLED Motion Pro / kalibracia

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2021 22:54

Jaký modul a kartu využíváš?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 11. 1. 2021 23:25

Modul aj kartu mam od r.2011
Přílohy
3EAE3201-35BA-4B37-9F71-6EB011AAE747.jpeg
34793759-911A-4766-A21C-2A46F1D27D55.jpeg
Naposledy upravil dracul77 dne 11. 1. 2021 23:37, celkově upraveno 1
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2021 23:32

Dej LINK s obrázkem Tvého modulu. Stačí přední strana... ne strana s číselným označením.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 12. 1. 2021 21:39

myslim ze je to tento, len ja som kupoval v 2011 tak moze byt rozdiel

https://www.tpd.sk/smit-irdeto-p43970?g ... MUEALw_wcB
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2021 21:49

Ten je OK. Samozřejmě netvrdím, že bude fungovat vždy a všude.

Někdo psal, že do nové telky musel vzít úplně nový modul.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 13. 1. 2021 17:09

ahojte, dik vsetkym za info a pomoc pri nastavovani mojej TV. Dam par postrehov za mesiac pouzivania.

1. Miznutie tv stanic - vyriesilo to az zavolanie na linku podpory LG kde som z technikom nanovo naladil skylink. povedal ze dochadza k zlemu nastavenu transpondera pri automatickej instalacii tak som to robil manualne a zda sa ze je to ok.

2. zasekavala sa mi TV markiza - tento problem sa tiez odstranil vysie uvedenymi zmenami v naladeni tv stanic.

3. trhanie obrazu - pri beznom sledovani obsahu 24/25/30 fps som pozoroval chvenie obrazu tak som zacal skusat jednotlive nastavenia. podla Rtings by malo byt nastavene deblur 10 a de-judder 10. Pri tomto nastaveni sa sice obraz/pohyb vyhladil ale pozoroval som rozne artefakty pri rychych a nahlych pohyboch.
TV pri nastaveni de-judder na hodnotu 10 sposoboval tento problem tak som zacal uberat a skoncil som na hodnote 6-7 co je pre mna dobry kompromis chvenia a obrazu bez chyb/artefaktov.

4. tmavy obraz - po vybaleni z krabice bol obraz naozaj dost tmavy v kazdom nastaveni a mal som problem sledovat TV. Po cca 100h pouzivania sa obraz zlepsil aj ked ked moje nastavenie obrazu ma vyssie hodnoty napr Oled light - 85, jas 53 .... Ale uz sa mi to zacina celkom pacit. Aj na zahranicnych forach s Oledom maju niektory uzivatelia tuto skusenost. Ale o obrazovom zabehnuti sa nikde v manualy nepise..

Mgx: urobil som udate firmware modulu CA a dufam ze sa bude chovat ako novy, zatiaj je to OK.

k tv pouzivam TV-box beelink gt mini. zacal som ho spustat pod CoreELEC, pripojil som ho novym kvalitnym Hdmi 2.1 kablom a vysledok je SUPER. vsetko krasne hladko prehrava, dokonca som pustal 66Gb/HDR avengers end game a uplne bez problemov.

Takze konecne zacinam byt z novej TV nadseny a uzivam si to preco som ju kupil. :-D

Este raz vsetkym dakujem.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladisg 13. 1. 2021 19:29

dracul77
O tom obrazovém zaběhnutí jak píšeš jsem taky hledal a nic nenašel. Měl jsem totiž po pár týdnech pocit u mé B9, že je ten obraz čím dál lepší. Zezačátku se mi pořád zdálo, že červená a zelená mají nějaký blbý a slabý odstín. Těžko říct, kolik na tom má zásluhu zajetí TV a kolik přizpůsobení mých očí(zvyk) :-)
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 13. 1. 2021 19:36

urcite si oci zvykaju ale ten rozdiel po vybaleni a po mesiaci pouzivania tam je. inac s tou cervenou a zelenou som si to vsimol aj ja len som riesil ine veci tak som sa na to nezameriaval.
Informaciu som nasiel na jednom fore kusim to pohladat. tvrdia tam ze zabehnutie trva cca 300h ale ze vyrazne zlepsenie je okolo 150h
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cz_Luky 14. 1. 2021 09:07

Zdravím, také přidám svou zkušenost os OLED CX.
Na úvod, přes tři roky jsme doma koukali na Samsung 65KS7502 s prohnutou obrazovkou, ale vzhledem k nízké životnosti techniky tohoto modelu (za tři roky máme třetí panel a i ten už odchází) jsme se rozhodli pro nákup nové TV. Minulý týden nám dorazila OLED65CX.
Zde tedy již k tématu, obraz OLED má prostě jiný charakter něž LCD, někdo to třeba nepozná, ale někomu to může i vadit. Mě osobně obraz OLED nevadí, ale pro moje oči je to změna a chvíli jsem si prostě zvykal a první den jsem TV chtěl hned vracet. Další poznatek oproti přesvícené QLED od Samsungu, i když běžela při SDR na hodnotu podsvícení 4 z 20, tak obraz OLED i na plné podsvícení byl prostě takový temnější (opět je to asi dost o zvyku). Jak zde píše dracul77, i mě přišlo, že ta temnota v obraze se časem začala zlepšovat a já už po pár dnech musel snižovat hodnotu "podsvícení" jinak byl obraz až nepříjemně svítívý hlavně v SDR. Co se týče zpracování pohybu, je to asi dost individuální, ale v mém případě oproti Samsungu i při minimální hodnotě deblur a dejudder byl obraz nesrovnatelně plynulejší, takže zde bez výhrad a myslím, že si každý najde svoje.
Bohužel nakonec jsem TV stejně musel vrátit, panel obsahoval několik nesvítících pixelů a dva stále svítící subpixely, což se nakonec jevilo jako rušívé a pro mě TV za tuto cenu nepřijatelné, takže zase koukáme na flekatého Samsunga.
PS: Ženě nejvíc vadilo, že prohnutá TV byla opticky větší :-)
Cz_Luky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dracul77 14. 1. 2021 15:36

Uz ste skusali novy firmware ktory lg vydal ako opravu predosleho firmware 3.11.30.?
Na oficialnych strankach lg som nasiel pre LG65CX3LA verziu 03.21.09. Zatial nieje v OTA aktualizacii priamo v TV tak neviem ci ho mozem stiahnut a pouzit.

Podla vsetkeho by mal upravovat jas a kvalitu obrazu.

Na nete neodporucaju urobit aktualizaciu hlavne pre hracov pretoze znizuje nits o 20% cca -100 nits v Game HDR. Ale Napriklad film maker mode je o 100nits jasnejsi tak to bude asi na kazdom zvlast na co tv pouziva.

Mne z toho vypliva ze ak vacsinu casu pouzivate Tv ako monitor k hram nerobite update, ak vsak vyuzivate Tv na Film tak novy firmware by mal dokonca kvalitu obrazu zlepsit.

Tu je odkaz/video pre manulany update z usb:
https://www.lg.com/sk/podpora/instrukta ... 0161282203
Přílohy
214495FA-92AC-4A72-83F2-310D89266E9B.jpeg
54FECA07-67BF-479C-82D4-0A801AE19CFF.jpeg
A548549E-2BFF-4D65-B62D-8110A0611F98.jpeg
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 15. 1. 2021 20:04

12.1.2021 vysiel novy firmware ktory je zatial dostupny len na LG/korea ma oznacenie 03.21.16. Mal by opravit problem s znizenim nits v obrazovom rezime Game

https://www.lgservice.co.kr/mobile/down ... rSeq=12150

tu su zmeny :

ⓐ Vylepšený výskyt signálu HDMI4 (03.00.35)

Ⓑ Vylepšené HDMI Žiadny problém so signálom, keď je zapnuté eARC (03.00.45)

Ⓒ Niektoré opravy chýb (03.00.60)


- Vylepšené vypínanie pri pripojení k určitej množine - Vrcholy - Vylepšené generovanie šumu pri prenose videa z iPhone na TV pomocou aplikácie Airplay - Vylepšené zníženie
hlasitosti, keď bola hlasitosť set-top boxu nastavená na nízku hodnotu (1 ~ 2) - Vylepšená
chyba vykonania šetriča obrazovky

-Zlepšil sa výskyt vyskakovacieho textu, ktorý vyžaduje inicializáciu služby Bluetooth

Ⓓ Pridaný nový názov modelu_OLED55_65_77CXFNA

Ⓔ Vylepšené, že určité vybavenie eARC funguje ako ARC (03.00.70)

Ⓔ Vylepšite synchronizáciu pier pri použití hlasového režimu, výstupného režimu a tlačidla rozpoznávania hlasu na magickom diaľkovom ovládači / šumu videa pri prepínaní kanálov IP (03.00.75)

Ⓖ funkčná korešpondencia (03.10.43)

Vylepšenia Apple Airplay
AMD FreeSync podporuje
vylepšenia Sports Alerts

Ⓗ Vyriešili sme problém, keď sa ikony a frázy nezobrazovali správne alebo sa zobrazovali v tvare bloku

Improved Vylepšený problém s kompatibilitou nových radov NVIDIA GeForce RTX 30 (03.11.25)

Ⓙ Vylepšenie problému s kompatibilitou HDMI 2.1 (03.11.30)

→ Vylepšený výkon VRR, aby pri hraní hier na PC a konzole nedochádzalo k prerušeniu hry

Response Odpoveď MR Minor2 (03.21.09)

- Vylepšenia návrhu spúšťača domovskej obrazovky

-Počúvajte zvuk televízie v mobilných zariadeniach prostredníctvom aplikácie ThinQ

-Pridané číselné tlačidlá / farebné tlačidlá na diaľkový ovládač obrazovky podľa vývoja nového magického diaľkového ovládača

Improvement Zlepšenie kvality obrazu sa prejavilo (03.21.16)
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 30. 1. 2021 19:21

Ahojte, dnes som testoval uniformitu palenu a zda sa ze je to ok, ale zistil som ze na lavej strane ma panel zvlastnu chybu. Je to v poriadku? Podla toho co viem tak uz jeden vypaleny pixel by sa nemal dostat do predaja no mne vertikalne chybaju dva rady pixelov od pol obrazovky smerom dole.
Přílohy
DEF0F426-1801-4B5A-987E-9F1CD04E9BA7.jpeg
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cz_Luky 1. 2. 2021 06:36

Ahoj,
použij jiné video na testování, na YouTube jsem také narazil video pro testování uniformity a zjistil jsem, že na dolní polovině levého okraje chybí dva sloupce pixelů, přesně jako na tvé fotce, takže možná koukáš i na stejné video. Takže žádný stres, hoď tam jiné video nebo klidně televizní vysílání a uvidíš, že tam ty pixely máš ;-)
Cz_Luky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dracul77 1. 2. 2021 18:37

Ok, mal si pravdu asi som narazil na to iste video�
dracul77
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků