Soundbar - výběr

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petan320 13. 1. 2021 14:47

Dobrý den,
vybírám mezi soundbary:
https://www.mall.cz/domaci-kino-soundba ... estsellers
https://www.mall.cz/domaci-kino-soundbar/lg-sn5y
https://www.czc.cz/samsung-hw-q60t-5-1- ... 59/produkt

Bude mezi nimi v kvalitě zvuku a prostorového zvuku velký rozdíl?
Vyplatí se koupit dražší nebo levnější a přikoupit zadní reproduktory?
Kromě rozdílu v surroundu zvuku je mezi nimi rozdíl ve kvalitě zvuku?
Bude umístěn v pokoji 8x4.

Děkuji za rady
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 1. 2021 14:56

A aky bude "posluchovy" priestor? tiez 8x4? Respektive ako daleko budete od TV a je to priestor uzatvoreny na oboch stranach alebo z jednej strany otvoreny?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petan320 13. 1. 2021 15:05

Sedím přibližně uprostřed místnosti. Zeď za soundbarem je volná, chtěl bych ho zavěsit na zeď. Budu sedět asi 1,5 před soundbarem.
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladisg 13. 1. 2021 19:33

Petan320
Mrkni na Rtings, mají tam důkladně otestovaných přes 80 soundbarů https://www.rtings.com/soundbar . Jsou tam často i srovnání mezi sebou v rámci cenové kategorie.
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod Petan320 14. 1. 2021 10:35

Rtings znám, pročítal jsem si ty recenze. Jestli někdo máte podobné soundbary doma, tak napište jak jste spokojeni. Je rozdíl mezi soundbarem za 5 000 a za 10 000 opravdu slyšitelný? Vyplatí se jít do té levnější varianty a dokoupit 2x repro dozadu nebo kvalitnější s lepším prostorovým zvukem ( třeba 3.1)?
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod my_dudesty 14. 1. 2021 11:16

Rád bych se tu přidal s dotazem na soundbar kolem 10k - získal jsem starou velkou plasmu (monitor, ne TV, takže žádné optical out, hdmi arc apod) a potřebuju to zapojit v pořadí nvidia shield -> soundbar -> plasma (aby šlo vše zapnout a ovládat pouze ovladačem Shieldu), což vyřazuje všechny soundbary pouze s jedním hdmi arc. Více vstupních hdmi je bonus např pro konzoli. Je to pro ozvučení místnosti 5x5m z pravé strany otevřené, poslechová vzdálenost od TV je cca 4m.
Aktuální favoriti jsou JBL 3.1 nebo Sony HT-G700
Plusy JBL jsou chválený zvuk (ačkoli občas vytýkají slabší středy) a více hdmi vstupů, u Sony zas chválí povedenou virtualizaci zvuku, ale zas jen 1 hdmi in. Nemá někdo zkušenosti s tím Sony, případně jeho předchůdcem HT-X8500? Jestli je potřeba často nastavovat módy pro nějaký prostorový zvuk nebo si stačí vybrat jeden oblíbený a zůstane nastavený furt?
Díky za jakékoliv info či jiné návrhy!
<--- RETARDS, we all know one
my_dudesty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 14. 1. 2021 17:33

s klidným svědomím doporučím soundbary Polk, doma mám Polk Magnifi Mini a max. spokojenost https://www.youtube.com/watch?v=e0EKdAC2dWY
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod my_dudesty 14. 1. 2021 22:34

Od toho Polku mě zaujal ten POLK Magnifi Max SR, který má v setu i zadní repro, ale to je už dost přes limit. A ani na tu základní verzi Magnifi Max jsem nenašel kdovíjak skvělé recenze a ještě je dražší, než Sony i JBL.
<--- RETARDS, we all know one
my_dudesty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petan320 15. 1. 2021 07:37

Na Polk soundbary jsem se také díval, ale recenze jsou někdy i špatné. Asi jak kdo.
Jako alternativu jsem nalezl toto: https://www.czc.cz/sony-bdv-e4100-3d/129034/produkt.
Co na to říkáte, bude lepší než soundbar v této cenové relaci?
Petan320
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Valnik 16. 1. 2021 08:34

Ahoj,

mam doma Polk Audio Signa S3 a spokojenost /funkci kritizovaneho automatickeho vypinani po 20m lze normalne deaktivovat/. Zvuk je vyvazeny, neni potreba nic resit.

Pokud chces Atmos, chce to priplatit, idealne za neco rozsiritelneho do budoucna. Denon ma ted novy model, ke kteremu lze pripojit bezdratove sub i zadni repro.
https://www.denon.com/cs-cz/shop/soundb ... oundbar550
Valnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 16. 1. 2021 10:43

Tak jsem si při pročítání tohoto vlákna vzpomněl na slavnou hlášku:
"rozmohl se nám tady takový nešvar" kde bych poté ovšem na tabuli doplnil: soundbar :)

a když čtu ty šílený marketingový kecy, např u toho Polku, tak se směju nahlas:
"...poskytuje masivní zvukovou scénu, úžasnou kvalitu zvuku a realistický prostorový zvuk bez ohledu na to, kde se v poslechové místnosti nacházíte" :D

no a abych nebyl napaden z OT, tak navrhnu:
co koupit bazarový AVR a k němu dva sloupky, potom došetřit na střed a back repro -no a v případě potřeby (nebo vyšších nároků na filmový zvuk) dokoupit sub

toto řešení poskytne slušnou kvalitu zvuku a i realistický prostor, což se zdá oproti úžasné kvalitě zvuku toho soundbaru málo, ale nebál bych se toho...

samozřejmě je možné, že chcete jen lepší zvuk než má TV, potom klidně směle do soundbaru, budete spokojeni!
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my_dudesty 17. 1. 2021 21:53

Vlanik: Díky, ten Denon vypadá fajn, ale jen samotný soundbar by rozpočet překročil asi 2x :)
leroj: chápu, že pro mnohé zde je soundbar urážka jejich jemnocitu, ale z vícerých důvodů (děti, kočky, krb, kabely atd.) je plnotučné 5.1 řešení nevhodné. Není to o došetření a pozdějším rozšíření, ale určil jsem si mentální hranici a nebudu dávat víc za to, aby mrňousi měli extra prostorový zážitek z ledového království, které stejně hraje nejčastěji :) Kdyby stávající letitý soundbar od pioneeru měl hdmi pass through, tak nic nevymýšlím a použiju ten, ale nemá. Proto bych rád věděl, jestli má někdo tip na něco lepšího do těch 10k než zmíněný JBL nebo Sony.
<--- RETARDS, we all know one
my_dudesty
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 18. 1. 2021 11:16

můj jemnocit to nemůže urazit, protože žádný nemám :)
jen mě prostě vytáčí ten marketing, který ze soundbarů dělá něco, čím nejsou a co kolikrát popírá i fyzikální zákony :D - a hlavní problém je potom ten, že tomu jsou někteří schopni uvěřit.

stejně si ale myslím, že i nějaký systémek (např. Panasonic SC-PMX92) by byl vhodnější a umí toho víc, než sb.
jen to připojení bys musel nějak vymyslet...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2021 12:45

Soundbar bez zadních repro je jen takové horší stereo, resp. 2.1 systém, ale má výhodu v konektivitě a většina z nich umí zpracovat různé audio formáty vč. prostorových, což klasické stereověže, nebo zesilovače neumí.
Pokud je to jen na vylepšení zvuku TV, tak je to OK, na hudbu bych to nepoužíval. Já mám doma už několik let levný LG a jsem s ním spokojený, zvuk je proti TV mnohem lepší. Jen si myslím, že nemá smysl do toho investovat moc peněz. Kdysi jsem měl hranici 5000,-, ale inflace, covid apod. to vyhnaly mnohem výše, takže 10 bych bral jako maximum, pak bych hledal jiné řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klasik111 18. 1. 2021 14:21

Ak soundbar, doporucujem Bose 700 alebo Sonos Arc. Ostatne dostupne v SR/CR su daleko zvukovo. Nove soundbary od Samsung su potom vo svojej triede ale vo zvuku je rozdiel pomerne velky. Sam som riesil zrusenie pomerne kvalitneho 5.1 DK (poskladane z Canton Vento serie), ponechal som si len stereo. Vybral som Bose 700 a spokojnost. Dokonca casto vyuzivane na ambientnu hudbu/radio. Ostatne, co som skusal boli daleko (LG, JBL, Samsung, Denon).
Na zaciatok vyskusat len cisty SB bez subwoofra a zadnych. Ak bude potreba, potom doriesit.
Bose mi prisiel viac univerzalny a lepsi na filmy, Sonos viac sedel na hudbu.
klasik111
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků