jaký zesilovač k HECO Victa Prime

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Aldacz1 15. 1. 2021 08:48

Zdravím. Mám repro Heco Victa Prime 302 a chci k nim koupit bazarový zesilovač ( ne receiver). Vím že repra nejsou žádný luxus ale byli na ně dost kladné recenze. Jaký zesilovač a třeba tip byste mi doporučili, chci aby měl krásný zvuk a byl na něj spoleh, uvažuji o značkách Akai, Yamaha, Rotel, Pioneer, NAD...rozpočet za bazarový zesilovač tak do 5000,-, optický vstup výhodou a potřebuji phono vstup na gramofon.
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 15. 1. 2021 12:25

Napiš ještě jaký prostor hodláš ozvučovat a jakou muziku posloucháš. Každý zesík má zpravidla jiné zabarvení, resp. naladění výsledného zvuku. Heco Victa Prime 302 nejsou špatné, ale potřebují "živější" zesilovač...takže třeba Acram, Rotel, Onkyo, Cambridge audio... S tímto rozpočtem třeba ROTEL RA-920AX/930AX (bez DAC), Onkyo A-9130 (s DAC) nebo Cambridge audio azur 640A/650A (bez DAC). Jistě i spousta dalších. Možná by bylo přínosem o něco zvednout částku na zesilovač na cca 7-8 tis., neboť bude větší výběr. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 1. 2021 14:23

Souhlasím s Tapirem, Rotel, Onkyo, CA a přidal bych Audiolab, který mám spolu s HECO Celan doma a je to povedená kombinace. Dobře prý hraje i Harman Kardon, ale neslyšel jsem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldacz1 15. 1. 2021 15:07

Zvučit budu obývák 4,5 x 3,5 m s kobercem a muzika je metal konkrétně death metal, hrát budu z gramofonu Technics, teď mám zesilovač Technics SA-EX 140 ale chci něco lepšího zvukově....
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aldacz1 16. 1. 2021 09:55

Jelikož mám i gramofon Technics tak bych možná zůstal i u zesilovače Technics jen nevím jaký tip aby to hrálo lépe než ta SA-EX 140, asi bych se nebránil ani nějakému Vintage protože ty měli krásný zvuk ale opět nevím jaký bych vybral.... Nějaké tipy?
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 1. 2021 11:30

Upřímně, on Technics nikdy nebyl zvukově žádný zázrak, prostě běžná spotřebka. A u vintage zesíků této značky těžko radit, každý bude mít svůj názor. Pokud přeci existuje u Technics nějaký "zázračný" vintage zesilovač, tak se pravděpodobně zase nevejde do stanoveného cenového rámce. Tolik můj argument, proč se raději tedy nevázat na jednu konkrétní značku. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldacz1 17. 1. 2021 10:05

Ještě dotaz. Jaký Marantz byste vybrali? Marantz pm 4200 nebo pm 6002. Můžete mi o nich něco říct? Vím že 6002 je novější model ,který ale bude znít lépe? Díky.
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aldacz1 17. 1. 2021 11:33

Tak se rozhoduji mezi Technics SU 7600 a Marantz pm 6002, co vzít?
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 17. 1. 2021 11:38

Tohle hraje !! A na ty regálovky výkon dostatečnej.
https://www.sbazar.cz/hifistudio0/detai ... fi-sestava

Mám doma od Saby něco podobnýho a přehrálo to novej zesík za 20k.

Případně nějaký Akai
https://elektro.bazos.cz/inzerat/130232 ... -x-80w.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 1. 2021 22:37

Saba, Akai, dobré tipy, ale chce to pečlivě vybírat, tyto starší kousky už často vyžadují servis, hlavně kontrolu elektrolytů, pročistit potenciometry apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldacz1 27. 1. 2021 07:44

Jasný, vybírám a vybírám ale zatím ještě nic nezakoupil, přemýšlím i nad Onkyo Integra nějakým zesilovači a Denon nebo Pioneer, ještě nejsem napevno rozhodnut která z těchto značek bude lepší
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 27. 1. 2021 09:00

Bez poslechu to nerozhodneš. Neliší se jen značka od značky, ale taky model od modelu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldacz1 27. 1. 2021 09:34

U těch starších zesilovačů není možnost poslechu, kdybych kupoval novej tak si ho poslechnu v hifi studiu, ale takhle nevím, na you tube jsou sice videa těch starších zesilovačů ale to mi nic neřekne když to není na vlastní uši naživo, proto spoléhám na všeobecný názor která značka by byla lepší, Pioneer mám na mysli řadu A kolem 447, 449... Onkyo třeba 8940....ale lepší by bylo asi Integra, třeba na těch bednách ani rozdíl mezi nimi nepoznám �, při výběru se řídím harmonickým zkreslením a odstup signál šum to že prý nejdůležitější jsem četl...
Aldacz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 27. 1. 2021 12:06

No, hlavně bych hleděl do budoucna, přesně v kontextu toho, co píše Tombas. Starší vintage strojky vlastní především šikovní kutilové, co se vyznaj ve slaboproudu, umí zacházet s páječkou a udržovat takové stroje v áčkovém stavu pro ně není problém, ale výzva, koníček. Pokud k nim patříš, směle do toho, pokud ne, čeká tě hledání slušného servismana, často ze vzdálené lokace (těch ochotných, dobrých a hlavně levných je jen hrstka). S tím souvisí odesílání stroje přepravní službou, dlouhá čekací doba před servisováním (opravdu toho ti dobří servisáci maj spoustu rozdělanýho ještě před tebou), no, neni to zkrátka sranda, aby ty pěkný kousky hrály tak jak maj.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 27. 1. 2021 16:28

Jo jo. Já si naštěstí servis dělám sám. Sice mám i zesilovače, kde servis nebyl třeba ( 30 let staří) , ale to je o štěstí. Nedávno jsem kupoval zesilovač od Saby za 1500 Kč Dal jsem pár nových kondenzátorů , promazal potenciometry a celkově vyšel na 2000 Kč. Čelní panel jak nový. Zvuk jak víno. Ještě bych doporučil značku JVC. Celkem opomíjená značka, ale ještě jsem neslyšel zesík od JVC, který by hrál špatně. Třeba JVC A-X3 apod.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků